×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. jūlijs, 2012
Drukāt

Vīzentāla centra meklētais kara noziedznieks atrasts Budapeštā

Ekrānšāviņš no www.thesun.co.ukEkrānšāviņš no www.thesun.co.uk

Ungārs Lāslo Čižiks-Čatāri, kurš atrodas Simona Vīzentāla centra meklēšanā izsludināto nacistu noziedznieku saraksta pašā galvgalī un kuram savulaik Čehoslovākijā aizmuguriski piespriests nāvessods, mierīgi dzīvo Budapeštā, ziņo britu laikraksts “The Sun”.

Laikraksta žurnālisti Čižiku-Čatāri sameklējuši Budapeštā, pateicoties Vīzentāla centra sniegtajai informācijai. Noskaidrojies, ka 97 gadus vecais vīrs Ungārijas galvaspilsētā mitinās divstāvu privātmājā. “The Sun” korespondents Čižiku-Čatāri sastapis mājās, tomēr uz jautājumiem par ieslodzīto nogalināšanu viņš atbildēt atteicies. “Nē, nē – es šo te visu nevēlos apspriest. Es neko no tā neesmu darījis, ejiet no šejienes prom,” angliski žurnālistam sacījis Čižiks-Čatāri.

Pēc kāda mirkļa viņš devies uz veikalu iepirkt produktus, un visu šo procesu dokumentējis arī “The Sun” fotokorespondents. Atbilstoši liecībām Otrā pasaules kara gados Čižiks-Čatāri bijis Košices geto apsardzes policijas priekšnieks. No 1938. līdz 1945. gadam Košice atradās Ungārijas, bet mūsdienās – Slovākijas teritorijā. Čižiks-Čatāri esot līdzvainīgs vismaz 15,7 tūkstošu ebreju nāvē. Atbilstoši dokumentiem, kas ir Vīzentāla centra rīcībā, Čižiks-Čatāri guvis prieku, sitot sievietes ar pletni, viņš ieslodzītajiem licis rakt zemi kailām rokām, kā arī piedalījies citās zvērībās.

Pēc kara Čehoslovākija piespriedusi viņam nāvessodu, tomēr ar svešu vārdu noziedznieks pārcēlies uz Kanādu, kur nodarbojies ar mākslas darbu tirdzniecību. 1997. gadā Kanādas varasiestādes uzzinājušas patiesību par pieticīgo mākslas priekšmetu tirgoni, atņēmušas viņam pilsonību un sākušas gatavot izraidīšanas dokumentus. Tomēr Čižiks-Čatāri pats brīvprātīgi pametis Kanādu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+