×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
19. marts, 2016
Drukāt

Visvairāk darba ugunsdzēsējiem sagādājuši kūlas dedzinātāji; Nīcā dega 20 hektāri (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Piektdien, 18.martā, Latvijā dzēsti 27 kūlas ugunsgrēki, kas salīdzinājumā ar ceturtdienu ir teju uz pusi mazāk, tomēr joprojām veido ap pusi no kopējā izsaukumu skaita, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā informācija.

Piektdien lielākais kūlas ugunsgrēks fiksēts Nīcas novadā, kur pērnā zāle degusi 20 hektāru platībā. Tāpat pērnā zāle 2,5 hektāru platībā degusi Babītes novadā.

Nevienā no kūlas un pārējiem ugunsgrēkiem cilvēki vakar nav cietuši.

Šogad kopumā valstī dzēsti vairāk nekā 200 kūlas ugunsgrēki. Pirmais no tiem tika fiksēts jau 2.februārī Ķekavas pagastā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki. Kūlas dedzināšana nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Savukārt atbilstoši LAPK 51.panta 2.daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 700 līdz 2900 eiro.

Vienlaicīgi VUGD informē, ka atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem zemes īpašniekiem jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD atbilstoši LAPK 179.panta 1.daļai piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro apmērā, bet juridiskajām personām – no 280 līdz 1400 eiro.

Tāpat VUGD visai daudz darba aizvadītajā diennaktī sagādāja stiprais vējš – saistībā ar vēja radītām sekām glābēji saņēma 16 izsaukumus. Visi negadījumi, izņemot vienu, fiksēti Rīgas apkārtnē. Galvenokārt izsaukumi saņemti par kritušiem kokiem, kuri bija aizšķērsojuši ceļa braucamo daļu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kad var un kad nevar Atbildēt

    Dabas parkus ar nekopj vienīgais risinājums ir nokurināšana. Pa gājušā gadā dabas parkā dedzināja uz nebēdu un paziņoja ka vajagot tā darīt. Lauki par dabas parkiem pārvērsti.

  2. Latvijas luzeri zemi apstradat negrib,lauki aizaug un uguni klat.Darba tikums zudis,vienigi pudeli spej cilat.

Draugiem Facebook Twitter Google+