×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. februāris, 2012
Drukāt

Viss par Rīgu ikvienam

riga_daugava

Vai esat kaut reizi iegriezušies kādā no trim Rīgas Tūrisma informācijas centriem (TIC), kuru skatlogus uz tumši zila fona rotā salātzaļš uzraksts LIVE RĪGA? Ja nē, tad gluži veltīgi, jo informācijas centri, kuri ir atvērti katru dienu un arī svētkos, var būt ļoti noderīgi.

 

Informācijas centros Rātslaukumā, Līvu laukumā un Rīgas autoostā ikviens var iegūt praktisku informāciju un pat atrisināt ar uzturēšanos Latvijas galvaspilsētā saistītus jautājumus, – saka Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja valdes locekle Vita Jermoloviča. Tūrisma informācijas centros konsultanti sniedz bezmaksas konsultācijas par pasākumiem, kas notiek Rīgā, iesaka apskates vietas, restorānus, viesnīcas, palīdz atrast piemērotākos transporta veidus nokļūšanai vēlamajā vietā, – stāsta V. Jermoloviča.

Centrālajā tūrisma informācijas centrā Rātslaukumā ir iespējams ērti saplānot un organizēt savu uzturēšanos Rīgā. Tajā var rezervēt ekskursijas, viesnīcas, iegādāties “LuxExpress” autobusu biļetes braucieniem no Rīgas uz Baltijas valstīm, Krieviju un atsevišķām Eiropas Savienības valstīm vai “Biļešu serviss” piedāvātās biļetes uz sporta un izklaides pasākumiem. Tāpat iespējams veikt tādas ikdienā nepieciešamas darbības kā nopirkt vai uzpildīt e–talonus, iegādāties pastmarkas, mobilo telefonu priekšapmaksas kartes, pat čekus ar “Lattelecom” priekšapmaksas TV atjaunošanas kodu. Pakalpojumu cenas ir tādas pat kā citās tirdzniecības vietās.

 

Kad brauc ciemos viesi no ārzemēm, Rīgas Tūrisma informācijas centrs Rātslaukumā būs īstā vieta, kur iepriekš sagādāt kartes, bukletus vai kādu suvenīru. Piemiņas lietiņu klāsts ir ļoti bagātīgs – no tradicionāli ledusskapjus rotājošiem magnētiņiem, pastkartēm līdz pat zeķučībām un šokolādes šprotēm.

 

LIVE RĪGA suvenīri piesaista uzmanību ar dzīvespriecīgi piesātinātām krāsām un iespēju tos izmantot ikdienā.

Ar Rīgas Tūrisma informācijas centriem, piegādājot tiem savus informatīvos materiālus, labprāt sadarbojas Jūrmala, Valmiera, Cēsis, Sigulda, Liepāja, Bauska, Kuldīga un galvaspilsētai tuvie novadu centri. Pašvaldības apzinās, ka jebkurš viesis – ārzemnieks vai vietējais –, iegriežoties veikalā, apmeklējot muzeju vai vienkārši pēc tam nesot pasaulē labu vārdu, dod labumu kā pašvaldībai, tā uzņēmējiem. Tūrisma informācijas centru pārstāvji stāsta, ka Rīgas Tūrisma informācijas centrus tā arī uztver – kā Latvijas tūrisma informācijas centrus.

Katram Rīgas Tūrisma informācijas centram ir sava specifika. Tūrisma informācijas centrā Rīgas autoostā visbiežāk iegriežas latvieši, kuri no dažādiem reģioniem ir ieradušies galvaspilsētā. Ārzemju tūristi biežāk iet uz centrālo tūrisma informācijas centru Rātslaukumā vai uz Kaļķu ielu 16, jo tai līdzās esošais Līvu laukums ir iecienīta Rīgas viesu apskates vieta. Informācijas centrs Līvu laukumā ir jaunākais un līdz ar to arī modernākais. Tajā apmeklētāji bieži iegriežas, lai izmantotu bezmaksas WiFi internetu. Nākotnē šajā informācijas centrā plānots izveidot pašapkalpošanās infostendu, kurā klients ar savu kredītkarti varēs rezervēt viesnīcas numurus. Vēl nākotnē tiek plānots paplašināt Rīgas Tūrisma informācijas centru pakalpojumu piedāvājumu ar iespēju apmaksāt autostāvvietu Rīgā, jo ar to problēmas rodas daudziem iebraucējiem, īpaši ārzemniekiem. Vēloties novietot auto pie Vecrīgas, viņi atklāj, ka par stāvvietu var samaksāt tikai ar sms vai monētām. Tādu tūristiem parasti nav, jo viņi cerējuši, ka varēs apmaksāt pakalpojumus ar kredītkarti. – Nākotnē viņi varēs pie mums nopirkt talonu, kurš būs derīgs uz noteiktu laiku, un ievietot to aiz automašīnas priekšējā vējstikla, – nākotni iezīmē Sabīne Markuss, Rīgas Tūrisma informācijas centru vadītāja. Rīgas Tūrisma informācijas centri pastāvīgi seko līdzi viesu pieprasījumam, lai papildinātu piedāvāto pakalpojumu klāstu tā, lai katrs viesis iegūtu nepieciešamās konsultācijas un palīdzību un lai pēc Tūrisma informācijas centru apmeklējuma justos pienācīgi un viesmīlīgi uzņemts Rīgā un Latvijā.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par pasākumiem Rīgā, bet tūrisma informācijas centri nav jums pa ceļam, ielūkojieties www.LiveRiga.com, kur četrās valodās pieejama bagātīgākā informācija par to, ko Rīga spēj piedāvāt saviem viesiem.

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +20.1
Alūksne +17.3
Daugavpils +20.6
Saldus +17
Liepāja +16.5
Jelgava +18
Ventspils +16.4
Limbaži +15
Madona +17
Rēzekne +19
Draugiem Facebook Twitter Google+