×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2012
Drukāt

Visticamāk, uzbruka teritorijas sargi

“Domāju, ka Šampēterī janvārī saplosītā sētniece, visticamāk, nostājās suņiem ceļā ar savu slotu un tāpēc cieta. Kad suņi ir agresīvi, tādās reizēs labāk tiem nemaisīties pa kājām. Esmu novērojusi, ka suņi lielos baros skrien tikai tad, ja to barā ir suņu meitene.”  
Astra Rīgā

 

Traģēdijā vainīgie dzīvnieki vēl nav atrasti, līdz ar to nav zināms, vai tie bijuši klaiņojoši vai saimnieku suņi.

Zoopsiholoģe Inga Cerbule skaidro: “Ja kucīte meklējas, tad suņu tēviņi parasti cilvēkus ignorē. Tas, ka suņi pulcējas, pa gabalu saožot meklējošos kuci, ir normāla dzīvnieku uzvedība. Bet katram saimniekam ir pienākums savu dzīvnieku vākt, pieskatīt un neļaut brīvi klaiņot. Runājot par gadījumu ar sētnieci, neticu, ka sētniecei uzbruka klaiņojoši bezsaimnieka suņi. Tādi parasti cilvēkiem netuvojas un iet paši savās gaitās. Visticamāk, ka uzbruka kādas teritorijas sargi, kas ikdienā dzīvo iežogoti.”

Arī zooinženiere un kinoloģe Ingrīda Cīrule uzskata, ja uzbrucēji bija apsardzes suņi, tad sētniece agresiju no suņu puses, iespējams, var būt provocējusi, tīši vai netīši biedējot suņus ar slotu, sniega lāpstu vai vienkārši paceļot roku – to suns saprot kā uzbrukumu. “Agresiju var pastiprināt arī suņu ilglaicīgā turēšana pie ķēdes vai sētā, kā arī tas, ka tie apmācīti apsardzes vajadzībām. Suņi var palikt nikni arī no bailēm,” saka I. Cīrule.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+