×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. augusts, 2013
Drukāt

Visvairāk pašvaldību vada Jāņi un Aivari

LETALETA

Vispopulārākie pašvaldību vadītāju vārdi ir Jānis un Aivars, Latvijas pašvaldību pirmo personu vidū ir deviņi Jāņi un deviņi Aivari, liecina Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) apkopotā informācija.

Tālāk seko pieci Andri, trīs Andreji, trīs Edvīni, trīs Guntari, trīs Gunti, divi Aleksandri, divi Gunāri, divi Gundari, divi Juri, divi Māri, divi Mārtiņi un divi Uldi.

Savukārt sieviešu vidū ir tikai divas vārdamāsas – Sandras.

Pēc dzimšanas gada, visvairāk ievēlēto domju priekšsēdētāju dzimuši 1958.gadā – astoņi.

Jaunākais pašvaldības vadītājs Latvijā ir Mazsalacas novada domes priekšsēdētājs Harijs Rokpelnis, kurš dzimis 1987.gadā. Savukārt dzīves pieredzē bagātākie pašvaldību vadītāji ir Aglonas novada domes priekšsēdētāja Helēna Streiķe un Stopiņu novada domes priekšsēdētājs Jānis Pumpurs.

119 ievēlēto domju priekšsēdētāju vidū ir 90 vīrieši – 76% – un deviņas sievietes – 24%.

“Visvīrišķīgākās” pašvaldības, kurās ievēlēta tikai viena deputāte, ir Jēkabpils pilsēta, Rēzeknes pilsēta un Aglonas, Alsungas, Durbes, Ilūkstes, Līgatnes un Pārgaujas novads.

Savukārt “sievišķīgākās” pašvaldības, kurās ievēlēts vairāk sieviešu nekā vīriešu, ir Jūrmalas pilsēta un Aknīstes, Amatas, Babītes, Brocēnu, Ērgļu, Jelgavas, Lubānas, Neretas, Priekules, Rugāju, Rundāles, Strenču, Vārkavas, Vecpiebalgas un Viļānu novads.

Kopumā pašvaldību domēs ievēlēti 1618 deputāti, 1214 no viņiem ievēlēti no reģistrēto partiju un apvienību sarakstiem, 298 – no vēlētāju apvienību sarakstiem, 106 deputāti – no nereģistrēto partiju apvienību sarakstiem.

Visās Latvijas pašvaldībās kopā visvairāk deputātu vietu – 197 – ieguvusi partija “Vienotība”, kurai ar 145 deputātu vietām seko Zaļo un zemnieku savienība un ar 134 vietām – nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK.

18 no 589 vēlēšanām pieteiktajiem kandidātu sarakstiem neieguva nevienu pašvaldības deputāta vietu.

Kopumā par 1618 vietējo pašvaldību deputātu mandātiem vēlēšanās cīnījās 8725 deputātu kandidāti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+