Mobilā versija
+1.9°C
Grieta, Strauta, Rebeka
Pirmdiena, 23. janvāris, 2017
21. jūnijs, 2016
Drukāt

Visus bioloģiskās lauksaimniecības dzīvniekus drīkstēs marķēt ar ES logotipu

Foto - Zanda BirzeFoto - Zanda Birze

Lai veicinātu nozares attīstību, turpmāk bioloģiskās lauksaimniecības dzīvniekus drīkstēs marķēt ar Eiropas Savienības (ES) bioloģisko produktu logotipu, paredz valdības apstiprinātie grozījumi dzīvnieku un no tiem iegūto produktu aprites kārtībā, kas nav regulēta Eiropas Savienības tiesību aktos par bioloģisko lauksaimniecību.

Saskaņā ar attiecīgu ES regulu dalībvalstis turpmāk varēs piemērot nacionālās valsts izdotus noteikumus un dzīvniekus, kuri nav iekļauti ES tiesību aktos par bioloģisko lauksaimniecību, un no tiem iegūto produkciju marķēt ar ES bioloģisko produktu logotipu.

Latvijā, piemēram, turpmāk ar bioloģisko logo marķēt drīkstēs bioloģiskos briežu dzimtas dzīvniekus, trušus, mežacūkas, muflonus, gliemežus, sliekas, strausus, fazānus, gaļas baložus un paipalas.

Līdz šim bija noteikts, ka ganāmpulku var palielināt par 10% un 20%, bet nebija paredzēta rīcība gadījumos, kad ganāmpulkā ir mazāks skaits dzīvnieku un ir nepieciešams noteikt augstāku procentuālo palielinājumu. Noteikumi tagad ir papildināti ar nepieciešamo regulējumu.

Noteikumos arī ir mainīts minimālais kaušanas vecums atsevišķiem dzīvniekiem, lai neaizliegtu patēriņam realizēt jaunos dzīvniekus, kas ir tradicionāli un pieprasīti.
Ministru kabineta noteikumi stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+