×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
30. jūlijs, 2015
Drukāt

Visstraujāk pieaudzis mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums nepārtikas precēm

Foto - LETAFoto - LETA

Pirmajā pusgadā, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem, apgrozījums mazumtirdzniecībā kopumā ir pieaudzis par 6,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie sezonāli izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās.

Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms šajā periodā ir palielinājies par 2,8%, nepārtikas preču mazumtirdzniecība – par 8,6%.
Bet šī gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums palielinājās par 0,8%. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms pieauga par 1,6%, bet nepārtikas preču apgrozījums – par 0,3%, liecina CSP apkopotie dati.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, jūnijā, salīdzinot ar maiju, palielinājās par 2,9%. Gadu iepriekš – 2014.gada jūnijā salīdzinājumā ar maiju – apgrozījums pieauga par 0,3%.

Bet šī gada jūnijā, salīdzinot ar 2014.gada jūniju, pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums palielinājās par 6,8%. Pārtikas preču grupā tas pieauga par 3,7%. Nepārtikas preču tirdzniecības apjoms palielinājās par 9%, tai skaitā autodegvielas mazumtirdzniecības apgrozījums – par 14,1%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, ir pieaudzis par 4,7%.
Kā ziņots, šī gada maijā, salīdzinot ar aprīli, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums samazinājās par 0,9%, liecina CSP apkopotie sezonāli izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms samazinājās par 1,6%, bet nepārtikas preču apgrozījums – par 0,4%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+