×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
8. maijs, 2016
Drukāt

Vītoliņš: Citas komandas dzīvo labākos apstākļos nekā Krievija (2)

foto:  Mārtiņš Lācisfoto: Mārtiņš Lācis

Krievijas hokeja izlases treneris Harijs Vītoliņš pēc mača pret Kazahstānu (6:4) aprunājās ar Latvijas žurnālistiem. Lūk viņa tēzes par čempionātu kopumā un rītdienas maču pret Latviju.

Latvija Maskavā rāda disciplinētu spēli, cīnās līdz galam, zaudējot atrod spēkus. Latvijā vienmēr bijuši meistarīgi spēlētāji, kas var uzvarēt spēli, izspēlēt un iemest. Pret čehiem Edgars (Masaļskis) nospēlēja lieliski.

Mums pret Čehiju mazliet traucēja uztraukums, pārāk vienkārši gribējām iemest. Ielaidām divus vārtus – pirmajos paši pielikām nūju, otrajos aizsargs ķēra uz sevi, bet ripa izgāja caur kājām.

Gaidām spēlētājus no NHL – Vašingtonā ir trīs spēlētāji, arī Tampabejā, viens “Islanders”. Sastāvā ir četras vietas brīvas.

Pret visām komandām jāspēlē nopietni, nedrīkst dalīt – vai tā Latvija vai Zviedrija. Tā ir viena spēle, tiklīdz neesi īsti nokoncentrējies, tā nonāc zaudētājos un ne vienmēr var izvilkt. Komandas kustība ir laba, bet traucē uztraukums – mājas čempionāts un visiem liekas, ka nu tik būs. Bet mēs pieliksim, lai beigās spēlētu tā, kā gribam. Treneru korpuss saprot, kas ir jāizdara, tomēr uzreiz nevar izmainīt, spēlētāji klubos pieraduši spēlēt citādāk. Ir jāatkārto, jārāda video. Cerams, ka ieliksim pareizajās sliedēs.

Grūti pateikt, kā mainījies Latvijas izlases rokraksts salīdzinot ar pagājušo gadu. Spēlē no aizsardzības, bet pret vienlīdzīgu komandu ir citādāk, jo lielāka atbildība. Skaidrs, ka pret mums viss tiks likts uz pretuzbrukumiem, labu vidējo zonu. Tā spēlē komandas, kas pēc ranga ir vidusdaļā. Pirmais iespaids, ka Beresņeva spēles stilā šis tas ir arī no tā, kas bija pirms 20 gadiem, kad pats spēlēju, bet to vairāk varēs pateikt pēc video analīzes.

Mēģinām komandai neuzsvērt, ka rīt ir 9. maijs – nejaucam sportu ar visu pārējo. Bet, protams, tas ir spiediens, arī pagājušajā gadā, kad spēlējām pret baltkrieviem. Lai kā mēģini aiziet prom, tas ir jūtams – visi lasa presi, ko eksperti un politiķi saka. Tas kaut kur nosēžas.

Kopējais spiediens uz Krievijas izlasi ir liels. Pirmajā gadā vispār nekāda spiediena nebija, pērn jau skeptiskāk skatījās, visi gaida perfektu spēli. Ja sliktāk nospēlē, tad sāk… Pagaidām bijuši divi mači, redzēsim, kāda būs reakcija pēc četrām, piecām spēlēm. Mājiniekiem nekad nav viegli. Krievijai vienmēr zelts ir mērķis un arī mājās, protams, gribas uzvarēt. Federācijas vadība mūsu darbā nejaucas. Pēc pirmās spēles Vladislavs Tretjaks apsveica ar sākumu, taču spiediena no viņa nav, savas domas nelien izteikt. Ģērbtuve ir tā, kur treneris noteicošais.

Krievijas izlase dzīvo piezemētākos apstākļos nekā citas komandas – centrā klusā ieliņā trīszvaigžņu viesnīcā. Lai tālu nav jābrauc. Nav nekādi šiki. Pārējās komandas dzīvo daudz labākos apstākļos. Protams, tur viss mums pārtaisīts – virtuve, citu cilvēku nav. Katram spēlētājam ir vienvietīgais numurs. Nav lielās halles lejā, bet viss vajadzīgais ir, ēšana 24 stundas diennaktī, internets.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Neilgi pēc 2.pasaules kara notika futbola spēle starp PSRS un Vācijas izlasēm.Krievi tad zaudēja un Staļins pavēlēja visus futbolistus ielikt cietumā.

  2. paklausies, kangar Vītoļiņ! Atbildēt

    Citas TAUTAS dzīvo labākos apstākļos nekā krievi, pateicoties čekas diktatoram Pūķinam.

Draugiem Facebook Twitter Google+