×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
13. aprīlis, 2014
Drukāt

Vitebskā atklās Irinas Tīres fotoizstādi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

22. aprīlī Vitebskas (Baltkrievija) mākslas muzejā atklās fotogrāfes un mākslinieces Irinas Tīres fotogrāfiju un zīmējumu izstādi “Dzirdēt noklusēto”, portālam LA.lv pavēstīja Liepājas domes pārstāve Agita Auza.

Izstādē, kuras nosaukumam māksliniece izmantojusi liepājnieces Janas Egles dzejas rindas, būs skatāmi vairāki desmiti fotodarbu – portreti, klusās dabas, topošās māmiņas. Lai ekspozīcijai piešķirtu vairāk liepājnieciskuma, māksliniece ekspozīcijā iekļāvusi arī fotogrāfijas ar Liepājas simfoniskā orķestra mūziķiem uz Liepājas metālkalumu fona. Fotogrāfijas papildinās arī Liepājas skati Irinas Tīres zīmējumos – gan agrāk tapušos, gan nesen zīmētos.

Irina Tīre stāsta, ka sākums šai izstādei meklējams Aivara un Ingas Kleinu rīkotajā plenērā “Pilsēta un jūra”, kurā fotomāksliniece pirms diviem gadiem iepazinusies ar baltkrievu mākslinieci Natāliju Demšovu.

Natālija Demšova pērn jau bija uzaicinājusi vienu no Liepājas plenēra dalībniecēm – rīdzinieci Agniju Ģērmani – izstādīt savus darbus Vitebskā. Šogad viņa sadarbībā ar Vitebskas mākslas muzeju un Latvijas konsulātu Vitebskā uzaicināja Irinu Tīri sarīkot personālizstādi Vitebskas mākslas muzejā, pati uzņemoties izstādes kuratores pienākumus.

Pateicoties Latvijas konsulāta Vitebskā vadītājai Dagnijai Lācei-Atei, Irinas Tīres darbi jau sasnieguši galamērķi, māksliniece pati ceļā dosies nākamajā nedēļas nogalē, lai iekārtotu ekspozīciju un piedalītos tās atklāšanā.

Māksliniece atzīst, ka ir ļoti iepriecināta par šo ielūgumu, jo ar Vitebsku saistās viņas ģimenes vēsture – kādu laiku tur dzīvojis viņas tēvs, bet vectēvs – Kārlis Tīrs – strādājis par Vitebskas stacijas priekšnieku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+