Dabā
Medības

Meža dzīvnieku pievilināšanā svarīgākais – ne barības apjoms, bet smarža0


Saldais pievilinātājs briežiem.
Saldais pievilinātājs briežiem.
Foto: Linda Dombrovska

Kamēr spēkā ir dzīvnieku piebarošanas aizliegums, mednieki izgudro jaunus veidus, kā efektīvāk pievilināt medījumu, piesaistīt to vienai vietai, lai medības izdotos sekmīgas. Tagad svarīgi dzīvniekus ir nevis piesaistīt ar lielu barības apjomu, bet gan ar smaržu, garšu, jebko citu, kas varētu dzīvniekiem likties interesants.

Medību iecirknī, kur ir daudz mežu un pļavu, dzīvnieku satikt ir ļoti grūti, lielākoties jāpaļaujas uz veiksmi. Tomēr veiksmei ir arī mazliet jāpiepalīdz. Kaimiņi lietuvieši piedāvā jaunu un inovatīvu pieeju.

No dabiskām izejvielām, ar minerālvielām, kas ir veselīgi dzīvniekiem, kā arī vienlaikus garšīgi un smaržīgi. Par karamelēm un kukurūzas sāls klučiem esam jau rakstījuši iepriekš. Tā pati firma piedāvā arī citus risinājumus, kas varētu šķist interesanti, lai ar nelielu barības daudzumu efektīvāk pievilinātu dzīvniekus. Piedāvājumā ir īpašs smaržīgs sīrups briežveidīgajiem un mežacūkām.

Sīrups ir salds, staipīgs un ļoti smaržīgs. Smaržo pēc iesala dzēriena, kas pēc būtības dzīvniekiem varētu šķist ļoti saistoši un interesanti. Ražotājs iesaka sajaukt vienu kilogramu barības ar apmēram 150 ml saldā sīrupa un šo maisījumu izlikt meža dzīvniekiem. Jāatceras, ka pastāv ierobežojumi mežacūku piebarošanai, ir jāievēro noteiktas prasības.

Šis un citi pievilinātāji vis-efektīvākie būs tieši ziemā, bet dzīvnieki sāli nāk laizīt arī vasarā, tādēļ šis risinājums varētu strādāt visu gadu.

Izmantot ir ļoti viegli. Barību ar sīrupu var sajaukt kādā spainītī un pēc tam izlikt tur, kur ir vēlme pievilināt dzīvniekus. Vislabāk, ja tajā vietā ir arī uzstādīta kamera, kas fiksēs sekmes un ļaus saprast, kādi dzīvnieki apmeklē pievilināšanas vietu. Ziemā uztura bagātinātājs var palīdzēt meža dzīvniekiem, bet vasarā un citos gadalaikos tas palīdzēs izvilināt dzīvniekus no meža, lai būtu lielākas iespējas tos nomedīt.

Taču, izmantojot barību un dažādus pievilinātājus, jāsaprot, ka tas nav nekāds brīnumlīdzeklis. Ja medību platībās dzīvnieku nav, tad, visticamāk, arī ar šādu smaržīgu un saldu risinājumu nebūs iespējams tos pievilināt. Bet, ja kāds dzīvnieks ierodas un šo vietu atrod, tad ir liela iespēja, ka tas šeit atgriezīsies atkal un atkal. Jāsaka gan, ka visi šie alternatīvie pievilinātāji nav lēti, bet, cik tos esam testējuši, tie izrādījušies pietiekami efektīvi. Vasarā pievilina ne tikai dzīvniekus, bet arī lapsenes, tādēļ var apgalvot, ka ziemā tie sniegs vislabākos rezultātus.

Jāuzmanās tikai, lai šo saldo sīrupu neizgāztu automašīnā. Tad gan būs lielas problēmas un nepatīkams rezultāts.

Vairāk lasiet žurnāla “Medības” oktobra numurā

LA.lv