Mobilā versija
+2.0°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
18. decembris, 2012
Drukāt

Visu vienā

Foto - LETAFoto - LETA

“LMT” pagājušajā nedēļā rīkotajās, SKDS un “Telia Sonera” atbalstītajās “mediju brokastīs” saņēmām bagātīgu statistikas datu klāstu par mobilo sakaru attīstības tendencēm Latvijā. Lūk, īss ieskats tajos.

 

Mobilo tālruņu lietotāju skaits acīmredzot sasniedzis piesātinājuma līmeni un turpmāk būtiski neaugs. Vecuma grupā no 45 līdz 54 gadiem, piemēram, tikai trīs aptaujas respondenti no simta tālruni nelieto. Izaugsmes iespējas gan varētu būt senioru grupā (par to liecina pēdējā laikā paaugstinājusies interese par vienkāršiem tālruņu modeļiem), kurā bez mobiliem sakariem iztiek 19%.

Trīs operatoru reklāmas, marketinga un cenu cīniņš, kuru pamanījis droši vien ir katrs TV skatītājs, par spīti skaļumam būtiskas pārmaiņas tirgus sadalē nav nesis. Tāpat kā pirms pāris gadiem “LMT” un “Tele2” ziņo par nedaudz vairāk kā miljonu klientu, “Bite” piesaistījusi uz pusi mazāk.

Šā vai tā – balss sakari un internets kabatā ir gandrīz katram. To nodrošina visi trīs operatori. Dažās Latvijas vietās “LMT” sakaru kvalitāte ir par konkurentiem pārāka. To vajadzētu ņemt vērā, lētāko piedāvājumu meklējot, un izvēlētā operatora stabilitāti konkrētā vietā iepriekš pārbaudīt.

Statistika liecina, ka aug tā saukto viedtālruņu īpatsvars. Jaunākajās klientu grupās vēlme visas agrāk mājas datora piedāvātās funkcijas iebāzt kabatā jau sasniegusi 25% no kopējās auditorijas. Tam jāpieskaita kabatā gan neieliekamo, taču vieglo un plāno planšetdatoru procenti (pilsētās tie jau ir 5, laukos mazāk). Un secinām – lai gan “galda dators” joprojām ir galvenais interneta rīks, ļoti iespējams, ka ilgi tā vairs nebūs.

Telefoni un “planšetes” pamazām izspiež no aprites portatīvos mūzikas atskaņotājus. “MP3” austiņās taču var nospēlēt arī telefoni. Tiek lēsts, ka tie iecirtuši arī krietnu robu sākuma līmeņa digitālo foto un videokameru tirgū. Visu vienā!!!

SKDS pētījums ir par Latviju. “Telia Sonera” apkopotie dati – par daudz plašāku šā uzņēmuma darbības reģionu. No Norvēģijas līdz Kazahstānai. Un tie liecina par pieprasījumu viedtālruņa funkcijas paplašināt. Medicīnas jomā, piemēram, skandināvi cer pavisam drīz ne tikai ar tālruņa palīdzību pierakstīties vizītei pie ģimenes ārsta, bet arī glabāt savu slimību vēsturi.

Kāpēc tālrunis nevarētu pildīt transporta biļetes funkcijas? Kāpēc ar to nevarētu norēķināties par pirkumu? Pat bez veikala kasiera starpniecības – tālrunis taču spēj skenēt svītru kodus tāpat kā kases aparāts…

Un visbeidzot – labs kolēģa Jura Kažas jautājums prezentācijas beigās: vai operatoru aizvien lētākie piedāvājumi nenovedīs pie sakaru kvalitātes pazemināšanās? “LMT” biznesa vadības direktora Vīganta Radziņa atbilde: “Kvalitāti varam saglabāt, jo lētākas pēdējos gados kļūst arī iekārtas, kuras mums jāpērk tīkla pilnveidošanai. Ja šāds līdzsvars beigsies, protams, arī pakalpojumu cenu kritums beigsies.”

 

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+