×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. maijs, 2014
Drukāt

Māris Antonevičs: Eiroparlamenta vēlēšanu iznākums – diezgan paredzams (8)

Foto - LETAFoto - LETA

Pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām asprāši bija ierosinājuši Zaļo un zemnieku savienības deputātei Ivetai Grigulei mainīt uzvārdu uz “Gribule”, tā parādot, cik ļoti viņa grib nokļūt Eiropas Parlamentā. Sevis izrādīšana, protams, ir politiķa profesijas neatņemama sastāvdaļa, tomēr, to pārspīlējot, var izraisīt pretreakciju. Grigules uzmācīgā reklāmas kampaņa, kas, starp citu, sākās jau pirms gada – Dziesmu un deju svētku laikā – daudzus bija paguvusi nokaitināt. Vienlaikus, kā teicis britu publicists Sirils Nortkots Pārkinsons: “Nekāda reklāma nepalīdzēs pārdot to, ko nav iespējams pārdot.” Grigulei izdevās sevi pārdot vēlētājiem, un te vien ir jautājums – kāpēc citi ZZS saraksta politiķi bija ar mieru kļūt par “dekorācijām” šajā pasākumā, pat necenšoties izrādīt lielākas ambīcijas? Bet tā jau ir viņu pašu darīšana. Ja kāds negrib tikt ievēlēts, tad ir lielas izredzes, ka tā arī būs.

Šajā ziņā uzvārdu “Gribulis” droši var pieņemt visi Eiroparlamentā iekļuvušie politiķi, jo viņu gribēšana pārsvarā bija lielāka nekā konkurentiem. Par “Vienotību” pirms vēlēšanām tika mēļots, ka tās “zvaigžņu komandā” sīvās konkurences iespaidā valdot neveselīga atmosfēra, kuru atveseļot varētu vien situācija, ka partija vēlēšanās iegūtu piecas vietas. “Vienotība” ieguva četras, taču, tā kā Valdim Dombrovskim tas ir tikai pagaidu darbs (koalīcija nupat vienojusies viņu virzīt eirokomisāra amatam), tad piektās vietas ieguvēja var īpaši neskumt – uz Briseli viņa dosies, tikai pēc nedaudz garāka atvaļinājuma.

“Vienotības” eirodeputātiem vēlēšanas devušas iespēju turpināt darbu un saglabāt ierasto dzīvesveidu, tāpat kā no Nacionālās apvienības atkal ievēlētajam Robertam Zīlem, kuru šobrīd jau diezgan grūti iztēloties atgriežamies, piemēram, ierindas Saeimas deputāta lomā. Savukārt Tatjanai Ždanokai (Latvijas krievu savienība) atkārtota ievēlēšana ļaus uzturēt partiju, kas lielā mērā veģetē no viņas eiroienākumiem. Latviešiem tas, protams, ir ļoti nepatīkams fakts, un lielā mērā pie tā vainojams vēlētāju kūtrums, kas deva iespēju Ždanokas atbalstītājiem mobilizēties. Vienlaikus diez vai īpaši labāk būtu, ja Ždanokas vietā Briselē darbotos Boriss Cilevičs no “Saskaņas”, kurš patiesībā ir no tā paša orķestra, tikai spēlē kādu nosacīti klusāku instrumentu. Turklāt viņš darbotos Eiropas Sociālistu grupā, kas ir ietekmīgāka nekā Ždanokas zaļā frakcija, no kuras viņu pēc pārāk aktīvas līdzdalības Krimas aneksijā pat gribēja izslēgt.

Pēdējās vēlēšanas (gan Eiroparlamenta, gan pērn pašvaldību) liecina, ka pie balsošanas urnām dodas tie pilsoņi, kam ir motivācija un skaidra izvēle, šaubīgie un neieinteresētie jeb tā sauktie “pēdējā brīža” vēlētāji biežāk paliek mājās. Ja partijām ir nopietni nolūki Saeimas vēlēšanās, tad gulēt vairs nav laika.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. To,vai Grigule ir tikai manīga avantūriste vai CILVĒKS ar lielo burtu,kura izmantojot ZZS labvēļa -Ventspils “rūķīša” hūtē atbalstu un profesionālu reklāmas speciālista pakalpojumus ar lētticīgas un naivas tautas daļas rokām iesēdināta Briseles krēslā- rādīs laiks. ZZS ir tikai viens mērķis -iesēsties nākošās Saeimas varas krēslos un naivā tautas daļa jau nepameklē atbildi uz jautājumu-Ko tad diži labu ir sadarījusi ZZS visus 20 gadus varas krēslos!!!

 2. ZZS kandidāts varēja būt jebkurš, jo te galvenais ir tehnoloģija, kas tīri zemnieciski pamatīgi un laikus iemēsloja augsni savam kandidātam. Pārējie leiputrijas solītāji īsi pirms procesa sākuma mēģināja celt vēlētāju ražību ar reklāmas minerālMĒSLIEM, kad daļa ražas bija nobriedusi, bet lielākā daļa iznīkusi . Par pēckomentāriem uz Līgo Blaumanis sagādās dubultsmieklus ar “es pie tās žīdietes savu muti nēesmu apšmulējis.” Rudenī atkal mīlīgas vecenītes cerēs dabūt savu Valdīti atpakaļ saeimā, bet ja jau tas mīlulīts pasaulē palaists un vēl labākā maizē ticis, tad nu būs jāmeklē kāds cits ko apmīļot.

 3. tikai negodīgi ir ''pirkt balsis kā to darīja abas dān Atbildēt

  mācieties ”pirkt” balsis no abām dāmām
  27.05.2014 09:35
  kalnijetei pat nebija laika ierasties uz tv interviju, jo tajā laikā bija ieplānota ” parāda atdošana” alsungā dzīvojošajiem par 100%vienotības iebalsošanu / nu, gluži vai kā ždanjoka ,kurai bija jānorēķinās ar viņas vēlētājiem ,kuri viņai ”aizdeva ” 5000 visdārgākā pulksteņa iegādei
  nu i ko knabītis lai saka par šādu balsotāju uzpirkšanu/ar konjaciņu unpārējiem labumiem, ar naudiņas dalīšanu,/ lūk, kādēļ aņuta tik ļoti vajadzīga jenotības b a n daidai

 4. Rezultāti visai loģiski, izņemot to, ka V guva tik lielu atbalstu. Un šī histērija šobrīd drīzāk liecina par pašu kliedzēju neadekvātumu. Mums, laukos, cilvēki rezultātus uztver mierīgi. Visamizantākais šajās pāris dienās ir visu “gudrīšu” un “smalko” ļautiņu sašutums par Griguli:) Bet tur savi racionāli izskaidrojumi. Vacie buki, eiroparlamentārieši sapratuši, ka nu ir ziepe – laiskās un miegainās dienas beigušās. Viens visu laiku elpos pakausī un skatīsies pār plecu. Liekas, ka Grigule šobrīd viņiem ir kā suņu nagla paši ziniet kur:) Un šos vecos bukus atbalstošie (lasi: nopirktie) žurnālisti nu palaisti no ķēdēm. Esiet rāmi, elpojiet dziļi. Pieci gadi visus noliks pa savām vietām:)

  • vai ta gribule (tagad viņu par Dabuli sauc) būs tā , ka elpos pakausī. Neko viņa nedarīs, tik smīdinās visu Eiropu.

 5. Kas attiecas uz Ždanoku,tad te gan vairāk vainojami ir mūsu mīkstčaulīgie politiķi,kas gadiem ilgi ir ļāvuši viņai izvērsties!

 6. Vēlētāju nemīluļi pārtop pat par “absolūtiem vēlētāju mīluļierm”!

 7. Kāds kauns! Tas ir kauns visai Latvijai!

Draugiem Facebook Twitter Google+