Latvijā
Pasaulē

Vizītē Latvijā ieradīsies ASV senators Makeins 12


ASV senators Džons Makeins
ASV senators Džons Makeins
ASV senators Džons Makeins

Nākamnedēļ vizītē Latvijā ieradīsies ietekmīgais ASV senators Džons Makeins, šovakar vēstīja TV3 ziņas.

Makeins Latviju apmeklēšot kopā ar trim citiem ASV senatoriem. Vizītes dienaskārtībā būšot notikumi Ukrainā un ar tiem saistītie Baltijas valstu drošības jautājumi.

Ārlietu ministrijas (ĀM) preses sekretārs, vēstnieks Kārlis Eihenbaums aģentūrai LETA ASV senatora vizīti Latvijā nevarēja ne apstiprināt, ne noliegt. Konkrētu atbildi viņš varēšot sniegt tikai rīt.

Ja ASV senators apstiprinās savu vizīti Latvijā, ĀM izveidos vizītes plānu, kurā būs iekļauta tikšanās ar valsts vadību, amatpersonām un aizsardzības objektu apmeklēšana, sacīja Eihenbaums.

Saskaņā ar TV3 ziņu rīcībā esošo informāciju, Makeins Latvijā uzturēsies otrdien, 15.aprīlī, un trešdien, 16.aprīlī. Baltijas reģionā viņš apmeklēs arī Lietuvu un Igauniju.

Patlaban vizītes darbakārtība vēl tiek saskaņota, taču noprotams, ka ASV senatori tiksies ar Latvijas augstākajām amatpersonām.

Saistītie raksti

Kā ziņots, Martā Makeins apmeklēja Ukrainu. Pēc atgriešanās no tās senators aicināja pašos pamatos pārvērtēt ASV attiecības ar Krieviju un tās prezidentu Vladimiru Putinu un beidzot saskatīt viņu “tādu, kāds viņš patiesībā ir”.

Makeins ir to ASV amatpersonu vidū, pret kurām Krievija noteikusi “atbildes” sankcijas saistībā ar notikumiem Ukrainā.

LA.lv