×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
4. marts, 2013
Drukāt

Viss oficiāli…

berns14

Kāpēc valsts krāpj savus iedzīvotājus uzturlīdzekļu jomā? Pagājušajā gadā uzturlīdzekļu izmaksu sāka vilkt garumā par piecām, pat septiņām dienām katru mēnesi. Kad zvanījām, skaidroja, ka tad, kad sanāks maksāt par iepriekšējo (pagājušo) mēnesi, datums vairs nenobīdīsies.

Jau no rudens sanāk, ka maksā par iepriekšējo mēnesi, bet izmaksas tāpat velk garumā. Zvanījām atkal. Nu paskaidroja, ka tā tas būšot līdz 2013. gada aprīlim. Parēķinājām – nu jau sanāk iekavējums par diviem mēnešiem! Vai tā nav kauna lieta? Kur palikusi nauda par vienu mēnesi? 
Santa Tukuma novadā

 

Izrādās, šāda kavēšanās nav vis kļūda vai ierēdņu neizdarība, bet gan oficiāla valsts politika! Atverot Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas mājaslapu www.ugf.gov.lv, redzam, ka jau no 2012. gada 1. aprīļa ir stājušies spēkā grozījumi Ministru kabineta noteikumos, un tagad uzturlīdzekļus maksā nevis par kārtējo mēnesi, kā bija līdz šim, bet gan par iepriekšējo. Turklāt datums katru mēnesi tiek pabīdīts par 5 dienām vēlāk!

Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijā paskaidroja, ka tas notiks tik ilgi, kamēr pārsniegs 25. datumu. Tātad, piemēram, uzturlīdzekļus par janvāri maksās februāra pēdējā nedēļā, pēc 25. februāra.

Jā, arī algu mēs saņemam nākamajā mēnesī, taču parasti sākumā, nevis mēneša beigās! Kā lai šo datumu atbīdīšanu māmiņas paskaidro bērniem, kuri prasa ēst? Turklāt šī izmaksu datumu pārcelšana uz vēlāku laiku notiek ziemā, kad cilvēki nespēj nomaksāt rēķinus par apkuri!

 

Svarīgi

• Labā ziņa ir tā, ka šogad valdība par 5 latiem palielinājusi uzturlīdzekļu summu. Jau par šā gada janvāri uzturlīdzekļi bērnam līdz 7 gadu vecumam ir 35 lati (pērn bija 30 lati), bet no 7 līdz 18 gadiem – 40 lati mēnesī (pērn 35 lati).

• Nākamajā un turpmākajos gados uzturlīdzekļus palielinās vēl par 5 latiem, līdz 2016. gadā šīs summas sasniegs attiecīgi 50 latus (bērnam līdz 7 gadiem) un 55 latus (bērnam no 7 līdz 18 gadiem).

• Ja tiesas spriedumā par uzturlīdzekļu piedziņu noteiktas mazākas summas, māmiņām savlaicīgi jāiesniedz prasība tiesā par to apmēra palielināšanu, lai nebūtu mazāks par valstī noteikto. Citādi UGF maksās tikai to summu, kura ierakstīta tiesas spriedumā.

• Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas uzziņu tālrunis ir 67830636.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+