×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
4. decembris, 2012
Drukāt

“Vitronic” fotoradarus neatpirks, ātrumu kontrolēs policija

Foto - LETAFoto - LETA

Latvija neatpirks vācu ražotāja “Vitronic GmbH” fotoradarus, tā vietā piešķirs naudu valsts policijas auto aprīkošanai ar radariem un video ieraksta sistēmām, žurnālistiem pēc slēgtās valdības sēdes daļas žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis aicinājis fotoradarus no Vācijas uzņēmuma nepirkt, ņemot vērā auditoru kompānijas ziņojuma secinājumus par fotoradariem, kā arī Iepirkumu uzraudzības biroja atzinumu.

Valsts policija sadarbību ar “Vitronic” pārtrauks jau ap Ziemassvētkiem, sacīja Ķuzis.

Tagad Iekšlietu ministrijai (IeM) kopīgi ar Satiksmes ministriju uzdots izvērtēt iespējamos fotoradaru ieviešanas risinājumus Latvijā un līdz nākamā gada 1.martam valdībā jāiesniedz priekšlikumi par institūciju, kura nodrošinās fotoradaru ieviešanu, kā arī fotoradaru ieviešanas termiņiem.

Ņemot vērā to, ka esošie fotoradari savu darbību pārtrauks, bet ātruma kontroli uz ceļiem nepieciešams saglabāt, valdība nolēma atļaut IeM veikt nepieciešamās iepirkuma procedūras, lai aprīkotu Valsts policijas transportlīdzekļus ar radariem un video ieraksta sistēmu, kā arī atļāva transportlīdzekļos uzstādīto radaru modernizāciju, kam būs nepieciešami 487 874 lati.

Ja nepieciešamās iepirkuma procedūras būs veiktas, tad IeM būs jāsagatavo rīkojuma projekts par naudas piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Vēlāk, saņemot naudu transportlīdzekļu aprīkošanai ar radariem un video ieraksta sistēmu, IeM būs jāsagatavo iemaksājamo naudas sodu prognozes 2013. līdz 2016.gadam.

Jau ziņots, ka auditori secinājuši, ka “Vitronic” piedāvātā tehnoloģija ir pēdējās paaudzes, taču tā jau ir lietota iepriekšējā līguma ietvaros un daļai no fotoradariem jau beidzies garantijas termiņš.

Auditori norāda, ka, pārņemot esošo biznesa modeli, iespējama funkciju dublēšanās un esošā biznesa procesa nodrošināšana izmaksās aptuveni vienu miljonu latu gadā.

Tāpat auditori atzinuši, ka fotoradaru uzstādītāja “V-Traffic” biznesa modelis ir neefektīvs, jo koncentrējas uz pārvietojamo fotoradaru izmantošanu, kas prasa lielu cilvēku darbu un augstas uzturēšanas izmaksas.

IeM uzskata, ka uzsvars jāliek tieši uz stacionāro fotoradaru ieviešanu.

Patlaban Iekšlietu ministrija ir noslēgusi pagaidu vienošanos ar uzņēmumu par to, ka radari darbosies uz Latvijas ceļiem līdz 31.decembrim. Pēc šā datuma “V-traffic” radarus no autoceļiem demontēs un satiksmes drošību uzraudzīs Valsts policija ar saviem ātruma mērītājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+