Mobilā versija
+1.8°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
30. jūnijs, 2015
Drukāt

Pēdējo dienu notikumi – bezprecedenta gadījums Eiropas un pasaules vēsturē (2)

Foto - Scanpix/ReutersFoto - Scanpix/Reuters

Līdz 6. jūlijam būs slēgtas Grieķijas bankas, un tikmēr no bankomātiem cilvēki ar vienu bankas karti var izņemt ne vairāk kā 60 eiro dienā. Nedrošībā par valsts un savu finansiālo nākotni daudzi cilvēki arī vakar Grieķijā no bankomātiem steidza izņemt naudu.

Vakar Berlīnē, Parīzē un, domājams, arī daudzās citās Eiropas galvaspilsētās tika apspriesta Grieķijas situācija, politiķiem bažījoties par tālāko notikumu attīstību un Grieķijas krīzes ietekmi uz eirozonu.

“Ir pilnīgi skaidrs, ka Grieķijas maksātnespēja Latviju tieši neskars, taču ir skaidrs, ka noteiktas turbulences ES un eirozonai būs. Taču tiem, kas jau tagad domā, ka eiro zona un Eiropas Savienība sabruks, – arī tiem nav taisnība,” šādu vērtējumu vakar aģentūrai BNS izteicis Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs. Arī Latvijas finanšu ministrs Jānis Reirs paziņojis, ka Grieķijas notikumu tiešā ietekme uz Latvijas ekonomiku ir zema, ņemot vērā niecīgos abu valstu savstarpējās tirdzniecības apjomus. “Pēdējo dienu notikumi Grieķijā ir bezprecedenta gadījums Eiropas un pasaules vēsturē, kā arī šobrīd nav skaidrs, kāda būs turpmākā notikumu attīstība,” teikts Finanšu ministrijas paziņojumā. Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis izteica viedokli, ka pašlaik būtiskākais ir nepieļaut finansiālās nestabilitātes izplatīšanos, taču tālākais būs atkarīgs no Grieķijas referenduma rezultāta.

Tā kā nav panākta vienošanās starp Grieķiju un starptautiskajiem aizdevējiem, šodien beidzas pašreizējā starptautiskā aizdevuma programma. Vienlaikus Grieķijas valdība 5. jūlijā plāno tautas nobalsošanu par to, vai atbalstīt pro­grammas nosacījumus.

Eiropas lielāko akciju biržu indeksi vakar rīta tirdzniecības sesijā piedzīvoja strauju kritumu saistībā ar investoru bažām, ka Grieķija varētu tuvoties dalības pārtraukšanai eirozonā. Līdz 6. jūlijam būs slēgtas Grieķijas bankas, un tikmēr no bankomātiem cilvēki ar vienu bankas karti var izņemt ne vairāk kā 60 eiro dienā. Grieķijas transporta ministrs Krists Spirdzis vakar paziņojis, ka sabiedriskais transports Atēnās vienu nedēļu būs pieejams bez maksas, lai mazinātu grūtības, ko radījusi banku slēgšana un rindas degvielas uzpildes stacijās.

Latvijas tūrisma kompāniju vadītāji mierina Latvijas tūristus, kas gatavojas doties uz Grieķiju, – Grieķija joprojām ir droša atpūtas vieta, un nekādas pārmaiņas saistībā ar ceļojumiem uz Grieķiju nav veiktas. Tūr­operatora “Tez Tour” projektu vadītāja Marina Ulanova aģentūrai LETA arī uzsver, ka noteiktie ierobežojumi par naudas izņemšanu no banku kontiem attieksies tikai uz Grieķijas valsts piederīgajiem. “Tez Tour” pārstāve, runājot par lidostām, transporta infrastruktūru, viesnīcām, ekskursijām un citām ar tūrismu saistītām iespējām, informēja, ka Grieķijā pagaidām viss strādā un funkcionē normālā darba režīmā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Cik var dzīvot nestrādājot – tas arī tiem pabalstu migrantiem no Āfrikas. Nedosi pabalstus, bet liksi strādāt – ātri pazudīs paši …

  2. Eiropas Savienību daudz ātrāk sabrucinās joprojām turpinātā nelegālo imigrantu masveida uzņemšana Eiropā no citiem kontinentiem!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+