×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
11. augusts, 2016
Drukāt

Visvairāk pret bēgļu uzņemšanu Latvijā ir jauni cilvēki (27)

Foto - LETAFoto - LETA

Bēgle no Sīrijas Bunana Katie (no kreisās), prezidenta Jāņa Čakstes mazmazmeita, trimdas latviete Zviedrijā Kristīna Čakste, bēglis no Sīrijas Mohameds Atefs Katie un UNHCR reģionālās pārstāvniecības Ziemeļeiropā komunikācijas koordinators Didzis Melbiksis piedalās ANO Bēgļu aģentūras rīkotajā kampaņas "Mēs darītu tāpat!", lai runātu par stereotipiem, kas Latvijas sabiedrībā ir izveidojušies par bēgļiem, veicinātu līdzjūtību un lielāku atvērtību pret bēgļiem, atklāšanas pasākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Gandrīz puse jeb 45% Latvijas iedzīvotāju atbalsta bēgļu uzņemšanu, noskaidrots pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā, kas tapusi sadarbībā ar ANO Bēgļu aģentūru (UNHCR).

Vislielākais atbalsts ir starp iedzīvotājiem vecumā pēc sešdesmit gadiem, savukārt viszemākais – vecuma grupās no 15 līdz 29 gadiem un no 40 līdz 49 gadiem.

Lai arī liela sabiedrības daļa pauž atbalstu bēgļiem, tomēr vairākums jeb 55% ir pilnībā vai drīzāk pret bēgļu uzņemšanu un uzskata, ka viņu dzīves kvalitāte ciestu, ja kaimiņos dzīvotu bēgļu ģimene, ceturtdien Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notikušās kampaņas “Mēs darītu tāpat!” atklāšanas pasākumā norādīja UNHCR reģionālās pārstāvniecības Ziemeļeiropā komunikācijas koordinators.

Pilnībā bēgļu uzņemšanu neatbalsta viena ceturtā daļa Latvijas iedzīvotāju.

Latviski runājošo vidū atbalsts bēgļiem ir uz pusi lielāks nekā krievvalodīgo vidū. Ja raugās pēc ienākuma līmeņa, vidusslānis ir pozitīvi noskaņots, bet iedzīvotāji, kuri saņem minimālo algu vai lielāku nekā vidējo, ir negatīvāk noskaņoti.

Rīgā un Latgalē pret bēgļiem izturas visskeptiskāk, bet visatvērtākie bēgļu jautājumā ir Pierīgas un Vidzemes iedzīvotāji. Kurzemnieki, salīdzinājumā ar citiem, vismazāk uzskata, ka viņu dzīves kvalitāte ciestu, ja kaimiņos dzīvotu bēgļi.

Vērtējot aptaujas datus, redzams, ka sabiedrībā izveidojušies aizspriedumi saistībā ar bēgļiem, pastāv bailes no nezināmā, norādīja kampaņas organizatori. Šī iemesla dēļ būtiski ilgtermiņā informēt sabiedrību par to, kas ir cilvēki, kuri meklē patvērumu Latvijā. Tas, savukārt, ļaus bēgļiem un patvēruma meklētajiem vieglāk iekļauties sabiedrībā un būs vieglāk viņus pieņemt, uzskata UNHCR pārstāvji.

Paredzēts, ka kampaņa “Mēs darītu tāpat!” Latvijā ilgs no augusta līdz decembrim, un tās laikā līdz ar video tiks izplatītas afišas, kurās attēloti bēgļi un patvēruma meklētāji, kuri šobrīd ir Latvijā. Vienā teikumā viņi atklāj, kāpēc devušies bēgļu gaitās. Papildus tiks izplatītas infografikas, kas atklās latviešu un sīriešu līdzības izglītībā, nodarbinātībā, bēgļu gaitās un tautas attīstībā, pirms Sīrijā sākās karš. Sīrija izmantota par paraugu, jo vairāk nekā puse no jauniem pasaules bēgļiem pagājušajā gadā bija tieši no šīs valsts.

Latvijā šodien atklāj ANO Bēgļu aģentūras kampaņu “Mēs darītu tāpat!”

ANO Bēgļu aģentūra īsteno kampaņu visās Baltijas valstīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Kāpēc ANO un tāds Melbiksis no latviešiem grib iztaisīt gļēvuļus? Vai mūs gatavo iespējai, ka mums draud karš? Latvieši ir piedalījušies dažādos karos dažādos gados,visur slavēti kā drosmīgi karotāji, nevis lupatas, kas laižas lapās. 1940. gada jūnijā Latvijas armijas patriotiskā daļa gan karavīri, gan virsniecība bija gatavi karot, un bija sašutuši, kad Ulmanis neļāva cīnīties pret lielā kaimiņa provokācijām Masļenkos .Kāpēc tādi jauni vīrieši lielos vairumos bēg, nevis stājas pretī ienaidniekiem. Es saprastu, ja bēgtu sievietes un bērni, nu un tāds Melbiksis varētu mukt līdzi, nevis aicināt Latvijas iedzīvotājus bēgt un pamest Latviju. Vajadzētu aicināt iedzīvotājus stāties zemessardzē un jaunsardzē.

 2. Jautājums Melbiksim Atbildēt

  Cik bēgļu Melbiksis ir uzņēmis savās mājās?

 3. Skat.”Par deģenerātu-ekshibicionistu Didzi Melbiksi un bēgļu kampaņu”,Pietiek.lv,11.08.2016

 4. Tautieši,ieklausieties ko saka musulmaņu civilizācijas pētnieks,zinātnieks un profesors Taivana kungs un mūsu Alvis Hermanis,neticiet nekādai ANO un mūsu pašu Pietuka Krustiņu un puskoka lecēju muldēšanā.

 5. latvieši ir noraidoši ne jau pret patiesiem kara bēgļiem,bet gan pret musulmaņu blēžiem,jauniem bioloģiski spēcīgiem vīriešiem-tēviņiem,kuriem ir tikai instinkti,bet domāšana 16.gadsimta līmenī.Musulmanisma simbols ir zobens,to cilajā apkaujot pretiniekus viņu pravietis Muhameds,ko nekad nedarīja Jēzus Kristus.
  Ne jau visās musulmaņu zemēs ir karš,lai dodas pie saviem ticības brāļiem un savas kultūras uz musulmaņu valstīm.Tad būs pabalsti,ka pietiks gan cigaretēm, gan pepsi un čipšiem,kā pieprasīja protestētāji Muceniekos un vismaz 10 eiro dienā.
  Lai ANO rīko tajās musulmaņu zemēs kampaņas un aicina uzņemt savus ticības un kultūras brāļus,bet mūs lieciet mierā ,jo tie lielie ANO gudrinieki nemaz nezina neko par Latviju.

 6. Visiem kampaņotājiem jāsaprot,ka šī zeme un valsts mums ir dota tikai uz mūsu mūža garumu,bet tā nepieder mums bet mūsu mazbērniem un mazmazbērniem.Tāpēc mums jādomā ik brīdi,kādu mēs to atstāsim saviem pēcnācējiem. Nebūsim savas kultūras unvalsts nodevēji. Jā-musulmaņi bioloģiski ir cilvēki tādi kā mēs,bet mūsu kultūrai dominē baltā krāsa,bet viņiem melnā. Tāpēc islamizācija agrāk vai vēlāk kā tāda melnā tumsa iznīcinās seno baltu kultūru,Bez tam islama pasaulē jau gadiem notiek pilsoņu karš un ar migrantu palīdzību šis karš ienāks arī mūsu zemē. Ja to nesaptrotat,tad padomājiet-vai to nesaprast ir naivi vai stulbi!!!

 7. Man jau tūlīt 70., bet es nevēlos lLatvijas islamizāciju,jo tā tiks iznīcināta latviešu -baltu kultūra,ko tik cītīgi mēģināja Vācija un Krievija kā cariskā tā komunistiskā un arī tagadējā -čekista Putina vadībā.Man vārds -kampaņa uzdzen zosādu,jo padomju okupācijas laikā kampaņās vien dzīvojām,ceļot
  “saulaino nākotni” -komunismu.Bet utopiju jau nevar uzcelt! Mums nevajag nekādu ANO kampaņu,lai lielvalstis liek mūs mierā,visa migrantu kustība ir lielvalstu alkatīgās politikas sekas.
  Nožēlojami,ka cienījamā prezidenta Čakstes mazmeita iesaistījusies šajā latviešiem pazemojošā farsā.Domāju,Latvijais pirmais prezidents Čakstes kungs bija patiesi Latvijas valsts goda vīrs un būtu arī šodien tāds,nevis liekulis un kolaborants kā tie dedzīgie kampaņotāji.kuri nespēj apjēgt,ka lielvalstīm mazās nacionālās valstis ir jāiznīcina,lai varētu sadalīt pasauli un valdīt. Nebūsim muļķi.,lasīsim vēstures grāmatas un domāsim!!!

 8. Manā paziņu lokā (visu gadagājuma cilvēku) visi ir pret, bet laikam jau kādam par to maksā, lai rakstītu šādas muļķības!

 9. no kā viņi bēg interesanti
  ir jācīnās par savu zemi, cik saprotu no šiem demagogiem pareizāk ir bēgt nevis cīnīties un aizstāvēt savas mājas
  labāk sēdēt citam uz kakla svešumā

 10. Tāpēc, ka jaunajiem ir šeit jādzīvo un viņi veidos valstī un valsts politiku! Hermani norēja inteliģence arī Eiropas, TAGAD PIEKLUS UN SĀK PIEKRIST- TIKAI LAIKA JAUTĀJUMS, KAD IEŅEMS AR HERMANI VIENOTU NOSTĀJU! Tikai cik politkorektuma vārdā ziedosd līķu? Miljonu, divus?

 11. Interesanti, kur tie daži velkomisti rauj tos atbalstītāju procentus. Man ir diezgan plašs paziņu loks, bet neviens nav par Migrantiem. Viņus saukt par ” bēgļiem” ir jēdzienu jaukšana.

 12. Kāds tur brīnums! Atbildēt

  Melu biksim ir ienākusi nauda no ES tēvu sponsoriem? Šitais par naudu pārdos ne tikai Latviju, bet savu māti.

 13. Melu bikša kampaņa Atbildēt

  Melu biksim atkal nauda ienākusi no Eiropas sponsoriem.

 14. Esmu PRET bēgļu uzņemšanu Latvijā!!! Nevajag dzīt demagoģiju! PRET ir vairākums! Bez tam veci ļaudis prot atšķirt toreizējo bēģšanu no šiem pašlabuma meklētājiem un viņu bēgšanas mērķiem! Nerunājiet muļķības, jo mēs vēlamies dzīvot drošībā un paēduši! Negribam piedzīvot to ĀRPRĀTU, ko redzam citās valstīs!

 15. Ar varu mīļš nekļūsi, smieklīgi kā var piespiest ar varu bučoties ar svešniekiem?Latvieši tomēr bēga tepat uz Eiropu kur ticība un kultūra līdzīga kā Latvijā, nevis uz Āfriku, Sīriju nu tml.!Esmu pensionārs un esmu pret svešinieku piespiedu ievazāšanu Latvijā!

 16. Pilnīgi aplama aptauja.Par ir tikai tie, kuri strādā organizācijās un par to saņem naudu, kuri spējīgi pārdot tēvu, māti un dzimteni.

 17. Veci ļaudis atceras karu, bet jauni ļaudis lasa internetu, kur valda troļļi. Loģiski

 18. diez vai tas muhameds pats māk izlasīt,
  kas viņam uz vēdera uzrakstīts ?

 19. Izplatiet afišas Parīzē un Kalē!

 20. pasaule kājām gaisā Atbildēt

  Ir paliela saujiņa kaupistu-welkomistu…
  Pat Kristīna Čakste apmāta !!!!

 21. Pastāv bailes no nezināmā? Atbildēt

  Nē! Pastāv pamatotas bailes,zinot,kas regulāri notiek Francijā,Vācijā un Zviedrijā!!!

 22. Mēs esam pret terorismu,slepkavībām un izvarošanām!

 23. Muļķības,esmu pāri 60 gadiem veca un esmu,biju un būšu pret bēgļiem Latvijā. Gribu būt paēdusi un drošībā savā valstī,pašlaik esmu pusbadā un nejūtos drošībā.

Draugiem Facebook Twitter Google+