×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. jūnijs, 2012
Drukāt

Visvairāk inficējas Latgalē

Latvijas Universitātes (LU) zinātnieki pirmo reizi atklājuši pētījuma rezultātus, kas parāda, cik plaši pieaugušo iedzīvotāju vidū ir izplatīta infekcija ar mikroorganismu – kuņģa helikobaktēriju. Tas ir mikroorganisms, kas piemērots dzīvei cilvēka kuņģī un izraisa čūlu, gastrītu un kuņģa vēzi.


 

Zinātnieki bija pārsteigti par augsto (79%) iedzīvotāju inficētību ar helikobaktēriju. Visaugstākā tā ir Latgalē (84,5%) un Kurzemē (81%), bet zemākā – Rīgā (76%), Vidzemē un Zemgalē (abās 79%). Inficētība pieaug līdz ar vecumu, taču jau to vidū, kas jaunāki par 30 gadiem, inficēto īpatsvars veidoja 64 procentus. Ar to izskaidrojams tas, kāpēc valstī ir augsta saslimstība ar kuņģa vēzi, daudz augstāka nekā Rietumeiropā un Centrāleiropā.

Attīstītajās valstīs inficēto skaits gan pakāpeniski pieaug mūža laikā, taču kopumā tas skar dažus desmitus procentu no kopējā iedzīvotāju skaita.

Eiropas nozīmīgākajā gastroenteroloģijas žurnālā “GUT” nesen publicēti jaunākie standarti un ieteikumi saistībā ar helikobaktēriju un tās izraisīto slimību ārstēšanu. Šādi standarti Eiropā tiek atjaunoti reizi piecos gados. LU asociētais profesors un Gremošanas slimību centra “GASTRO” gastroenterologs Mārcis Leja uzskata, ka Latvijas mediķi pat ir soli priekšā laikam – vadlīnijas Latvijas ārstiem jau bija zināmas pirms gada.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+