×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
1. septembris, 2016
Drukāt

Vivaldi roks “Dagamba” skaņās

dagamba_1

2. septembrī Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, par klasiskās mūzikas huligāniem dēvētā grupa “Dagamba” uzsāks plašu Baltijas koncertturneju. Koncertos Jūrmalā, Cēsīs, Rīgā, Rēzeknē, Liepājā un Ventspilī skanēs grupas jaunā koncertprogramma “Vivaldi Rocks”, kurā apvienība sola jaunu, elpu aizraujošu itāļu komponista Antonio Vivaldi koncertu cikla “Gadalaiki” interpretāciju.

Grupa “Dagamba” savā spēlē apvieno Austrumu un Rietumu mūzikas tradīcijas un rada pavisam jaunu, aizraujošu un spēcīgu skanējumu, izmantojot netradicionālu instrumentu salikumu – vairāku čellu un klavieru skanējumu, kas savīts ar austrumnieciskām perkusijām. Mūziķi viņu daiļradē dodas vēl neapgūtas mūzikas pasaulē, sniegumam pievienojot pamatīgu devu dinamiskas ekspresijas.

“Dagambas” oriģinālo muzicēšanas manieri jau novērtējuši gan pašmāju klausītāji, gan grupas fanu pulks ārzemēs – šovasar mūziķi jau otro reizi bija aicināti uzstāties pasaulslavenajā Glastonberijas festivālā Lielbritānijā, grupa priecēja arī klausītāju pulkus Latvijas un Eiropas festivālos: “Positivus”, “Summer Sound”, “Probaltica” Polijā,”Artisti Piazza” Itālijā un “Christopher Summer festival” Lietuvā.

Panākumu sēriju nostiprinājusi arī pērn notikusī grupas koncertturneja “Bach goes to Iran” (Bahs dodas uz Irānu), prezentējot grupas studijas albumu “Recycled”, tas bija pilnībā izpārdots – koncertieraksts kopš šīs vasaras sākuma pieejams arī “blu ray” formātā. Šoruden grupa dodas koncertturnejā Baltijas valstīs, kuras ietvaros akadēmiskās muzicēšanas stereotipu lauzēji jau atkal aicina uz neaizmirstamu mūzikas stilu sinerģiju un netradicionālu muzikālu satikšanos.

Klausītājus gaida jaudīga skaņu, kā arī jau pazīstamā grupas dalībnieku – čellistu Valtera Pūces un Antona Trocjuka, perkusionista Hamidreza Rahbaralama un pianista Daiņa Teņa vitalitāte, kas apvienota ar akadēmisku precizitāti, virtuozitāti un rokmūziķu cienīgu dumpinieciskumu.

Uzmanības centrā šoreiz ir Antonio Vivaldi šedevrs – cikls “Gadalaiki”, protams, gluži jaunā skanējumā. “”Gadalaiki” ir visvairāk zināmais Vivaldi darbs. Mēs to izpildām tā, kā tas nekad agrāk nav skanējis. Tas nav vienkārši, jo oriģinālā “Gadalaiki” komponēti vijolei,” uzsver grupas “Dagamba” solists, čellists Valters Pūce, kuram Vivaldi “Gadalaiki” esot patikuši jau bērnībā.

Koncertā klausītājiem būs iespēja baudīt arī citu klasiskās mūzikas ģēniju Johana Sebastiāna Baha, Georga Frīdriha Hendeļa, Sergeja Prokofjeva un Ludviga van Bēthovena skaņdarbus, izskanēs arī mūsdienu klasiķa Fredija Merkūrija, kā arī citu pasaulslavenu komponistu skaņdarbi “Dagambas” interpretācijās. Programmā iekļauta arī Jura Kulakova un paša Valtera Pūces radītā mūzika.

 

Varbūt noder!!

Koncerti

2. IX 19.30 Jūrmalā Dzintaru koncertzālē (EUR 7 – 25)

18. IX 18.00 Rēzeknē Latgales vēstniecībā “Gors” (EUR 7 – 18)

1. X 15.00 un 19.00 Cēsīs Vidzemes koncertzālē “Cēsis” (EUR 10 – 20)

15. X 19.00 Ventspilī teātra namā “Jūras vārti” (EUR 7 – 15)

28. X 19.00 Jelgavas kultūras namā (EUR 7 – 15)

5. XI 19.00 Liepājas koncertzālē “Lielais Dzintars” (EUR 7 – 15)

12. XI 19.00 koncertzālē “Palladium” (EUR 15)

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+