Basketbols

Viss pašu rokās 0

Latvijas basketbola junioru izlasei Eiropas čempionāta B divīzijas turnīrā Ungārijas pilsētā Miškolcā pēc uzvaras mačā pret vienaudzēm no Beļģijas (57:56) pavērās labas izredzes iekļūt pusfinālā un cīnīties par vienu no trim ceļazīmēm uz eliti. 


Beļģijas meitenes pirms divām vasarām kadetu vecumā izcīnīja Eiropas sudrabu, un deviņas toreizējās komandas spēlētājas pašlaik cīnās junioru izlasē. Mūsējo treneris Rūdolfs Rozītis beļģietes uzskata par B divīzijas favorītēm, bet bukmeikeri pirms mača paredzēja latviešu zaudējumu ar vairāk nekā desmit punktu starpību. Tomēr saspringtā cīņā uzvarēja Latvijas basketbolistes. Visu spēli būdamas iedzinējas, latvietes ar labu tālmetienu precizitāti (Kitija Laksa 5/4, komanda 16/8) un lielisku aizsardzību turējās līdzi, 38. minūtē tika beļģietēm garām un galotnē trāpīja par vienu soda metienu vairāk – 57:56.

“Tā bija kārtējā spēle, kurā uzvarējām ar ļoti labu aizsardzību. Beļģijas garās meitenes nav izcilas metējas, tāpēc mūsu centra spēlētājas atkāpās no viņām, provocējot uzbrukt, un pretiniecēm nekāda uguņošana nesanāca. Savukārt mūsu “mazās” lipa beļģietēm klāt, neļaujot mest no tālienes un mudinot iet caurgājienos, kur viņas sagaidīja mūsu centri. Beļģijas komanda visu laiku turējās nelielā pārsvarā, taču tiem dažiem punktiem nebija izšķirošas nozīmes. Kritiskajos brīžos ļoti labi nospēlēja mūsu līderes, gan iemeta, gan izcīnīja bumbu un nostrādāja aizsardzībā. Tagad ir neaprakstāms prieks un nogurums, jo spēle bija ļoti ātra. Bet nekas jau nav beidzies – noteikti jāuzvar bosnietes. Joprojām uzskatu, ka Beļģijas komanda ir labākā šajā turnīrā, savukārt Bosnijas un Hercegovinas – visgudrākā. Tā spēlē ļoti lēni, iemidzinoši, taču komandai ir labas līderes, kuras gan lieliski uzbrūk pašas, gan kārto iespējas partnerēm. Būs jāizdomā kaut kas tikpat gudrs, ko likt pretī,” Rūdolfs Rozītis pauž gandarījumu par sasniegto un atgādina, ka svarīgākās cīņas vēl priekšā.

Zaudējums Latvijas juniorēm būtu atstājis neskaidras izredzes iekļūt pusfinālā, bet tagad viss pašu rokās. Turklāt turnīra saimnieces ungārietes papildlaikā ar 65:66 zaudēja bosnietēm, tādējādi visam F grupas kvartetam ir pa vienai uzvarai. Vakar vēlu ar Bosnijas un Hercegovinas juniorēm sacentās Latvijas izlase. Uzvarētājas iekļuva pusfinālā un turpinās cīņu par vienu no trim ceļazīmēm uz elites divīziju.

 

Basketbols

EIROPAS U-18 ČEMPIONĀTS JUNIORĒM, B DIVĪZIJA

Latvija – Beļģija 57:56 (11:15, 25:29, 38:43), Laksa 16, Krēsliņa 12, Bērziņa 10, Džarcāne 6, Buša 4, Frīdenberga, Bīriņa un Štolce pa 3.

Ungārija – Bosnija un Hercegovina 65:66 papildlaikā (15:14, 37:29, 52:51, 62:62).

F grupā: 1. Beļģija 1-1, 2. Ungārija 1-1, 3. Latvija 1-1, 4. Bosnija un Hercegovina 1-1.

E grupā: 1. Lietuva 2-0, 2. Ukraina 1-1, 3. Polija 1-1, 4. Bulgārija 0-2.

 

LA.lv