×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. septembris, 2013
Drukāt

Vistu šķirne “Marāns” – vairāk piemērota entuziastiem (1)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Lūdzu, pastāstiet par vistu šķirni Marāns!
 Dzidra Cēsu novadā

 

Marans šķirne izveidota Francijā, paredzēta gaļas un olu iegūšanai. Putni vidēji smagi. Gaiļi sver 3 – 4 kg, vistas – 2,5 – 3 kg. Gadā vidēji izdēj 150 – 180 olas. Tās ir lielas, vienas vidējais svars – 60 grami. Īpaša ir olu krāsa – ļoti tumši brūna. Šo vistu gaļai ir teicamas garšas īpašības. Putni ir klusi, bet rosīgi, izturīgi pret slimībām un mitriem laika apstākļiem.

SIA “TD Sveķi” saimniece Dzintra Karavaičuka norāda, ka Marans vistas vairāk piemērotas mājputnu audzēšanas entuziastiem, jo dējība ir neprognozējama (mēdz dēt regulāri divas nedēļas, pēc tam pat divu mēnešu pārtraukums). Interesanti, ka martā, aprīlī siltā mītnē turēti putni dēj intensīvi krāsotas olas (tās izskatās, kā sīpolu mizās krāsotas), vēlāk, vasaras otrajā pusē čaumalas kļūst gaišākas. Starp citu, piemēram, Araukana vistām jeb tā dēvētajām Lieldienu olu dējējām regulāri padodas zili zaļas olas, kam krāsa nemainās. Šķirnes Marans tāpat kā pērļvistu un tītaru olām krāsu, stingri beržot, var arī nomazgāt pavisam gaišu, jo pigments atrodas virs čaumalas.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Par dējību – pilnīgas muļķības!!!! Šīs šķirnes vistas dēj ļoti labi, bet ir jau dažādi cilvēki un apstākļi … Un, citēju …”Lieldienu olu dējējām”, varu iedomāties ko ar šo saimiece ir domājusi, taču šīm vistām ar Araukana škirnes vistām nav nekāda sakara, kaut arī abas šķirnes krāsas ziņā dēj līdzīgas olas.

Draugiem Facebook Twitter Google+