×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
16. janvāris, 2017
Drukāt

Visvairāk balvas “Zelta mikrofons” nomināciju saņem grupa “Dagamba” un Justs (1)

Foto - LetaFoto - Leta

Grupa "DaGamba" uzstājas mūzikas ierakstu gada balvas "Zelta mikrofons 2017" nominantu paziņošanas pasākumā.

Visvairāk mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons 2017” nomināciju saņēmusi grupa “Dagamba” un Justs.

Grupa “Dagaba” saņēmusi četras nominācijas, savukārt Justs – trīs.

Šogad “Zelta mikrofons” nomināciju paziņošanas ceremonijā pirmo reizi tika godināti labākie 2016.gada producenti – Gatis Zaķis, Reinis Sējāns un Gints Stankevičs.

Vienlaikus pirmo reizi balvas vēsturē tika pasniegts apbalvojums par 2016. gada labāko albuma dizainu, kas tika piešķirts Dona albumam “Tepat”.

Šogad nominācijā “Tautas vai pasaules mūzikas albums” uz balvu pretendē grupas “Brāļi un māsas” albums “Divējādi”, grupas “Auļi” albums “Gadalokos”, dažādu izpildītāju albums “Trejdeviņi koklētāji”, albums “Vaira”, kuru veidojuši Vaira Vīķe Freiberga un Raimonds Tiguls, kā arī “Sasaucēju” albums “Trīci munu ustabeni!”.

Kategorijā “Bērnu mūzikas albums” nominēts grupas “Nando” albums “Mamma mani apēdīs”, grupas “Knīpas un knauķi” un Renāra Kaupera albums “Vienmēr dziedu es”, albuma “Vislabākās latviešu dziesmas bērniem” 2.daļa, Bērnu un jauniešu vokālā ansambļa “Kolibri” albums “Zem zilās debesu bļodas”, kā arī grupas “Brīnumskapis” albums “Zilā mēle.

Uz balvu nominācijā “Pop mūzikas albums” pretendē grupas “Rīgas modes” albums “Fantastiski”, grupas “Dabasu Durovys” albums “Pādys Runoj”, grupas “Rock’n’Berries” albums “Smoothie Call”, Dona “Tepat” un grupas “My Radiant you” albums “The City of Love”.

Nominācijā “Hip hopa mūzikas albums” nominēts Mazirbes albums “100 tonnas hip hopa”, muzikālā projekta “Expsr” albums “Confidence In Doubt”, izpildītāja Kaņepe albums “Divās Daļās”, projekta “Mesa” albums “Mesa” un Rolanda Če albums “Nimfo”.

Nominācijā “Akadēmiskās mūzikas albums” uz balvu pretendē Latvijas Radio kora albums “Canticum Canticorum”, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra albums “Dzimuši 1906. Dārziņš. Ivanovs”, Liepājas Simfoniskā orķestra, Atvara Lakstīgalas un Ditas Krenbergas albums “Pēteris Vasks Flute Concerto / Symphony No.3”, Raimonda Paula un valsts akadēmiskā kora “Latvija” kopdarbs “Rozes Gars”, kā arī valsts kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” albums “Vivaldi Gadalaiki”.

Uz balvu par alternatīvās vai indie pop mūzikas albumu pretendē Elizabete Balčus ar albumu “Conarium”, grupa “Audience Killers” ar albumu “Floating Islands”, grupa “Franco Franco” ar “Moon + Light”, grupa “Carnival Youth” ar albumu “Propeller” un grupa “Zāle” ar albumu “Viņš”.

Nominācijā “Džeza vai blūza mūzikas albums” uz balvu pretendē kvartets “Karlis Auzins Quartet” ar albumu “Images in Regard of the Central Reference System”, grupa “Latvian Blues Band” ar albumu “Music of my Heart”, Daumanta Kalniņa kvintets ar “Part of Me”, grupa “Pieneņu vīns” ar “Roads Taken”, kā arī Denisa Paškeviča un citu mūziķu kopdarbs “Yours Faithfully”.

Nominācijā “Elektroniskās vai deju mūzikas albums” nominēts N’Works jeb Normunda Rutuļa albums “3.45”, grupas “Oyaarss un dzejnieki” albums “Corpus Poesis”, izpildītāja “Northern c” albums ar tādu pašu nosaukumu, dažādu izpildītāju albums “Otra Puse remiksi 1996-2016”, kā arī grupas “Gas of Latvia” albums “Swan Lake”.

Jaunajā kategorijā “Instrumentālās vai starpžanru mūzikas albums” nominēts Imanta Kalniņa, Daumanta Kalniņa un Kaspara Zemīša albums “Kamēr vien gliemeži skrien…”, grupas “Dagamba” albums “Seasons”, Agneses Rakovskas albums “Vienaldzības”, Mārča Auziņa albums “Viens” un Riharda Zaļupes albums “Z Atmosfēras”.

Nominācijā “Roka vai metāla mūzikas albums” uz balvu pretendē grupas “Holy Lamb” albums “Gyrosophy”, grupas “Dzelzs vilks” albums “Perfekta rītdiena”, grupas “Rebel Riot” albums “The Good The Bad The Heavy”, grupas “Sanctimony” albums “Unholy Five”, kā arī grupas “Židrūns” albums “Židrūns un tas, ko nevar nest”.

Vienlaikus “Zelta mikrofonu” kategorijā “Šlāgera vai kantrī mūzikas albums” varētu saņemt grupa “Klaidonis” par albumu “Ar smaidu saulrietā”, Mārtiņš Jātnieks par albumu “Ceļš taktīs”, grupa “Apvedceļš” par albumu “Dzīvotprieks”, grupa “Lustīgais blumīzers” par albumu “Piecas minūtes sev”, kā arī Aivars Birzmalis un Jānis Misiņš par albumu “Viņa”.

Kategorijā “Debija” nominēts Justs ar dziesmu “Heartbeat”, “Karlis Auzins Quartet” ar albumu “Images in Regard of the Central Reference System”, grupa “Irving Ark” ar albumu “Magnēts”, grupa “Ezeri” ar albumu “Ogle”, kā arī grupa “Rock’n’Berries” ar albumu “Smoothie Call”.

Nomināciju “Koncertieraksts” saņēmusi grupa “Dagamba” par ierakstu “Bach goes to Iran”, ieraksts “ElektroFolk Gors 2016”, Intara Busuļa, Abonementa orķestra un Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts, “”Melo-M” Mega orķestris live” un grupas “The Sound Poets” koncerts Siguldā.

Nominācijā “Labākā dziesma” uz balvu pretendē Lindas Leen “Beyond Velvet Skin”, Justa “Heartbeat”, grupu “Prāta vētra” un “Musiqq” kopdarbs “Debesis iekrita Tevī”, kā arī grupas “Dagamba” un Ralfa Eilanda kopdarbs “Intoxicated” un Intara Busuļa dziesma “Miglas rīts”.

“Zelta mikrofonam” kategorijā “Videoklips” nominēti izpildītāji “Bandmaster feat. Akil the MC” par videoklipu “Get Live”, grupas “The Sound Poets” video “Rhythm of the Heart”, Ozola un Edavārdi video “Situācijas”, grupas “Audience Killers” video “Sounds Like You”, kā arī Agneses Rakovskas video dziesmai “Vienaldzības”.

Vienlaikus tika izvirzītas desmit dziesmas tautas balsojuma balvai jeb “Alfas gada dziesmai”. Nomināciju saņēma Normunda Rutuļa dziesma “1-2-3”, grupas “Dzelzs vilks” dziesma “Bīstami vārdi”, dziesma “Debesis iekrita Tevī”, “Dagamba” un Aminatas kopdarbs “Escape”, grupas “Otra puse” un Antras Stafeckas kopdarbs “Es Tev”, Justa “Heartbeat”, Intara Busuļa “Miglas Rīts”, Laura Reinika “Pasaule stāj”, grupas “Carnival Youth” dziesma “Surf” un Dona dziesma “Tepat”.

Radio hīts tiks paziņots tikai balvu pasniegšanas ceremonijā Dailes teātrī, savukārt kandidātus kategorijā “Gada albums” žūrija vērtēs līdz februāra vidum.

Jau ziņots, ka 28.februārī Dailes teātrī ceremonijā “Zelta mikrofons” 21.reizi apbalvos gada labākos mūziķus un mūzikas nozarē iesaistītos 19 kategorijās.

Šogad iesniegti 114 albumi, 46 dziesmas, 66 videoklipi, 32 debitanti un 8 koncertieraksti video formātā, kopskaitā 266 pieteikumi, kas ir līdzvērtīgi pagājušā gada apjomam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Elitai Mīlgrāvei cepums par Izcilākā Latvijas dziedātāja Viktora Lapčenoka apbalvošanu biņa dzimšanas dienā!

Draugiem Facebook Twitter Google+