×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. jūnijs, 2013
Drukāt

Visspēcinošākā ceļamaize nākotnei


Foto - LETAFoto - LETA

Godātie Dziesmu un deju svētku dalībnieki!


 

Dziesmu un deju svētki ir mūsu tautas vissvētākais mantojums, ko mūsu senči ir uzticējuši mums sargāt un glabāt. Tādēļ man ir liels gods un lepnums uzrunāt ikvienu no jums, kurš pārstāv 40 000 dziedātāju, dejotāju, mūziķu, tautas māk-
slinieku kuplo XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētku dalībnieku saimi!

Tā ir ļoti liela atbildība, ļoti liels darbs būt Dziesmu un deju svētku dalībniekam. Ikviens cilvēks neatkarīgi no savas dzīvesvietas pasaulē, kurš iesaistās Dziesmu un deju svētku procesā, ļauj šim procesam būt dzīvam un tālāk nodotam nākamajām paaudzēm.

Mēs visi labi apzināmies un tas ir gadu gaitā pārbaudīts, ka visdziļāk iesakņojas un tiek pārmantotas tās kultūras vērtības, kuras spēj izturēt laika pārbaudījumu. Senču atstātais mantojums var kalpot par tautu saliedējošu vērtību tikai tad, ja cilvēki saprot tā nozīmi mūsdienās. Nebijuši lielais dalībnieku skaits, īpaši plašais ārvalstīs dzīvojošo latviešu un mazākumtautību kolektīvu skaits, šogad apliecina – Dziesmu un deju svētki ir visspēcinošākā ceļamaize Latvijas un latviešu tautas nākotnei.

 

Izsaku vislielāko pateicību jums visiem, kuri atrod laiku un gribasspēku, lai ikdienā šo tautas tradīciju uzturētu dzīvu, vienlaikus gūstot nozīmīgu prieka avotu sev un vairojot to apkārtējā sabiedrībā. Lai gaisma līgo Latvijā!

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+