Latvijā
Politika

Visus pašvaldību vadītājus aicina uz Svēto Misi ar pāvestu Aglonā15


Pāvests Francisks Latviju apmeklēs 2018.gada 24. septembrī.
Pāvests Francisks Latviju apmeklēs 2018.gada 24. septembrī.
Foto – LETA/EPA

Romas katoļu baznīcas Rēzeknes un Aglonas diecēzes bīskaps Jānis Bulis kopā ar Aglonas novada pašvaldību, kura arī piedalās pāvesta Franciska vizītes sagatavošanā, ielūdz visus pašvaldību vadītājus 24. septembrī uz Aglonu, kur kopā ar pāvestu tiks svinēta Svētā Mise.

Aglonas novada domes priekšsēdētājas vietnieks Juris Butevics sacīja, ka ikviena pāvesta vizīte pievērš uzmanību valstij un ka pats par sevi saprotams, ka šajā nozīmīgajā notikumā aicināti piedalīties arī visi vietējās varas pārstāvji.

Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdētājs Gints Kaminskis pauda gandarījumu par šādu iespēju un uzskata, ka tā ir jāizmanto.

Patlaban Aglonas pašvaldība apzinot papildu zemes platības, kas atrodas pietiekami tuvu bazilikas teritorijai, lai visi, kas 24. septembrī ieradīsies Aglonā, varētu piedalīties Svētās Mises svinībās. J. Butevics pastāstīja, ka kopā ar “Latvijas Dzelzceļu” tiekot organizēta iespēja no Rīgas nodrošināt papildu vilcienu reisus uz Aglonu.

Tikšot nodrošināti arī papildu autobusi no Aglonas dzelzceļa stacijas līdz bazilikai, jo attālums starp tām ir astoņi kilometri. Butevics atzina, ka neviens gan nespēj prognozēt, cik daudz cilvēku ieradīsies, taču jābūt gataviem uzņemt pat vairāk nekā 15. augustā Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzbraukšanas svinībās, kur parasti piedalās 100 – 150 tūkstoši cilvēku. Uz Aglonu braukšot arī Baltkrievijas iedzīvotāji, kā arī katoļi no Lietuvas pierobežas ar Latviju.

Valdība ir piešķīrusi 374 600 eiro Aglonas bazilikas komunikācijas centra jeb svētceļnieku mājas renovācijai – ēkas fasādes remontam, cokola un bēniņu siltināšanai, elektromontāžas darbiem utt. No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem tika piešķirti 25 000 eiro, lai Aglonas bazilikas Kora skola varētu iegādāties trīs jaunas akustiskās klavieres.

Svētais tēvs pāvests Francisks apmeklēs ne tikai Rīgu un Aglonu, bet savas vizītes laikā no 22. līdz 25. septembrim dosies apustuliskajā vizītē arī uz Viļņu, Kauņu un Tallinu. Pāvests piedalīsies arī ekumeniskā dievkalpojumā Rīgas Doma baznīcā, tiksies ar Valsts prezidentu, Latvijas augstākajām amatpersonām un sabiedrības pārstāvjiem, kā arī piedalīsies svinīgā ziedu nolikšanas ceremonijā pie Brīvības pieminekļa.

Pāvestu uz Latviju valsts simtgadē uzaicināja gan Valsts prezidents Raimonds Vējonis, gan arī valdības vadītājs Māris Kučinskis.
Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs uzskata, ka pāvesta Franciska vizīte mūsu tautai nesīšot lielu svētību un aicina apzināties, ka esam iekļuvuši izredzēto kārtā, jo pāvestu vizītē ir ielūgušas ļoti daudzas valstis.

Britu raidsabiedrība BBC un žurnāls “Times” pāvestu Francisku ir atzinis par vienu no populārākajiem un ietekmīgākajiem cilvēkiem pasaulē.

LA.lv