×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
9. marts, 2012
Drukāt

Vizītē pie gripas slimniekiem


Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Nacionālā veselības dienesta sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Lapiņa atgādina, ka gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem. 


 

Ja pacients ir saslimis ar gripu, par ģimenes ārsta mājas vizīti ir jāmaksā valstī noteiktā pacienta iemaksa – Ls 2,00. Gadījumā ja ģimenes ārsts būs ieradies mājas vizītē pie pacienta kā pie gripas slimnieka, tomēr konstatējis, ka pacientam nav gripa, bet ir kāda cita augšējo elpošanas ceļu infekcija, par ģimenes ārsta mājas vizīti arī šajā gadījumā būs jāmaksā tikai pacienta iemaksa Ls 2,00.

No pacienta iemaksas ir atbrīvotas vairākas iedzīvotāju kategorijas:

bērni līdz 18 gadiem;

I grupas invalīdi;

trūcīgās personas;

politiski represētās personas, Nacionālās pretošanās kustības dalīb­nie­ki un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidācijā cietušās personas;

pacienti, kuri saņem ilgstošu plaušu mākslīgo ventilāciju mājas apstākļos;

pacienti, kuri saņem paliatīvo un veselības aprūpi mājās;

orgānu donori;

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki.

Ārpus ģimenes ārsta darba laika medicīniskus padomus var saņemt, zvanot pa Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Pieredzējuši ģimenes ārsti un ārsta palīgi medicīniskus padomus sniedz brīvdienās un svētku dienās visu diennakti, bet darba dienās no plkst. 17.00 līdz 8.00.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+