×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
27. februāris, 2013
Drukāt

Viss jaunais ir tikai labi aizmirsts vecais

Foto - LETAFoto - LETA

Informatīvi analītiskās urīnkrāsas preses tirgū pievests jauns atspirdzinājums. Starp citiem jau esošiem pievienojies simt pirmais produkts dzeltensvārku ietērpā “Kas jauns avīze”, kas plaši reklamējas un uzsit labu cenu, lai savaņģotu lasītājus, ceļabiedrus visam pāris mēnešus atlikušajam mūžam.

 

Lūk, atsauksmes, paņemot svaigāko numuru rokā. Jūtu dīvainu, magnetizējošu fluīdu, noslēpumainu pievilkšanās spēku, saka paranormālo parādību pētnieks Benis Boka. No laikraksta būs ļoti daudz ko izgriezt un salīmēt biezās burtnīcās, apgalvo romiešu tiesību doktors Bomžārs. Kā izlasīju, tā zvīņas no acīm nolobījās, sauc pavecāka sieviete no provinces, kas vēlējās palikt anonīma.

Jau no vāka un pirmajiem materiāliem iemājo pārliecība, ka jaunpiedzimušais nedēļraksts drīzāk izvietojams modes preču vitrīnā, nevis prastā kioskā, un tam sveša rupjā izturēšanās kā “Neatkarīgās” žurnālistiem, kuri tintes vietā lieto sašķidrinātu zābaksmēru. Varbūt “Kas jauns avīze” vēl ir trūcīgi iekārtota – kā ligzda atbaidošam dzeguzēnam, varbūt tabloīds nav tik dzirksteļojošs, lai kļūtu par psihotropo ieroci un piedalītos kiberkara ekspedīcijās, taču tas jau ir pievilcīgi ornamentēts. Pa druskai analīzes un izpētes, brrr, drebinošas revolveržurnālistikas reportāžas – intelektuāli smadzeņotam lasītājam, kas labprāt ņem rokā arī akadēmiskus izdevumus no “Patiesās dzīves” sērijas. Kā ziedoša pļava laikraksts piekaisīts ar aģentūrās maltām ziņām un no interneta portāliem pārstādītiem klekšiem. Vēstis par badā mērdētiem bērnudārzniekiem un piekautiem aktieriem, protams, domātas dīvāna cilvēkiem, kas mēdz iedziļināties un ar baudu nodoties lasīšanai. Avīzes sevišķais pataupītais cukura grauds – stāsts par TV zvaigznes frizūru pamīšus ar romantisku ceļojumu iepazīšanās sludinājumu džunglājā. Ķīmiķis Raujkoļķis vērtē tikko no drukas ņemtos eksemplārus: ģiftīgs gan kokteilītis. Neizsmeļamas ūdens rezerves, augsts slāpekļa saturs, ko dod amonjaks, fermentācijas pakāpe – tuva mīkstajai frakcijai. Jā, kas tik nav modernās poligrāfijas un papīrražošanas iespējās!

Ar uzslavām neskoposies arī vecās avīzes. Jūtams, ka tapis laikraksts ar dzelteni pigmentētas ievirzes preses izdevumiem raksturīgo košļājamās gumijas garšu un stipru zāģskaidu aromātu. Lai gan var nākties pāršķirt ne vienu vien lappusi, nebrīnieties, ja vienlaidu izturētajā blīvajā tekstā nejauši sastapsieties ar kādu desertam atstātu domugraudu.

“Kas jauns 
avīze” ir reģistrēta policijā. Tās akcionāri līdzvērtīgi uz pajām ir ārzemju investori no Somijas makulatūras pārstrādes rūpnīcas, vietējā Tukšās taras pieņemšanas punktu asociācija un izdevniecība “Sviests dzeltenais”.

Ja “Kas jauns avīzi” tik drīz vēl nepieteiks dalībai starptautiskajā Gētes poēzijas festivālā, tad gadījumā, kad vēl kādu Ķikuļa kungu nositīs ar drēbju pakaramo, nedēļraksta lasītāji par to tiks informēti, pasniedzot viskarstāko ziņu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+