×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. septembris, 2015
Drukāt

Vivjena Vestvuda modes skatē protestē pret politiķiem

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Britu dizainere Vivjena Vestvuda svētdienas skatē Londonas modes nedēļā protestēja pret taupības pasākumiem, karu un klimata izmaiņām.

74 gadus vecā modes māksliniece Vestvuda pazīstama kā kaismīga politiskā aktīviste. Viņas zīmola “Red Label” 2016.gada pavasara/vasaras sezonas skatē Vestminsteras universitātes pagrabā iznāca vairāki cilvēki ar plakātiem, uz kuriem bija tādi uzraksti kā “Klimata revolūcija” un “Taupība ir noziegums”.

“Būt politiski aktīviem ir ļoti svarīgi, jo politiķi pakļauj mūs briesmām un mums viņi jāaptur!” teikts Vestvudas vēstulē, kas tika izdalīta katram skates apmeklētājam. “Viņi izraisa klimata izmaiņas un karus. Viņi ved mūs masu izmiršanas virzienā, tāpēc mums kaut kas ir jādara!”

Pagājušajā nedēļā Vestvuda vērsās pret Lielbritānijas konservatīvo premjerministru Deividu Kemeronu, kurš aizstāv strīdīgi vērtētās hidrauliskās sadrumstalošanas metodes izmantošanu naftas un gāzes ieguvē. Protestējot pret to, Vestvuda tankā piebrauca pie Kemerona mājas.

Vestvudas jaunāko kolekciju iedvesmojušas protesta kustības. Modelēm pie krūtīm bija piespraustas medaļas, bet viņu sejas nosmērētas ar melnu krāsu. Skatē romantiskas kleitas mijās ar asimetriskiem, vīrišķīgiem bikškostīmiem.

62. Londonas modes nedēļa noslēgsies otrdien. Tās programmā iekļauti vairāk nekā 150 modes dizaineri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+