×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
16. maijs, 2014
Drukāt

Vītoliņš: Spēle pret Latviju nebūs īpašāka kā citas

foto: LETAfoto: LETA

Krievijas hokeja izlases treneris Harijs Vītoliņš atzīst, ka rītdienas spēle pasaules čempionātā pret Latviju nebūs īpašāka kā citas.

Krievi šobrīd ir grupas līderi ar 12 punktiem, bet Latvija atrodas otrajā vietā ar deviņiem.

“Domāju, ka šī nebūs īpašāka spēle kā citas. Uzdevums ir uzvarēt. Latvija rāda labu hokeju un mums jābūt gataviem. Viņiem labi izdodas vairākums un arī pretuzbrukumi – pēc ripas pārķeršanas viduszonā. Mazliet iemidzina pretiniekus ar pasīvu aizsardzību un pretinieks uz to uzķeras. Cerams, ka mēs neuzķersimies. Viss atkarīgs no tā, kā noskaņosimies,” pēc treniņa Latvijas žurnālistiem pauda Harijs Vītoliņš.

“Latvijas hokejisti allaž ir rādījuši labu hokeju, tagad ir motivēti, labs mikslis – Vasiļjevs, kuram varētu būt pēdējais čempionāts, un arī jaunie, kas grib sevi parādīt. Tāpēc varbūt arī izdodas sevi parādīt. Ja ir pareizā attieksme, ka gribi sev kaut ko pierādīt, nevis kādam citam, un komandā ir labs mikroklimats, tad arī ir rezultāti.

Jā, Kaspara Daugaviņa sniegumam pievēršu uzmanību – ir momenti, kas patīk un ir kas nepatīk. Pret amerikāņiem iemeta skaistus vārtus un tad uzreiz kļūdījās, kas nav pieļaujami. Būs jāieliek pareizās sliedēs – ka nedrīkst spēlēt kā pa viļņiem. Ja Krievijā esi paņemts kā ārzemnieks, tad nevar tā – augšā, lejā. Citus latviešus Maskavas “Dinamo” neplāno piesaistīt, jo ir jau ir pieci ārzemnieki sastāvā.

Kur slēpjas Krievijas izlases spēks? Spēlētāji ir fiziski labi, var paskriet, īpaši pirmajās trešdaļās pret amerikāņiem un somiem bijām fiziski spēcīgāki. Cerams, ka tā slodze, ko ielikām sagatavošanās posmā, dos rezultātu, jo bija posms sagatavošanās posmā, kad likās, vai nav par daudz ielikts. Bet tagad viņi ir atkopušies un arī motivēti – 11 spēlētāji pirmo gadu spēlē pasaules čempionātā. Redz, ka, ja labi spēlēs, tad pēc četriem gadiem var tikt uz olimpiskajām spēlēm – tas būs viņu laiks.

Pagaidām nav jūtams īpašs spiediens. Pirms čempionāta uz mums vispār skeptiski skatījās, bet tagad ir uzvaras un šķiet, ka varam kaut ko nopietnāku. Paši ejam no spēles uz spēli. Ir daudz pie kā strādāt, brāķa netrūkst. Laika bija maz, lai sagatavotos, jo bija tikai asotņi normāli treniņi, kad varējām parādīt (taktiku). Mēģināsim darīt ko varēsim.

Vakar bijām ekskursijā (uz Staļina līniju – nocietinājuma līnija gar PSRS rietumu robežu – I.S.), bija interesanti. Pirmo reizi biju tādā vietā. Nekad dzīvē nebiju sēdējis uz tanka un izbraucis, bija interesanti. Nezinu, vai Krievijas izlase šobrīd ir uz tanka, bet mēs tur guvām pozitīvas emocijas.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+