Kultūra
Mūzika

“Vivat Curlandia!” festivāls aicina uz Bausku0


“Neymann Ensemble”.
“Neymann Ensemble”.
Foto – BM STUDIO ZEMGALE

Trešo gadu 21. un 22. jūlijā Bauskas pilī, Bauskas kultūras centrā un Bauskas Sv. Gara baznīcā notiks Kurzemes un Zemgales hercogu Ketleru laika mūzikas un mākslas festivāls “Vivat Curlandia!”. Festivālā izskanēs viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka mūzika, ko atskaņos mūziķi no Latvijas, Austrijas, Vācijas, Itālijas, Apvienotās Karalistes un Krievijas.

Bauskas pilī 21. jūlijā festivālu atklās pašmāju spožais soprāns Elīna Šimkus, kopā ar itāļu lautistu Mauro Pinciaroli no Itālijas un renesanses traversflautas virtuozi Kristīni Stumburi atskaņojot romantisku angļu renesanses un agrīnā baroka mūzikas programmu “Come again, sweet love”. Festivāla īpašie viesi, viens no Eiropas vadošajiem viduslaiku mūzikas ansambļiem – “Ensemble UNICORN” no Austrijas. “Festivāla visvairāk gaidītais notikums – Klaudio Monteverdi “Il Combattimento di Tancredi e Clorinda” un Džakomo Karisimi “Jephte” uzvedumi vēsturiskajā sveču apgaismojumā ikvienam klausītājam ļaus ar visām maņām izjust 17. gadsimta operu, mūzikas, režijas, tērpu un to laiku cilvēku estētiskos principus. Uzvedumos piedalīsies izcilākie pašmāju senās mūzikas profesionāļi – soprāns Monta Martinsone, tenori Rinalds Kandalincevs un Ansis Bētiņš, baroka koris “Collegium Choro Musici Riga”, baroka orķestra “Collegium Musicum Riga” solisti, diriģents Māris Kupčs –, kā arī vēsturisko žestu un retorikas speciāliste, arfiste Katerina Kinga no Apvienotās Karalistes/Krievijas. Festivāla pirmo dienu noslēgs Bauskas pils rīkotais koncertuzvedums “Ignis” (“Uguns”) jeb stāsts par Bauskas pils vēsturi un personībām caur uguns prizmu,” stāsta festivāla producente Laura Šarova.

“Vivat Curlandia!” otrās dienas koncerti un pasākumi būs bez maksas. “22. jūlijā ikviens tiek aicināts izbaudīt muzikālu jauno senās mūzikas talantu parādi Bauskas Sv. Gara baznīcā. Festivāla laikā norisināsies arī V Paukošanās turnīrs “Ius Gladii”. Turpretī senās mūzikas ansamblis “Neymann Ensemble” ar baroka vijoļu, dulčianas, viola da gambas, lautas, klavesīna un balss skaņām programmā “Viaggio Bertali e Cavalli” izstāstīs stāstu par divu slavenu 17. gs. komponistu ceļojumu apkārt Eiropai. Turpinājumā būs iespēja dzirdēt savdabīgu solo klavesīna programmu “Pavana Lachryme”, kuru atskaņos Zita Mikijanska no Vācijas, bet festivāla deviņu pasākumu maratonu ar programmu “The Spirit of Gambo” noslēgs viola da gamba virtuozs Anatolijs Grindenko no Krievijas, Latvijas vadošā baroka vijolniece Agnese Kanniņa un senās mūzikas pētnieks, festivāla mākslinieciskais vadītājs – klavesīnists Māris Kupčs,” atklāj L. Šarova.

Par festivāla norises vietu ir izvēlēta Bauska, jo Kurzemes hercogu Ketleru Zemgalē celtās pilis bija pirmās, kas Latvijas teritorijā reprezentēja ziemeļu renesanses laicīgās arhitektūras un profesionālās mākslas izpausmes, kuras līdzi atnesa renesanses laikmeta Eiropas domāšanu, kultūru un mākslas dīgļus, kas neapšaubāmi ietekmēja kultūras procesu attīstību ne tikai Zemgalē. “Mūsdienās Bauskas pils ir vienīgais renesanses un manierisma perioda laicīgās arhitektūras mantojums, ko 17. – 18. gs. kari nespēja iznīcināt pilnībā un kas materiāli pārstāv minēto periodu Latvijas kultūras vēsturē,” teic L. Šarova.

 

21. VII 16.00 Bauskas pils

Cena: EUR 10

21. VII 18.00 Bauskas pils

Cena: EUR 10

21. VII 22.00 Bauskas pils

Cena: EUR 8

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Vairāk informācijas: http://www.earlymusic.lv

 

LA.lv