Mobilā versija
+4.1°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
18. decembris, 2012
Drukāt

Visu vienā

Foto - LETAFoto - LETA

“LMT” pagājušajā nedēļā rīkotajās, SKDS un “Telia Sonera” atbalstītajās “mediju brokastīs” saņēmām bagātīgu statistikas datu klāstu par mobilo sakaru attīstības tendencēm Latvijā. Lūk, īss ieskats tajos.

 

Mobilo tālruņu lietotāju skaits acīmredzot sasniedzis piesātinājuma līmeni un turpmāk būtiski neaugs. Vecuma grupā no 45 līdz 54 gadiem, piemēram, tikai trīs aptaujas respondenti no simta tālruni nelieto. Izaugsmes iespējas gan varētu būt senioru grupā (par to liecina pēdējā laikā paaugstinājusies interese par vienkāršiem tālruņu modeļiem), kurā bez mobiliem sakariem iztiek 19%.

Trīs operatoru reklāmas, marketinga un cenu cīniņš, kuru pamanījis droši vien ir katrs TV skatītājs, par spīti skaļumam būtiskas pārmaiņas tirgus sadalē nav nesis. Tāpat kā pirms pāris gadiem “LMT” un “Tele2” ziņo par nedaudz vairāk kā miljonu klientu, “Bite” piesaistījusi uz pusi mazāk.

Šā vai tā – balss sakari un internets kabatā ir gandrīz katram. To nodrošina visi trīs operatori. Dažās Latvijas vietās “LMT” sakaru kvalitāte ir par konkurentiem pārāka. To vajadzētu ņemt vērā, lētāko piedāvājumu meklējot, un izvēlētā operatora stabilitāti konkrētā vietā iepriekš pārbaudīt.

Statistika liecina, ka aug tā saukto viedtālruņu īpatsvars. Jaunākajās klientu grupās vēlme visas agrāk mājas datora piedāvātās funkcijas iebāzt kabatā jau sasniegusi 25% no kopējās auditorijas. Tam jāpieskaita kabatā gan neieliekamo, taču vieglo un plāno planšetdatoru procenti (pilsētās tie jau ir 5, laukos mazāk). Un secinām – lai gan “galda dators” joprojām ir galvenais interneta rīks, ļoti iespējams, ka ilgi tā vairs nebūs.

Telefoni un “planšetes” pamazām izspiež no aprites portatīvos mūzikas atskaņotājus. “MP3” austiņās taču var nospēlēt arī telefoni. Tiek lēsts, ka tie iecirtuši arī krietnu robu sākuma līmeņa digitālo foto un videokameru tirgū. Visu vienā!!!

SKDS pētījums ir par Latviju. “Telia Sonera” apkopotie dati – par daudz plašāku šā uzņēmuma darbības reģionu. No Norvēģijas līdz Kazahstānai. Un tie liecina par pieprasījumu viedtālruņa funkcijas paplašināt. Medicīnas jomā, piemēram, skandināvi cer pavisam drīz ne tikai ar tālruņa palīdzību pierakstīties vizītei pie ģimenes ārsta, bet arī glabāt savu slimību vēsturi.

Kāpēc tālrunis nevarētu pildīt transporta biļetes funkcijas? Kāpēc ar to nevarētu norēķināties par pirkumu? Pat bez veikala kasiera starpniecības – tālrunis taču spēj skenēt svītru kodus tāpat kā kases aparāts…

Un visbeidzot – labs kolēģa Jura Kažas jautājums prezentācijas beigās: vai operatoru aizvien lētākie piedāvājumi nenovedīs pie sakaru kvalitātes pazemināšanās? “LMT” biznesa vadības direktora Vīganta Radziņa atbilde: “Kvalitāti varam saglabāt, jo lētākas pēdējos gados kļūst arī iekārtas, kuras mums jāpērk tīkla pilnveidošanai. Ja šāds līdzsvars beigsies, protams, arī pakalpojumu cenu kritums beigsies.”

 

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Vietnes "nozagts.com" un "Toma joki" nonākušas arī Drošības policijas redzeslokāSavstarpēji saistītās interneta vietnes "nozagts.com" un "ukradeno.com", kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla "Facebook" lapām latviešu valodā "Toma joki" ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.
FOTO: Divi BMW "nesadala" Marijas ielu; viens ietriecas graustā (1)Pēc divu "BMW" automašīnu sadursmes Elizabetes un Marijas ielas krustojumā šovakar, viena no tām ietriecās Marijas ielas graustā.
Uzmanību, šoferīši! Rīt darbu uzsāks vēl 20 stacionārie fotoradari; arī Grobiņā, Līgatnē, Rubenē (2)Pamatojoties uz Ministru kabineta 8.novembra konceptuālo ziņojumu par stacionāro fotoradaru ieviešanas gaitu, otrdien, 6.decembrī uz Latvija autoceļiem sāks darboties otrajā kārtā paredzētie 20 stacionārie fotoradari.
Draugiem Facebook Twitter Google+