×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. aprīlis, 2014
Drukāt

Vivus MTB sāks braukt Milzkalnē, beigs Riekstukalnā

vivus-mtb

Kalnu divriteņu sezona Latvijā ir sākusies, vīri un dāmas min pedāļus un daudzi brauks arī sacensībās. Viens no šādiem seriāliem – Vivus.lv MTB maratons – sezonas starta šāvienu veiks Lieldienās Milzkalnē.

Sacensību kalendārā ir ko izvēlēties – gan atsevišķas sacensības, gan četru dažādu rīkotāju veidoti seriāli. Šonedēļ Milzkalnē otro sezonu zem “Vivus.lv” karoga, bet jau astoto kopumā startēs kalnu divriteņu maratons, kuru rīkotāju komandu izceļ kā otru lielāko un tradīcijām bagātāko MTB seriālu Latvijā.

“Mūsu mērķis nav konkurēt vai būt kaut kur labākiem kā, piemēram, Igo Japiņa rīkotajam SEB kalnu divriteņu maratonam. Mēs gribam piedāvāt citas iespējas – sarežģītākas un zaļākas trases. Ja būs iespēja no asfalta vai grants ceļa iebraukt mežā, tad mēs to darīsim pirmie,” atklāj viens no šo sacensību rīkotājiem, savulaik viens no labākajiem Latvijas motokrosa meistariem un Latvijas izlasē pirmajā Nāciju motokrosā startējušais Mairis Levans. Viņa komandā ir arī Apē kaimiņos augušais, tagad pa Rīgas veloveikaliem šiverējošais Jānis Baltaisbrencis un Māris Krūze. Protams, ne tikai viņi vien – katra posma rīkošanā ir iesaistīts liels cilvēku skaits.

Pats esmu braucis vairākās šī seriāla sacensībās un man lielākais izaicinājums allaž bijušas tās rozīnītes, ko rīkotāji liek priekšā kalnu divriteņu braucējiem. Izbraukšu, nobraukšu vai tomēr nobīšos un riteni būs jāstumj? Būšu godīgs, gadās arī tā. Gan jau acis lielas būs arī sezonas pirmajā posmā, kas jau 20. aprīlī notiks Milzkalnē. Būs interesanta trase un laba kompānija.

“Savā sacensību mājas lapā esam veikuši aptauju un viens no svarīgākajiem atklājumiem – mūsu maratona dalībnieki īpaši izceļ draudzīgo atmosfēru sacensību laikā,” saka Māris Krūze. “Turklāt mēs cenšamies, lai būtu zaļākais maratons. Ir sanācis pastaigāt pēc sacensībām trasē un redzēt, cik daudz atkritumu paliek aiz sportistiem. Tam, lai šie atkritumi netiktu izmesti zemē, bet aizvesti līdz to izmešanas vietai, cenšamies un centīsimies pievērst īpašu uzmanību. Audzināsim paši un aicinām to darīt mūsu dalībniekus,” piebilst Mairis Levans.

Tāpat kā iepriekšējās sezonās, “Vivus.lv” MTB maratonu sacensībās tiks piedāvātās trīs dažādas distances – Veloprofs Maratons (50-6km) un Latvijas Valsts Meži Pusmaratons (25-35km), kā arī Limpo Bērnu velobrauciens pašiem mazākajiem riteņbraucējiem no 3-11 gadiem. Tā ka atrast savu distanci būs iespēja visiem.

Pirmais posms, ari Lieldienāas neiztrūkstošās olu kaujas un olu ripināšana, 20. aprīlī notiks Milzkalnes slēpošanas kompleksā. Tiek, kas vēl domā vai nav paspējuši – pieteikšanās iespējama www.mtb-maratons.lv mājas lapā līdz 17. aprīlim. Tāda iespēja būs arī svētdien Milzkalnē, taču mazliet dārgāk.

Sezonas turpinājums malu malās – 25. maijā Vaidavas kausu izcīņa Apē ar trases līkloci Igaunijas teritorijā, 8. jūnijā Smiltenē, 13. jūlijā Kamparkalna elle Talsu pusē, 17. augustā tradicionālais Cēsu velomaratons un visbeidzot 13. septembrī Riekstukalna iekarošana Baldonē kā sezonas noslēguma pasākums. Uz tikšanos trasē!

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+