Latvijā

Viss, kas tev jāzina, pērkot plīts virsmu0

Plīts virsmas ir pieejamas ne tikai dažādos izmēros. Arī to darbības veidi atšķiras, ļaujot pircējam izvēlēties tieši tādu, kas piemērota viņa vajadzībām. Taču, jo daudzveidīgāks ir piedāvājums, jo grūtāk saprast, kādu plīts virsmu pirkt, it īpaši, ja iepriekš par tādām nekas daudz nav dzirdēts. Lai ietaupītu gan tavu laiku, gan naudu, interneta veikals 220.lv ir sagatavojis ceļvedi plašajā plīts virsmu pasaulē.

Plīts virsmas izmērs

Tiem, kas apsver domu par šīs virtuves tehnikas iegādi, pirmais solis ir izmēra noteikšana. No vienas puses, plīts virsma aizņem salīdzinoši maz vietas, jo to iespējams novietot, piemēram, uz virtuves galda, letes utt. Kā zināms, iegādājoties plīti, kura apvienota ar cepeškrāsni, platība, kuru aizņem šī iekārta, būs daudz lielāka. Taču, pērkot plīts virsmu, tik un tā ir jāsaprot, kura vieta virtuvē ir atbilstoša tā novietošanai, jo ir jāņem vērā ne tikai izmērs, bet arī drošības apsvērumi, lai virsma nebūtu tuvu objektiem, kurus nedrīkst pakļaut karstuma iedarbībai. Un, protams, jāpievērš uzmanība arī tvaika nosūcēja atrašanās vietai, vai arī tam, kur to iespējams iebūvēt.

Plīts virsmu veidi

Ir trīs galvenie virsmu veidi – gāzes, elektriskās un indukcijas.

 • Gāzes plīts virsma. Daudzi pavāri dod priekšroku tieši šī veida plīts virsmām, jo tās ļauj ērti sekot līdzi karstuma līmenim (vizuāli novērtēt), ko grūtāk ir izdarīt, piemēram, elektriskajām plītīm. Tāpat gāzes plīts virsma ļauj pagatavot ēdienu ātrāk, jo liesmas uzsilda pannas apakšu un sānus. Lai arī šo iekārtu uzstādīšana ir nedaudz dārgāka, tās laika gaitā atmaksājas, jo ir energoefektīvākas.
 • Elektriskā plīts virsma. Ēdiena gatavošanas temperatūru tajās nevar izmainīt tik ātri kā, piemēram, gāzes plītīs. Tajā pašā laikā elektrisko plīts virsmu uzstādīšana ir lētāka, kā arī izmantošana ir drošāka, salīdzinot ar gāzes iekārtām (noplūdes risks un liesmas). Izvēloties modeli, kuram ir keramiskā virsma (līdzena), nevis elektrospirāles degļi ar metāla apvalku, tu padarīsi plīts virsmas tīrīšanu daudz vienkāršāku.
 • Indukcijas plīts virsma. Šis ir cenas ziņā dārgākais plīts virsmu veids, kura darbībā tiek izmantots magnētiskais lauks. Indukcijas plīts virsmas ne tikai nodrošina ātrāku ēdiena pagatavošanu, bet arī energoefektīvas un ļoti drošas.
 • Kombinētās plīts virsmas. Atsevišķi ražotāji piedāvā plīts virsmas, kurās apvienoti gāzes un elektriskie degļi (2 + 2 vai 3 + 1). Tie nodrošina daudzveidīgu ēdienu gatavošanu, kā arī ir noderīgi gadījumos, kad, piemēram, mājoklī nav elektrības (var gatavot uz gāzes) un otrādi.

Trauki, kas piemēroti plīts virsmām

Iegādājoties plīts virsmu, tev ir jāatrod tai piemēroti trauki – katli, pannas utt., jo ne visi der katram veidam. Kas jāņem vērā?

 • Indukcijas plīts virsmām – salīdzinot ar citiem veidiem, šīs ir prasīgākās iekārtas, jo uz tām drīkst likt tikai tādus traukus, kuri paredzēti izmantošanai uz indukcijas plītīm. To izskaidro plīts darbības specifika. Iegādājoties jaunus katlus, pannas utt., pievērs uzmanību tam, vai tās drīkst lieto uz indukcijas plītīm. Vieglākais veids, kā pārbaudīt to mājas apstākļos ir, paņemot magnētu, kuru parasti stiprina pie ledusskapja durvīm. Pieliec to pie katla, pannas utt. apakšas – ja magnēts pielīp, attiecīgo trauku vari izmantot uz šīs plīts virsmas.
 • Gāzes, elektriskajām un keramikas virsmām – uz tām parasti drīkst izmantot teju visu veidu pannas un katlus, tai skaitā arī tos, kas piemēroti indukcijas plītīm. Taču, piemēram, keramikas plīts virsmām nav ieteicami čuguna trauki.

Noderīgas funkcijas

Lai ēdienu gatavošana būtu ērta un droša, pievērs uzmanību tam, kādas funkcijas pieejamas konkrētajā plīts virsmas modelī. Šeit būs daži piemēri:

 • Bridge funkcija – no diviem riņķiem rada vienu lielu, lai to varētu izmantot apjomīgāku darbu veikšanai (lieliem katliem, pannām utt.);
 • Dūmu un aromātu novadīšanas funkcija caur ventilatoru;
 • Skārienjūtīgā kontrole – sāc gatavošanu ar vienu pieskārienu;
 • Pannas esamības sensors – plīts virsma automātiski izslēdzas, ja uz riņķa nav pannas/katla radītā spiediena;
 • Pannas izmēra sensors – virsma automātiski pielāgo sildelementu trauka apakšas izmēram;
 • Augstas jaudas deglis – vismaz viens deglis ir ar ļoti augstu jaudu, lai to varētu izmantot ātrai gatavošanai.

Ceram, ka šie padomi noderēs! Tagad tikai atliek aplūkot 220.lv preču klāstu un izvēlēties plīts virsmu, kas der tieši tev!

LA.lv