×
Mobilā versija
Brīdinājums +24°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
31. oktobris, 2016
Drukāt

Vistu skandāls: PVD būtiskus pārkāpumus neatrod; aizdomas par reiderismu (6)

Foto PVDFoto PVD

Putnu blīvums “Balticovo” dējējvistu novietnēs atbilst noteiktajām labturības prasībām, konstatējis Pārtikas un veterinārais dienests (PVD), pārbaudot visas uzņēmuma dējējvistu novietnes – Daugavpilī, Madonā un Iecavā. Kopumā pārbaudīta 21 dējējvistu mītne. Savukārt Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) pauž aizdomas par dzīvnieku draugu reiderismu” pret “Balticovo”.

PVD inspektori konstatējuši, ka dējējvistām sprostos ir nodrošināta labturības prasībām atbilstoša platība. Tā ir būtiskākā labturības norma, lai vistām nodrošinātu brīvu piekļuvi barībai, ūdenim un laktām. Visi sprosti ir aprīkoti ar ligzdām.

Tomēr atsevišķās mītnēs vistām nav nodrošināti pakaiši – speciāli paklājiņi, uz kuriem putnam ir iespēja kašņāties.

“Sprostos vistām nekad nebūs tādi paši apstākļi un platība, kā lauku vistām, taču dējējvistu turētājam ir jādara viss, lai tām tiktu nodrošināti adekvāti, labturības prasībām atbilstoši turēšanas apstākļi”, skaidro PVD Veterinārās uzraudzības departamenta direktore Kristīne Lamberga.

Par putnu labturības prasību ievērošanu liecina ne tikai izmērāmie sprostu parametri, bet arī putnu mirstība. PVD pārliecinājās, ka putnu mirstība “Balticovo” novietnēs ir normas robežās.

Pārbaudēs PVD konstatēja, ka “Balticovo” novietnēs putnu apspalvojums ir atbilstošs fizioloģijai. Intensīva apspalvojuma nomešana ir dabīgs process, kas pastiprinās, vistai novecojot.

Šodien “Balticovo” vadība, tiekoties ar PVD, apsolīja nodrošināt trūkstošos pakaišus jeb paklājiņus.

Par konstatētajiem pārkāpumiem “Balticovo” PVD sastādījis brīdinājuma rīkojumus.

Savukārt Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) pauž aizdomas par dzīvnieku draugu reiderismu” pret “Balticovo”.

“Pamatojoties uz medijos pausto informāciju par Latvijas lielāko olu un olu produktu ražotāju “Balticovo” – pārmetot tiem nepienācīgu izturēšanos pret vistām – noraidām jebkurus pārmetumus, jo uzņēmumā tiek ievērotas visas Eiropas Savienībā (ES) noteiktās labturības prasības. Apšaubāmās informācijas izplatītājus internetā gan varam turēt aizdomās par „reiderismu” pret “Balticovo”.Pēc fotogrāfiju un video sižetu publikācijām internetā „akcija” tika turpināta, publicējot informāciju par igauņu it kā atteikšanos no “Balticovo” olām. Tas ir pilnīgs absurds un kaitniecība,” paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pauž LOSP.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā biedrība “Dzīvnieku brīvība” pārmeta “Balticovo” nepienācīgu izturēšanos pret vistām olu ražotnēs Madonā un Daugavpilī, publiskojot video ar šausminošos apstākļos turētām vistām. Tikmēr “Balticovo” norādījis, ka dzīvnieku aizstāvju publiskotajā video redzami kadri no nemodernizētajām novietnēm, kurās atrodas putni dzīves stadijā, kad notiek dabīga putnu atspalvošanās.
Uzņēmums aicinājis “Dzīvnieku brīvības” pārstāvjus apmeklēt uzņēmumu un klātienē pārliecināties par vistu labturības apstākļiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Joske kā parasti pērk to, kas izdevīgāks, bet latvietis tomēr cenšas pirkt to, kas veselīgāks. Valstī ir jābūt izvēlei un piedāvājumam kā industriāli ražotiem, tā bioloģiski ražotiem produktiem no zemnieku saimniecībām. Arī olām. Tikai tirgus un nevis ražošanas apjoms noteiks, kurām metodēm ražošanā ir jādod priekšroku.

  2. Tie kam nepatīk Latvijas zemnieku audzētie graudi, var pirkt supepreco maizi, tiem, kam nepatīk, Latviijas zemnieku lopu kūtīs turētas govis var dzert supepreco pienu, tiem, kam nepatīk Latvijas zemnieku kūtīs turtētie rukši var ēst supepreco gaļu, tiem kam nepatīk Balticovo olas, var pirkt supepreco olas. Latvietis parastais nav bagātnieks un pirks to kas izdevīgāk. Šaubos vai arī šie bļāvēji par šādi nopelnīto naudu pērk ko citu.

  3. “Pārkāpumus neesam atraduši”, tā PVD kontrolieri. Šie cilvēki nav aizdomājušies, ka būtiskākais pārkāpums ir INDUSTRIĀLO ražošanas metožu ieviešana darbā ar dzīvo radību, tas ir, peļņas dēļ patvaļīgi sagādāt putnam vai dzīvniekam pretdabīgus apstākļus viņa eksistencei. Iespundēt būrī vai kūtī un izspiest no viņa maksimālo, tāpat kā Sibīrijas gulagā darīja ar cilvēkiem. Kas tad mūs uz to spiež? Mums valstī trūkst pārtikas vai ir karš? Nekā tamlīdzīga! Vienkārši valstī tiek izdabāts dažu alkatīgu cilvēku vēlmei dzīties pēc aizvien lielākas peļņas, pēc principa: visi līdzekļi ir atļauti! Un uz tā rēķina mēs “likumīgi” ļaujam mocīt putnus un dzīvniekus, kuri mūs pašus nodrošina ar pārtiku.

  4. Tagad jau tas ir normāli: vista, kas visu savu īso mūžiņu pavada būrī; govs,kas visu savu diezgan īso mūžu nodzīvo kūtī, nenoplūcot nevienu zäles stiebriņi; cūka, kas nekad nav sākusies pa zemi, nav vaļājusies dubļu vannā… Kādas vairs dzīvnieku tiesības. Fermas arvien vairāk sāk līdzināties rūpnīcām, kur dzīvnieku ātri izdzen un nokauj.

  5. iepriekš viņus bija uzpirkuši mākslīgo kažokādu ražotāji un tad jaunais cirks, tagad ārzemju olu ražotāji… LOSP atkal izceļas ar intelektu.

  6. Patiesību nenoslēpt, bildes runā pašas par sevi!

Draugiem Facebook Twitter Google+