×
Mobilā versija
-6.3°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Otrdiena, 20. februāris, 2018
31. augusts, 2017
Drukāt

Kādā noskaņā skolotāji sagaida jauno mācību gadu? (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Ilustratīvs attēls

Ilze Gaņina, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas matemātikas skolotāja: Jauno mācību gadu gaidu ar ļoti lielu pacilātību. Vasarā man izdevies labi atpūsties un tagad gribas satikt gan kolēģus, gan skolēnus. Mūsu skola iesaistījusies pilotprojektā, lai izmēģinātu, kā būs mācīt skolēnus, kad skolās tiks ieviests jaunais mācību saturs. Tam gatavojoties, dodos uz kursiem. Esmu gan darbojusies arī projektā “Dabaszinātnes un matemātika”, kurā arī meklējām jaunas pedagoģiskā darba metodes. Tāpēc jau līdz šim esmu strādājusi tā, kā vajadzēs strādāt, kad būs ieviests jaunais mācību saturs. Par algu pārāk neuztraucos. Konkrēta summa, ko pelnīšu, nav zināma, bet gan jau būs labi.

 

Egita Atslēga, Bauskas Valsts ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāja: Vasarā vēl ir neziņa – it kā zinu, kuras klases mācīšu, taču nav skaidrības par skolēnu skaitu. Līdz ar to algu skaidrība būs tikai septembra vidū. Tāpat nav zināms, kā mainīsies mācību saturs un process: vai kādas pārmaiņas būs jau šogad, kā mums būs jāgatavojas turpmākajiem mācību gadiem, kad gaidāms jauns mācību saturs.

 

Jānis Arājs, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas vēstures skolotājs: Jauno mācību gadu uztveru kā jaunu dzīves ciklu – pēc labas atpūtas jāsāk atkal strādāt. Priecāšos satikt skolēnus. Vasarā ir uzkrāts pietiekami daudz enerģijas, un tagad man jau atkal gribas strādāt. Vienīgās bažas, kas saistās ar jauno mācību gadu, ir par algu, bet šajā ziņā neko mainīt nevaru, tāpēc cenšos par to nedomāt. Par iespējamām pārmaiņām mācību saturā un metodēs arī neko daudz nedomāju. Vienmēr esmu strādājis tā, lai būtu rezultāts – skolēni iegūtu nepieciešamās zināšanas. Tāpēc savā darbā neko neplānoju mainīt. Tagad runā par kompetencēm, bet vissvarīgākais taču ir zināšanas. Domāju, ka jaunais, izglītības saturs top galvenokārt tāpēc, lai apgūtu Eiropas naudu un daļa cilvēku varētu ar to nopelnīt.

Pievienot komentāru

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Zoodārza vadības atlases konkursa komisija

Uz Rīgas Zooloģiskā dārza valdes locekļa amatu pieteikušies 14 pretendenti. Konkursa komisija sākotnēji veiks pieteikumu pirmreizējo izskatīšanu, lai atlasītu tos, kurus aicināt uz pārrunām. Viens no pretendentiem konkursā ir arī Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka, kurš teicis, ka konkursa rezultāti izšķirs, vai viņš piedalīsies nākamajās parlamenta vēlēšanās. Pērn novembrī pēc 22 gadus ilgas karjeras Zooloģiskā dārza vadību atstāja tā valdes priekšsēdētājs Rolands Greiziņš. Pašlaik zoodārzu vadīt turpina valdes locekļi Edgars Vītols un Uldis Želubovskis.

Vai uzticaties Latvijas bankām un finanšu sektoram?
Draugiem Facebook Twitter Google+