×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
25. maijs, 2015
Drukāt

“Vissvarīgākais posms – strādnieks” (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Mežizstrādes pakalpojumu sniedzējs SIA “ASP Pluss” pēdējo deviņu gadu laikā kokmateriālu gatavošanu a/s “Latvijas valsts meži” palielinājis 11 – 15 reižu, darbinieku skaits audzis no 10 līdz 111.,

SIA “ASP Pluss” straujā izaugsme sākās pēc tam, kad 2006. gadā šis uzņēmums ar vienu forvarderu nonāca trīs jaunu īpašnieku rokās – Valta Ratkeviča, Vladimira Ivanova un Vaira Veinberga. Patlaban divi no viņiem – Vladimirs Ivanovs un Valts Ratkevičs – ik dienu vada uzņēmuma darbību. Visi uzņēmēji arī agrāk darbojušies mežsaimniecības nozarē.

SIA “ASP Pluss” ir vislielākais pakalpojumu sniedzējs a/s “Latvijas valsts meži” krājas kopšanas ciršu izstrādes segmentā, kā arī izstrādā galvenās cirtes. Uzņēmumā ir arī citi darbības virzieni – tas veic augsnes sagatavošanu un kokapstrādi – ražo virpotos mietiņus un kokskaidu briketes. Kā izpaužas “ASP Plus” inovatīvā darbība? V. Ivanovs teic, ka desmit gadu pieredzē ir iegūti un saglabāti labākie ražošanas paņēmieni, kurus joprojām turpina pilnveidot.

V. Ivanovs uzskata, ka izaugsmes vissvarīgākais nosacījums ir darbinieki. “ASP Pluss” mērķtiecīgi izveidojis labu kolektīvu, kur ir vien divas iespējas – profesionāli jāstrādā vai jāpilnveido sevi atbilstoši augstajām uzņēmuma prasībām. Visi mežizstrādes meistari pieņemti darbā uzreiz pēc augstskolas beigšanas, jo tādējādi varēja viņus iemācīt strādāt atbilstoši uzņēmuma prasībām, ko nebūtu tik viegli izdarīt ar jau citos uzņēmumos pieredzi guvušiem darbiniekiem. “Strādnieks ir viens no svarīgākajiem posmiem uzņēmumā, jo no viņa profesionālajām iemaņām ir atkarīga uzņēmuma stabilitāte,” savu uzņēmējdarbības filozofiju skaidro uzņēmējs.

Visi “ASP Plus” darbinieki ik mēnesi tiekas kopsapulcē, kur tiek apspriestas sakrājušās problēmas, lai tās netraucētu turpmākajā darbībā. “Labais kolektīvs ir iemesls, kāpēc darbinieki pie mums strādā gadiem ilgi,” piebilst V. Ivanovs.

Viņš atšķirībā no daudziem citiem Latvijas uzņēmējiem nenorāda uz slikto biznesa vidi valstī. “Uzņēmējdarbības nosacījumi valstī visiem ir vienādi, un ir jāprot tiem piemēroties. Globālo politiku mainīt nevar, un es arī nevēlos to darīt, to lai dara cilvēki citos amatos. Vienlaikus profesionāli strādāt uzņēmējdarbībā un politikā nevar, katram ir jādarbojas savā izvēlētajā vietā,” tā piebilst “Zelta čiekura” balvas laureāts. “Ja kāds sūdzas par grūto dzīvi, tad vajag meklēt iespējas to uzlabot, jo sūdzība ir pēdējais, ko var darīt. Vajag sākt ar maziem projektiem, ar sava pagalma sakārtošanu, jo pats no sevis nekas nemainīsies,” piebilst Vladimirs.

Par savas darbības kvalitāti SIA “ASP Pluss” nav jākaunas. Uzņēmums no “Latvijas valsts mežiem” saņem piemaksu pie pakalpojuma cenas par augstākas kvalitātes pakalpojuma nodrošināšanu.

Vaicāts par vajadzīgajiem uzlabojumiem nozarē, viņš teic, ka vairāksolīšanās piemērotais zemākās cenas princips nav īsti pareizs. “Vairāksolīšanās vajadzētu dot priekšroku tiem dalībniekiem, kas var izpildīt uzņemtās saistības, nodrošinot augstāko kvalitāti. Patlaban var notikt arī tā, ka atnāk jauns dalībnieks ar nelielu darbinieku daudzumu, bez pieredzes, bez savas tehnikas remonta bāzes, nosola nepamatoti zemu cenu un pēc tam nevar izpildīt saistības.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+