×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. janvāris, 2013
Drukāt

Vizītē Lietuvā ieradīsies Ukrainas prezidents Janukovičs

Foto - AFPFoto - AFP

Februāra sākumā Viļņā vizītē ieradīsies Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs, kura valsts paudusi vēlmi tuvināties Eiropas Savienībai Lietuvas prezidentūras blokā laikā gada otrajā pusē.

Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites preses sekretāre Daiva Ulbinaite aģentūrai BNS apstiprināja, ka Ukrainas prezidenta vizīte Viļņā paredzēta 6. februārī. “Tikšanās laikā plānots apspriest divpusējās attiecības, ekonomikas sadarbību un attiecības starp Ukrainu un Eiropas Savienību,” pastāstīja Ulbinaite. Tikšanās laikā uzmanība tiks pievērsta arī Lietuvā novembrī gaidāmajam ES Austrumu partnerības programmas samitam, kura laikā Ukraina cer parakstīt asociācijas līgumu ar ES. “Samitā, kas 2013. gada novembrī notiks Viļņā, mēs plānojam parakstīt Asociācijas un brīvās tirdzniecības līgumu,” Šveices kūrortpilsētā Davosā teica Janukovičs.

ES un Ukrainas sarunas par asociācijas līgumu nonākušas strupceļā, jo Rietumvalstis apsūdzējušas Janukoviču par opozīcijas vajāšanu, pirmām kārtām apsūdzības saistot ar bijušās valsts premjerministres Jūlijas Timošenko notiesāšanu. Uz Janukoviču, kas mēģina izmanevrēt starp ES un Krieviju, Maskava izdara spēcīgu spiedienu, lai Ukraina pievienotos Krievijas, Baltkrievijas un Kazahstānas veidotajai Muitas savienībai, ko Krievijas prezidents Vladimirs Putins cer pārvērst spēcīgā Eirāzijas Savienībā, solot pretī Ukrainai lētākas dabasgāzes piegādes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+