×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
3. februāris, 2014
Drukāt

Vitauts Sirijos Girs. “Sarkankoka paradīze”

sarkankoka_paradize

Beidzot arī latviešu valodā iznācis lietuviešu rakstnieka un dzejnieka Vitauta Sirijos Gira (1911-1997) brīnišķīgais romāns “Sarkankoka paradīze”. Tas sarakstīts 1972. gadā, ieguvis milzu popularitāti Lietuvā. Pēc romāna motīviem uzņemts arī seriāls.

Vitauts Sirijos Gira lasītāju izvadā pa 20. gadsimta 30. gadu Kauņas ieliņām, ieved gan apskrubušos koka un greznos mūra namos, gan sarkankoka mēbelētos dzīvokļos un nelielās istabiņās un paver aizkaru uz cilvēku savstarpējo intrigu pasauli.

Galvenais varonis Karolis jau bērnībā sliecas uz bagātu dzīvi, piedzīvo skaistu un romantisku laiku, sastop liktenīgās mūža sievietes un tiek ierauts pretrunīgos pirmskara notikumos.

Asociatīvs stāstījums, ironisks dzīves tvērums un asprātīgi dialogi mijas ar dinamiskiem notikumiem, kā arī elegantu erotiskās pieredzes un seksuālo attiecību atainojumu.

“Sarkankoka paradīze” – “Pie bagātās kundzes”, “Cepļa”, “Agrās rūsas” – sajūtu un noskaņu līdziniece lietuviešu literatūrā.

Jānis Streičs: “Ticu, ka mīlestības saldā smeldze un retro romantika ies pie sirds arī mūsdienu lasītājam.”

Grāmatas atvēršanas svētki š. g. 28. februārī plkst. 11.00 “Baltijas Grāmatu svētkos 2014” Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā. Sekojiet informācijai “Latvijas Avīzē” un www.la.lv!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+