×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. augusts, 2015
Drukāt

Viss izdosies. Citu variantu nav. Intervija ar aktrisi Aneti Krasovsku (1)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze
Anete Krasovska

Dzimusi 1994. gada 31. augustā Dobelē.

Mācījusies Rīgas Kultūru vidusskolā un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā, studē aktiermeistarību LKA.

Desmit gadu vecumā spēlējusi pusaudzes Beatrises lomu izrādē "Līze Luīze" JRT, režisore Māra Ķimele (2004).

Četrpadsmit gadu vecumā Lilī loma sociālajā drāmā "Psihs" Dailes teātrī, režisors Dž. Dž. Džilindžers (2008).

Piecpadsmit gadu vecumā spēlējusi TV3 seriālā "UgunsGrēks".

Sešpadsmit gadu vecumā – galvenā loma izrādē "Ka tavu tēti!" Dailes teātrī, režisore Laura Groza (2010).

Pašlaik spēlē Dailes teātra izrādēs "Pīters Pens" un "Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu" un TV3 seriālā "Viņas melo labāk".

Vienvakar ieslēdzu TV3 seriālu “Viņas melo labāk”. O! Parādījies jauns tēls – Marija! Titros lasu – ANETE KRASOVSKA. Divdesmitgadīgā aktrise lomā ir tik dabiska, it kā simt gadus jau būtu spēlējusi. Kā tas iespējams? Jāiet noskaidrot!

Anete teātra gaisu elpo kopš bērnības. Viņas mamma horeogrāfe Inga Krasovska dejoja Liepājas teātrī un mazo meitu bieži ņēma līdzi uz mēģinājumiem un izrādēm, līdz teātra virpulis mazo ierāva iekšā pavisam.

– Ienākot teātrī, pārņēma sajūta, ka esmu mājās. Jutos tā, kā man patīk justies, kā es vienmēr gribētu. Bija interesanti vērot, ka aktieri spēlē pilnīgi citādus tēlus, nekā viņi ir dzīvē. Tas man ļoti patika. Un arī tas, ka visi esam kā liela ģimene. Šo īpašo sajūtu, kas virmo gaisā teātrī, ne ar ko citu es nevarētu aizstāt, – stāsta Anete. Trīs gadu vecumā izrādi “Kaupēn, mans mīļais” ar Mārtiņu Freimani galvenajā lomā Anete noskatījusies kādas trīsdesmit reizes.

– Tā ir mana vismīļākā izrāde, tā mani ļoti aizkustināja. Mammas kolēģi vaicāja, kā tas iespējams – bērns tik maziņš, bet sēž un skatās, – atceras Anete. Mammas ieceri, lai meita kļūst par dejotāju, un tēta, basketbolista, domu par meitas sporta karjeru Anete nav ņēmusi galvā, jo viņu pievilka teātris un aktiermāksla. Un līdz pirmajai lomai nebija ilgi jāgaida. Desmitgadīgo Aneti režisore Māra Ķimele uzaicina spēlēt Jaunā Rīgas teātra izrādē “Līze Luīze”. Tā bijusi sociāla drāma par vardarbību ģimenē, smaga izrāde. Tomēr režisore pratusi meitenei visu ļoti labi izskaidrot. Arī mamma palīdzējusi, sēdējusi klāt mēģinājumos, jo desmitgadīgam bērnam bez kādas aktiermeistarības var sabeigt psihi viens un divi. Pēc četriem gadiem Dailes teātra režisors Dž. Dž. Džilindžers aicina spēlēt “Psihā”, vēl smagākā izrādē, un Anete apbrīnojami dabiski tiek galā ar savu skarbās, nelaimīgās pusaudzes lomu. Un tad sešpadsmit gados Anete uz Dailes teātra skatuves nospēlē galveno lomu režisores Lauras Grozas izrādē “Ka tavu tēti!”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Patiess prieks par gudru dāmu un labu aktrisi ! Keep on rolling!

Draugiem Facebook Twitter Google+