×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2014
Drukāt

Vita Balčunaite – šeit un tagad
 (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas šlāgeraptaujā ar dziesmu “Rudzu lauks – bērnības zeme” piedalās dziedošā aktrise Vita Balčunaite. “No sirds priecājos, ja dziesmas rod ceļu pie klausītāja un uzrunā. Mākslinieku šāda apzināšanās sasilda un iedvesmo,” smaidot atklāj Vita.

Vita ir daudzpusīga māksliniece, bet par mūziku viņa saka, ka tā ir svētība. “Tās ir īpašas vibrācijas, kurām piemīt maģiskas spējas iedvesmot, sapurināt, nomierināt, uzfrišināt, uzmundrināt, samīļot, sasildīt, atmodināt klausītāju. Sniegt iespēju aizdomāties pašam par sava dzīves ceļa gājumu. Katra dziesma ir kā mazs stāsts. Man kā aktrisei ir ļoti būtisks gan dziesmas muzikālais ietvars, gan vārdiskais saturs. Ir svarīgs šis stāsts. Tādēļ rūpīgi izvēlos skaņdarbus, kurus izpildu, un projektus, kuros piedalos. Vairs nav tā kā agrāk, kad piekritu piedalīties pasākumos, par kura satura vērtību pašai nebija pārliecības. Tagad cenšos dzīvot vairāk apzināti, izraugoties savu ceļu. Laiks mainās, arī vide ap mums mainās. Arvien vairāk cilvēku mostas. Mostas un pievēršas Gaismas un Mīlestības ceļam. Par no sirds priecājos,” atklāti saka Vita. Viņa neslēpj, ka viņai vienmēr ir paticis dziedāt, bet lielākais pagrieziens bija pēc monizrādes “Blūzs. Vita. Nova”, kurā Vita izpildīja blūza skaņdarbus, no kuriem četriem autors bija Māris Lasmanis. “Pēc izrādes skatītāji arvien izteica komplimentus un aicināja pievērsties dziedāšanai. Ziemas sezona teātrī beidzās, un Māris uzaicināja izpildīt programmu ar viņa dziesmām, kas esot vairākus gadus gaidījušas piemērotu mākslinieku. Tā aizsākās muzikālās gaitas ārpus teātra skatuves robežām. Esmu patiesi pateicīga un laimīga par šo iespēju,” smaidot saka Vita.

2013. gada nogalē Vita kopā ar Andri Daņiļenko apbraukāja Latviju ar programmu “Ziemas vakars”. Arī šī vasara Vitai būs muzikāli piepildīta, jo kopā ar “Muzikālo teātri 7” piedalīsies brīvdabas uzvedumā “Velna kalpi”. “Nupat saņēmu Kārļa Anitena darināto libretu. Lieliski!!! Vasara solās būt aizraujoša! Jau nepacietīgi gaidu,” savu sajūsmu neslēpj Vita. Jau trešo vasaru pēc kārtas Vita kopā ar Valteru Fridenbergu piedalīsies muzikālajā projektā jaunākajai paaudzei HYPERLINK “http://www.manasbrivdienas.lv/”www.manasbrivdienas.lv. “Iepriekšējos gados veidojām kopīgu koncertprogrammu, šogad darināsim filmu,” atklāj Vita. Tāpat Vitai būs atsevišķi koncerti kopā ar Kasparu Antesu un Antonu Livču. “Kaspars līdz šim ir bijis producents un idejas autors koncertprogrammai “Rozes kaislības” un muzikālajai programmai “Ziemas vakars”, taču nu lielumliels prieks beidzot dažnedažādu pasākumu ietvaros uzdziedāt arī ar Kasparu. Piemēram, nesen kopā uzstājāmies labdarības koncertā Mazsalacā, bet nu esam uzaicināti piedalīties 1. jūnijā “Labestības dienā”,” teic Vita.

Par saviem klausītājiem Vita saka, ka tie ir “savējie”. “Pie tiem citiem nemaz nav vērts klauvēties. Sadzirdēs tikai tie, kuri vēlēsies, klausīsies ar sirsniņu un sapratīs,” atklāti nosaka Vita. Klausoties Vitas dziesmas, pārņem miers un pozitīvisms. Kur pati Vita smeļas šo mieru? “Cenšos būt godīga, atklāta – tāda, kāda esmu. Dzīvot saskaņā ar sirdsbalsi jeb intuīciju un Gaismas, Mīlestības likumiem. Viss taču šai pasaulē ir vienots. Mācos būt šeit un tagad, novērtēt mirkli, jo savās domās, ceļojot pa pagātnes takām un zīmējot nākotni, mēs palaižam garām tagadni. Jāpateicas pagātnei par pieredzi, gūtajām atziņām un sevī atraisītajām gaišajām, vērtīgajām kvalitātēm, ātri jāsaplāno nākotne un tikpat veikli jāatgriežas tagadnes mirklī,” atklāj Vita. Tāpat viņai spēku dod un iedvesmo dabas klātbūtne, sports, deja, literatūra un savu dzejas rindiņu pielapošana, kā arī iespēja pabūt vienatnē pašai ar sevi un arīdzan mīļo, īpašo cilvēku klātbūtne. “Dzīve ir pasakaini skaista! Arvien un arvien no jauna iemīlos tajā!!! Un no sirds priecājos, ja ar savu būtību, vadītajiem pasākumiem, izrādēm, izdziedātajiem stāstiem iedvesmoju un iedrošinu vēl kādu rast ceļu pie sevis paša! Gaismu, Harmoniju un Mīlestību mums visiem!”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Es dievinu Vitas kailfoto!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+