×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. marts, 2017
Drukāt

Visvaldis Lācis: Latvieši vairs nesajūt briesmas (29)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Nesen nosvinējis jau 93. dzimšanas dienu, Visvaldis Lācis turpina pētīt latviešu leģiona vēsturi, jo viņa mērķis ir pabeigt zinātnisko monogrāfiju un iegūt vēstures zinātņu doktora grādu. Lācis ne tikai interesējas par latviešu tautas pagātni, bet arī aizdomājas par mūsu nākotni, un viņa secinājumi nav iepriecinoši.

“Man pie mājas ir stārķu ligzda. Un es redzu, kā viņi audzina savu jauno paaudzi. Kad es tuvojos ligzdai, stārķi neliekas ne zinis, bet, tiklīdz parādās kāds svešais, viņi paceļas spārnos un laižas projām. Tāpat ir ar cilvēkiem: lai suga izdzīvotu, jāmācās novērtēt briesmas. Bet mēs, latvieši, vairs nesajūtam briesmas! Mēs izliekamies, it kā no 10. gadsimta nebūtu pakļauti apspiešanas un iznīcināšanas draudiem.”

Lācis dzīvo skaistā vietā Gaiziņkalna apkaimē. Viņš ar nožēlu secina, ka arī tur var labi redzēt: Latvijas lauki izmirst, daudzviet palikuši tikai pensionāri. “Tuvākie bērni dzīvo kādu septiņu kilometru attālumā. Mēs kā tauta ejam bojā. Tādēļ es biju pret Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai, jo sapratu, ka tas izraisīs cilvēku aizplūšanu,” sarunā ar žurnālu “Mājas Viesis” stāsta Lācis.

Viņš raizējas, ka globalizācijas ietekmē latviešu tautas nākotne varētu būt apdraudēta. “Krievu rakstnieks Vladimirs Arseņjevs savulaik aprakstīja Tālo Austrumu tautu likteni. Piemēram, pamazām izzuda tāda udehu tauta, kas bija cieši saistīta ar dabu. Ja cilvēkus nošķir no viņu tradicionālās kultūras, ierastās vides, tad viņi iznīkst, tauta aiziet bojā. Tas pats šobrīd notiek ar mums. Latviešiem draud udehu liktenis.”

Lācis spriež, ka mūsu kaimiņi igauņi ir krietni patriotiskāka tauta. “Piemēram, pēc neatkarības atgūšanas viņi atjaunoja savu “Kaitseliit”, kurai saglabāja pirmskara nosaukumu. Savukārt mēs izveidojām Zemessardzi, jo mums, redz, ir kauns no vārda “aizsargi”. Igauņiem nav kauns par savu vēsturi, bet mēs esam gļēva tauta,” sūrojas Lācis.

VISU SARUNU AR VISVALDI LĀCI LASI JAUNĀKAJĀ ŽURNĀLA “MĀJAS VIESIS” NUMURĀ UN E-IZDEVUMĀ!

Pievienot komentāru

Komentāri (29)

 1. Visu cieņu! Vēlu izturibu!

 2. Rādās ka ir laiks izbeigt sabiedrības pretnostatīšana ar valodu pazīmi.Saujiņa katrā ierakumu pusē liekas ka neapjēdz savu sūtību.Izskatās ka biedēšana ar kiberdraudiem notiek tikai šeit jo masu medijos nevienā valstī nevaram saskatīt to kas mums tiek potēts katru dienu.Ārējā ienaidnieka tēls rādās ka (manipulējot ar viedokļiem bez faktiem)lēnām aiziet pagātnē un jāšaubās vai būs efektīvs rīks vēlētāju balsu zvejošanā

  • Sajaukti raksti? jo komentārs nav par raksta tēmu.
   par kara un konfrontācijas kurināšanu varu piekrist, bet par to, ka tas notiek tikai Latvijā salti meli. tas notiek Rietumu medijos kā tādos, jo saturu par šādam tēmām tiem pasūta centralizēti.

 3. Ejot Ziemeļvalstu virzienā. Atbildēt

  “Latvijas bijušais vēstnieks Somijā un Norvēģijā mums vēsta,ka Skandināvijas valstīs uzņēmējs parlamentā vai valdībā ir absurds,pilnīgi izslēgta lieta.Pagājušā gadsimta vidū Somijā atstādināti visi politiķi no darbošanās uzņēmumu padomēs un valdēs. Šeit piebildīsim,ka K.Ulmanis atļāva maksāt Latvijas bankas padomes locekļiem,īstiem finanšu nozares lietpratējiem 30 latu par katru padomes sēdi.
  Naudas diktatūrā iesaistītiem ir tieksme mūžīgi izdzīvot kopā ar naudu.Naudas diktatūrā nauda viena pati vai gandrīz viena pati taisa politiskus lēmumus.Afrikāņu paruna māca:”Straume,kas ir netīra upes iztekā,būs netīra arī tās deltā.”
  Sk.Visvaldis Lācis:”Slikta ir tā demokrātija,kurā triumfē nauda”,Diena.lv,6.17.2009.

 4. Visu cieņu šim vīram par to ka nebalsoja par ES kas LV ir iedzinusi totālā d….ā

 5. Jau 1944.g. nacisti kopā ar pašmāju kolaboracionistiem plānoja evakuēt no Ostlandes vismaz 1 500 000
  iedzīvotāju (sk. H.Biezais “Latvija kāškrusta varā. Sveši kungi, pašu laudis” (1992)) Pirms 70 gadiem plānoto izjauca tie, kas izpildīja K.Ulmaņa pēdējo norādījumu “palikt savās vietās”. Pēc 2004.g. iekļaušanas ES evakuācijas process turpinās…..

  • Kvadrāt, Tu atkal putrojies. PSRS un ES ir marksisti.
   Nacisti ir nacisti. tas ir kaut kas cits.

  • Vācieši varbūt plānoja, bet krievu un žīdu komunisti un čekisti kopā ar latviešu kolobaracionistiem to reāli izdarīja – 1941. – 15 000 Sibīrija, 3000 pie sienas, 4000 no cietumiem, 1949. utt

 6. Mūsu premjers aicina ministrus nepiedalīties leģionāru atceres pasākumā 16.martā. Iespējams, ka viņš nezina, kas tajā dienā notika, bet laikam tomēr gļēvums, sak, ka tik kāds kaut ko nepadomā…Ušakovu gan 9. maijā nemoka tādas domas. Viņš aizstā SAVU vēstures izpratni. Mēs baidāmies? No kā?!
  Tuvojas vēlēšanas. Tās visskaudrāk liecinās, kas ar mums noticis. Gods kalpot… Un tā visur.
  Visu cieņu Visvaldim Lācim. Pārmetumus viņš nav pelnījis! Godavīrs caur un cauri. Veselību!!!!!!

 7. Ne jau ES ir pie vainas, ka cilvēki brauc prom. Aizbraukšana sākās jau drīz pēc atmodas. Un to patriotismu mums pašiem vajadzētu just un ne jau sīkumos. Ar mani angliski runāja gan Parīzē, gan Vācijā, bet ne iau tas ir galvenais. Es katru vakaru klausos pa satelītu 83. Itālijas kanālu. Ar kādu patriotismu tur sagaida dziesmas, kas slavina Itāliju, ar kādu cieņu tur izturas pret savu trīskrāsaino, pret savas tautas mūziku un māksliniekiem. Mums jau pat kauns pie savas mājas izkārt pašu sarkanbalti sarkano. Par pārējo jau nav vērts pat runāt. Postpadomju tautiņa.

  • ES ir marksistu imperija. Tā ir pie vainas pie visa komplektā ar savu priekšteci psrs.
   “Ne jau ES ir pie vainas, ka cilvēki brauc prom.” Piedod, bet kā to var neredzēt. Kā iespējams šitā cilvēkus sazaļot. Tas ir apbrīnojami. Viņi skatās virsū un noliedz acīmredzamo. Turot ienākumu līmeņa starpību, uztaisot ekonomikas sviras lai darbaspēks plūstu prom, maksajot šeit par darbavietu likvidāciju tiek uzbūvēta grandioza iekšājās migrācijas shēma. Tai pēctam atliek vien pīpet, noskatīties un ļaut darboties.
   Valsts un tauta nevar pastāvēt Bez aizsardzības.
   Nebrīnīšos, ja ar šādu sazāļotību var pateikt arī, ka E.S. neuzspiež imigrāciju. Blenžot virsū, ka Ungārija sargā savas robezas un tautu un eirovbirokrāti liek tai par to SODUS.
   Es saprotu, ka gadiem ir kalts galvā no medijiem un oficioziem politkoreiktais pantiņš “da zdravstvujet E.s.!!!” bet vienreiz jāsāk likt faktus loģikas vienādojumos iekšā un beigt aizstāvet šo tautu un suverenitāti iznīcinošo shēmu.

 8. Loti cienu šo vīru.
  Viņš arī pirmais pateica, ka latviešiem nekad vairs nevajag iet karot zem svešiem karogiem.
  Veselību, Visvaldi! Lepojos ar tādu tautieti.

 9. Kādreiz ļoti cienīju šo cilvēku. Ne gluži visā viņam piekritu, jo mana pasaules izjūta ir kardināli atšķirīga (esmu “bezrodnij kosmopolit”, kā kādreiz teica 😀 ) un neesmu iecentrēts uz latviskumu. Tomēr cienīju Lāča kungu kā godavīru un principiālu cilvēku, kādu Latvijas politikā ļoti ļoti pietrūkst. Taču pārstāju cienīt, kad atklājās daži nesmukumi – ar (radinieces neatceros, kādas tieši, iespējams, ka dzīvesbiedres) nodarbināšanu palīdzes amatā. Es neuzskatu, ka dzīvesbiedre vai cits tuvs radinieks nevarētu būt deputāta palīgs, tieši pretēji, ir labi, ja palīgam var pilnībā uzticēties, un šis nu tas amats, kur varētu gūt lielu labumu. Taču tāds likums bija un deputāts nu reiz ir tas cilvēks, kuram jārāda piemērs likumu ievērošanā. Ja likums liekas nepareizs, tad jācīnās par tā atcelšanu, nevis tas klaji jāignorē. Tiešām brīnums, ka tik elementārs lietas DEPUTĀTS var nesaprast! Un, šķiet, vēl bija arī nesmukums sakarā ar dzīvokļa īres apmaksu. It kā sīkumi, taču tie raksturo cilvēku. Bija vilšanās – “arī Tu – Brut”! .

  • labojums: lasīt – šis nu nav tas amats, kur var gūt lielu labumu

  • Varbūt arī esi “bezrodnij kosmopolit”, nezinu, bet, ka esi manipulātors ar faktiem, to redzu bez mikroskopa !
   Veikli sajauc politisko pārliecību ar ekonomiskiem “grēkiem”, kuri nemaz nav grēki, jo nevienā likumā nav ierakstīts, kam jābūt palīgam!
   Vienkārši atradi gadījumu gļēvi uzgāzt netīrumu trauku !!

   • Tiešām tipiska latvieša domāšanas piemērs – “sajauc politisko pārliecību ar ekonomiskiem grēkiem” . Bija mums tādi vispārzināmi blēži – Šķēle, Krastiņš, Grūtups un vēl daudzi citi, kuri diemžēl bija visai iecienīti LA (kas, iespējams, bija saistīts ar avīzes piederību). Visi zināja, ka tie ir blēži, mahinatori, krāpnieki un mafiozi, bet, kad vajadzēja uzspodrināt spalvas, tad nāca uz LA sniegt intervijas. Un runāja gandrīz tikai par nacionāliem jautājumiem, kuri Latvijā, protams, ir visai jūtīga tēma. Un latvietis parastais uzreiz aizmirsa visas šo cilvēku pastrādātās nelietības, jo – re, cik nacionāli noskaņots, cik pareizi runā! Nekādā ziņā negribu pielīdzināt Lāča kungu šiem neliešiem, tas nu nebūtu objektīvi. Tomēr es izjutu lielu vilšanos, tā gribējās ticēt, ka Latvijas politikā ir kāds goda vīrs, kaut arī, kā jau minēju, neesmu ar viņu uz viena viļņa.

  • ” cienīju so cilvēku” u.tml. viss pantiņs neizklausās ticamii.

 10. ES nav ne vainas. Mums pašiem jāsakārto sava Valsts

  • E.S. ir PSRS turpinājums pēc marksistu pārgrupēšanās.
   Tas ir kolosāls manipulācijas triks, ka viņiem ir izdevies iestāstīt, ka mēs tagad nokrāsojāmies zilā krasa, pārgrupējamies pamainījam substrātu un tāpēc esam kādi citi.
   Vai tad tiešām Jūs neredzat – Roza Luksemburga un komunisms, apsaukāšana par nacistiem un rasistiem, ja cilvēki negrib ļaut iznīcināt savu tautu varas organizētā masu migrācijā u.tml.
   Nerunājot, ka caurvēja taisīšana un suverenitātes graušana ir navējoša mūsu tautai.

 11. Visu cieņu Visvaldim Lācim! Īsts savas tautas un savas zemes Latvijas patriots. Tāpēc jau arī tika patriekts no pseidopatriotu biznesveidojuma VL-TB/LNNK, jo bija pārāk populārs un pārāk tiešs.

 12. Lāci,tas tādēļ ka te tiek uzspiesta pārprastā tolerance.Piem.Spānijā,Itālijā,Francijā neviens ar tevi nerunās angliski,un visur spēlē viņu nacionălā mūzika un patriotisms sit augstu vilni.Bet šeit ļaudīm tiek uztiepts ka jābūt tolerantiem(ļoti kaitīgs jēdziens!),ka jāapspiež savas nacionālās jūtas,ka nedrīkst neko negatīvu izteikt,īsāk sakot,ka jābūt klusiem un zemiem un ar visu jāsamierinās.

  • Nu nav tā! Taisnība ir V.Lācim. Mūsdienu latvietis ir gļēvs, slinks, pārlieku pakalpīgs, sirgst ar ģenētiska kalpa sindromu. Kāpēc tad neko tāmlīdzīgu nevar uzspiest tādā pašā situācijā esošajiem igauņiem, lietuviešiem, nīderlandiešiem, tiem pašie frančiem, ārpus ES esošajiem ukraiņiem, gruzīniem u.c.,nemaz nerunājot par krieviem, jo krievi ļoti stingri aizstāv krieviskumu.

   • tomēr interesanti ! Atbildēt

    kāpēc tu LATVIJIEŠUS jauc ar LATVIEŠIEM ??
    Tev tāda ticība ?

    • Nu ko lai saka par tādiem kā tu, kas pat šeit bailīgi slēpjas aiz anonimitātes. Varbūt tu arī esi tāds latvijietis? īstens latvietis noteikti tu neesi, ja balēs no atklātības nevari diskutēt ar savu vārdu. Ticībai šeit nav it nekāda sakara. Nejauc sūdus ar māliem – tās ir dažādas vielas.

     • Visu cieņu Visvaldim Lācim – veselību, izturību un spītu iesāktā pabeigšanai. Žēl, ka tādu LATVIEŠU nav daudz.

     • Esmu VASJA.
      Auļo prom nopelnīt tev taisnīgi pienākošos 30 (aktuālo vienību nosaukumu ieliec pats !) !

   • Bet Sergejam ir pilnīga taisnība un ideāli komentāri.
    Kāpēc neirotiska reakcija?
    Oponenti arī neizklausās pēc kārtīgiem cilvēkiem. Komentāros nejūt cieņu pret citiem, kas nozīme necieņu pret sevi.

Draugiem Facebook Twitter Google+