×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
22. oktobris, 2013
Drukāt

Gunārs Nāgels: Rīgas solis pretējā virzienā (17)

Foto - LETAFoto - LETA

Autors: Dr. GUNĀRS NĀGELS, laikraksta “Latvietis” redaktors

Visā pasaulē robežas tiek noņemtas. Krita Berlīnes mūris. Pacēlās “dzelzs aizkars”. Latvija pievienojās Šengenas zonai. Tiek parakstīti dažādi brīvās tirdzniecības līgumi ar pasaules valstīm. Viss notiek, lai veicinātu brīvu kustību un brīvu tirgošanos. Drīz pievienosimies vienotai Eiropas valūtai.

Bet Latvija nebūtu Latvija, ja nespertu soli pretējā virzienā. Rīgas pilsēta ieviesīs rīdzinieku kartes, lai šķirotu “pareizos” un “nepareizos” Rīgas sabiedriskā transporta lietotājus. Tiem vieniem būs maksāt mazāk, bet tiem otriem būs maksāt vairāk. Nerīdziniekiem būs simboliskā Kaina zīme uz pieres, jo viņi nogrēkojuši, nepierakstoties Rīgā.

Tas viss man atgādina nelaimīgās “vizītkartes”, kas parādījās padomju okupācijas pēdējos gados. Katra pilsēta vai rajons izdalīja visiem saviem iedzīvotājiem vietējās “vizītkartes”, lai pašmāju labumus neizpirktu svešie, kas ieradušies no kaimiņciema. Labi atceros braucienu pa Vidzemi jau 90. gados, kad piestājāmies veikalā Alojā, lai nopirktu bērniem saldumus. Nekā nebija – bērnu mātes Rīgas vizītkarte pierādīja svešinieka statusu un nekādus saldumus tā arī alojieši mums nepārdeva.

Ierobežojumi, protams, darbojās arī Rīgā, un kaut arī es vienreiz, uzturoties universitātes kopmītnēs, saņēmu sev pienākošos vienu kilogramu cukura, tomēr citreiz es siera veikalā nesaņēmu ne grama siera.

Bet šodien sabiedriskais transports nav deficīta prece un jāsaprot, ka darbojas kas cits, nevis vēlme pasargāt mūsu transportlīdzekļus no lauķiem un “svešciemniekiem”. Bet kas tad ir īstais iemesls?

Dzirdētie argumenti par Rīgas nodokļu maksātāju smago nastu, sedzot sabiedriskā transporta zaudējumus, nav pārliecinoši, ja nav uzreiz pievienoti pētījumi par paredzētām maiņām sabiedriskā transporta lietošanā. Loģiski, ja kaut kas kļūst dārgāks, tad centīsies to izmantot mazāk. Tas ir ekonomikas pamatprincips.

Cik liels ir sagaidāms kritiens Rīgas sabiedriskā transporta izmantošanā no nerīdzinieku puses? Vai kopīgie ienākumi “Rīgas satiksmei” no nerīdziniekiem kritīs vai celsies? Jāņem vērā arī lielie papilddarbi un papildizdevumi, kas saistīti ar rīdzinieku kartes sistēmas ieviešanu un pārvaldīšanu.

Ja īstā problēma ir netaisnīgā nodokļu sadale, kas balstās uz oficiāli deklarēto dzīvesvietu, tad tas ir cits jautājums, kas jāatrisina citādā veidā.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Nila Užakova atklāta vēstule ZOOrīdziniekiem. Atbildēt

  Nu ko. Viss loģiski. Latviešus, demokrātus, Latvijas Patriotus, okupācijas tiesiskuma noliedzējus, 16. marta, 4. maija, 24. jūnija, 11. , 18. novembra, 23., 24.,25., 31. decembra apoloģētus, latviešu buržuāzistiskos nacionālistus, esesiešu pakalpiņus un citus kontrrevolucionārus elementus – apm. 1,5 mio latvijas kriminālnoziedzniekus jāievieto Rīgas ZOOdārzā. Ja pietrūks vietas, pārpalikumu sūtīs uz Dižās Sibīrijas Brīnišķīgajām Ārēm. Māte Krievija latviešiem nekad nav liegusi „izmetinājumu”. Nav iemesla pārpalikušā kontingenta vajadzībām uzturēt Rīgas domes Valsts valodas centru. Austrijai nevajag Jūras Ministriju, Krievijai nevajag Demokrātijas Ministriju. Rīgai nevajadzēs Krievu Valsts valodas centru. Būvvaldei būs daudz darba, jo tukšos mājokļus vajadzēs apsaimniekot. Papildus kapacitāte noderēs. Po Russki, piedodiet, Krieviski visi pārpalikušie krievvalodīgie Rīgas iedzīvotāji māk, nav jēgas Dižās Krievu Rīgas Valsts Valodai izveidot otģeļniju kantori. Krieviem Rīgā nekas nav jāpierāda. Mūsu PriBaltika, Mūsu „Dinamo”rīga, mūsu Kalvītis, piedodiet, ŠlesAmeriks. Cieti. Tā lūk, Biedri Rīdzinieki. Ņe umeješ – naučim, ņehočeš – zastavim. Tā lūk, dorogije tovarišķi Fašisti. Jūsu Nīlucītis.

 2. Lieliski! Pilnīgi piekrītu. Lai pensionāri samet priekš Rinkeviča un Čalovska, kas nemaksās pa 1000 Ls katram – izsūtījums uz ASV par OblPilsoņPienākumu nepildīšanu. Visiem Latvijas patriotiem – pāķiem – nožēlojamajiem provinciāļ-gnīdām, uzliksim “UŠrīgas provinces nodokli”, lai to atceļot “kretīni” balso par labo UŠrīgu. UŠrīgu par Premjeru, Šķēli par Prezidentu, Kalvīti par Virsprokuroru, Bērziņu par Primakova Padomnieku, Ādamsonu par maizīti… jauka dzīve latvijā. Demakovu par AizsardzMinistri, Žagaru par LiepMetalurga Koksētavas Direktoru un KrievKultūras ministru, Dombrovski uz ANO, Āboltiņu uz Maskavu par vēstnieci, lai Vēsta un saka “Paldies” no rīta, pusdienā un vakarā KremļKurantiem par Atbrīvošanu un, ka pieņēma Abreni. Šleseri liksim par 40-gadīgu sievišķu « IekšSkaistuma spečuku » un veselības ministeri. Bordānu par LatGraustNovācejMinistru. LembergSprūdžu novietosim kā pieminekli Staburagā , kas simbolizēs MelnBruņLāčplēšKauju. Vanagu uz Romu par Pāvestu. Komponizētāju Pūci par LatviešNīdēju akreditēsim Eiropas Savienībā. Forši ! DĪvāns vada LTF un pieņem apsveikumus un apbalvojumus, kas pienākas visiem Latvijas pilsoņiem – LatApbalvPieņēmējs Eirāzijā. Lieliski.

 3. Cik tad to latviešu ir tanī Rīgā?Nu 40% ne vairāk. Daudzi pie kam nav deklarēti, jo saimnieki neļauj to darīt. Tātad rīgā ir pāri par 60% nelatviešu, kuri brauks par puscenu, bet iebraucēji , kas galvenokārt ir latvieši, maksās par krievu vizināšanos. Un tie Rīgas latviešu pensionāri jau arī tālāk par savu degungalu neredz, vai arī tā Latvija viņiem ir pie vienas vietas.

  • Rungai divi gali. Ja latvieši no lauku rajoniem sadeklarēsies Rīgā, par SC tie nebalsos. Vai Ušakovs tik tālu nav aizdomājies?

 4. Gaidīsim, kad Ušakovs liks Rīgā iebraukušajiem latviešiem piešūt pie krūtīm auseklīšus un iet pa braucamo daļu, nevis trotuāru. Jo par trotuāriem taču arī rīdzinieki maksājuši! Kas vēl nebūs – visādi zemnieki te bradās!

  Varbūt var ieviest arī kādas īpašas “latviešu pases”, ko uzrādīt Ušakova policajiem pēc pieprasījuma. Ka tik, nedod dies, zemnieki neielien kaut kur tur, kur tikai izredzētajiem “atbrīvotājiem” vieta…

 5. Jā! Paldies LA un autoram par lielisko rakstu, pilnīgi piekrītu Jūsu DomuGaitām.

 6. Cienījamie Partijnieki, Prokurori, Tiesneši, SABisti, Deputāti,MK-koalicionisti, pilsoņi tādos tempos nevar pat uz kapiem virzīties. 25. septembrī pirmo reizi PSL parādījās ziņa par ŪŠrīgas satanisko plānu. Praktiski tas bija plāns par moskovītas valdības veidošanu un SC +50% vēlētāju balsis nākošajās Saima vēlēšanās. Tas bija plānots, pēc sen izstrādātas metodoloģijas – Ādolfa Aloizoviča 1933. gada “vēlēts” Valsts apvērsums Vācijā. Pagāja vairāk kā divas nedēļas un desmitiem un simtiem tūkstošbalsīgiem Latvija Pilsoņu protestiem līdz sakāt mosties. Tas ir par vēlu. Tā nevar. Jārīkojas ātri un operatīvi. (UŠrīga jau paguvis ieviest un dala Rīgas Vergu-VasaļKartes.)Tas jāpartrauc jau šodien. Tām jāuzliek moratorijs, un tad vēlāk mierīgi, bet operatīvi jasagatavo likums, kas aizliegs fašistoīdus apvērsumus LR. To nevar atlikt uz ziemas brīvdienām, vai Adveta laiku. Uz priekšu Latvijas Dēli!
  Mums jāsteidzas, pirms Bērziņš to UŠrīgas plānu nav Svētījis. Vecais Hindenburgs pats atkāpās un pilnvaras nodeva Adilfam Aloizovičam Hitlera kungam… aši, aši, pie darba…, mācīsimies no SVEŠĀM kļūdām. Pie darba, Kungi!
  Tad vēl, padomājiet, kas notiek. Rīga dienā var izsniegt vien 1000 karšu, bet līdz gada beigām vien 53 darba dienas. Vai iedomājieties haosu, kas izcelsies, ja 800 000 cilvēku pilsētā vien 53 000 būs paguvuši izņemt Rīdzinieku-Verg-Vasa ļu apliecības. Sāksies pilsoņu karš. To Ušakovs arī provocē un Putins dzenā tankus un aviāciju Baltkrievijā. Apturiet nejēdzību! Nost ar ŪŠrīgas kliķi! Latvijai Brīvību!

 7. Padomājiet vien ko UŠrīga grib? Viņiem neinteresē cilvēku nauda – vieniem iedos, citiem atņems. Kāpēc tad tāds aparteīds? Skaidra lieta – krievi visi un vienmēr balso par SC (ar rubikiem, kabanoviem utt. ieskaitot). Tās ir SC balsis. Latviešos ir 10 % maskovīti. Tās SC balsis. Tas būs tik 3.. %= par maz. Jāsašķeļ latviešu vēletāji. Tādēļ brīvbiļetes vecajiem(tie pateicīgi), Jāņi Komjaunatnes krastmalā, piecreiz gadā Salūts un Ostas, un Rīgas, un Burinieku svētki ar alu, un desiņām. Forši taču. (tik aizmirstam, kas to visu maksā – rīdzinieki un visa Latvija – Mēs.)”Mūsu Nīls mūs mīl, mēs viņu arī…” un kaķi un sieva krieviete, bet brūte latviete – internacionālists – Forši. Tās ir vēl 10% balsu SC. Vajag vēl… tad taisīsim lielo “Trambajbiļešu revolūciju”. Horošo? Očeņ geņiaļno.
  Mēs –Latvijaa nedrīkstam to pieļaut. Cīnīsimies par BRĪVU LATVIJU!
  Ir jāpieprasa no RD zemes nomu no visiem Transporta Tranzīta veidiem – ceļi, dzelzceļi, gāzes, naftas, elektrības līnijām un cauruļvadiem, kas atrodas uz BrīvLatvijas zemes.. Jāpārtrauc, vai jāapliek “ar adekvātu nodokli” visa veida Rīgas enegoapgāde. Pārtraukt Rīgā registrēta autotransporta kustību BrīvLatvijas teritorijā bez speciāla nodokļa, kas desmitkārt kompensēs BrīvLatvijas zaudējumus no UŠsistēmas ieviešanas Rīgas transportā. Cīnīsimies pret Rīgas Domes “viduslaiku barbarismiem”!
  SC aprēķins primitīvs – visas Latvijas krievi + visas Rīgas latvieši = lielākā Latvijas pilsoņu daļa. Primitīvi. Brutāli. KaGeBiski. Nepieļausim Latvijas Valsts iznīcināšanu! Visi uz BARIKĀDĒM!

 8. Apturiet neprātu. Izbeidziet saņemt Dzimtcilvēka-Ve rgu kartes! Cilvēki, kurā pasaules pilsētā eksistē iedzīvotaju kartes? Tās neeksistēja pat PSRS. Apstājaties KrievLatvijas partijas un UŠrīgas kriminālās intrigas! Brīvību Latvijai! Visi uz Barikādēm!
  UŠrīģai nevajag naudu, viņam interesē kāds daudz “saldāks kumosiņš” – Latvijas Valsts, Latvijas Brīvība. UŠrīga jau ved sarunas par Siguldas pievienošanas UŠrīgas paktam. Ja tad 100 km rādiusā viņš visiem atlaidīs pašpasludināto “provinces soda tarifu” labais, pateicīgais Latvietis balsos par viņu. Ja kāds grib nogalināt tavu bērnu, un vēlāk paziņo, ka varam jau sarunāt, tas bija tik joks… neesmu jau slepkava… Katrs “normals cilvēks ” viņu mīlēs un būs pateicīgs līdz mūža novakaram… Prasta, primitīva, precīza un iedarbīga šantāža. Brīvību Latvijai
  Ja Latvija 100 km ap Rīgu nobalsos par UŠrīgu – SC dabūs parlamentā visus 75% un tas ir Konstitucionāla is vairākums. Vai to drīkstam pieļaut? Nost ar UŠrīgas kliķi!
  Lauku tante – pensionāre balso par “bāleliņu” un beidzamo reizi bija Rīgā brežņeva laikā. To Nilam nevajag. Kādēļ “lieliskajam saimniekam” nevajag Rīdzinieku naudu? Kāpēc viņš grib tiem vairāk iedot nekā lauciniekiem un tūristiem atņemt? Viņš atņems visiem, kas tik vai tā par viņu nebalsos – Latvijas Zemnieka un Provinces latviska Patriota un atdos uzSalutotajam Rīdziniekam un pieRīdziniekiem . Tie gan – “Ak, mūsu prieks un saule … Nilucītis…” Tas viss par manu un Tavu naudu. Tas saucas Politdemagoģija – Balsu reiderisms – krievFašistu apvērsums.
  Apturiet neprātu. Izbeidziet saņemt Dzimtcilvēka-Ve rga kartes! Cilvēki, kurā pasaules pilsētā eksistē iedzīvotaju kartes? Tās neeksistēja pat PSRS. Apstājaties KrievLatvijas partijas un UŠrīgas kriminālās intrigas! Brīvību Latvijai! Visi uz Barikādēm!
  Nepieļausim to. Brīvību Latvijai!
  UŠrīga labi sarēķinājis. Viņš apzags tos, kas par viņu nekad nav balsojuši un nebalsos. Pārējiem – svētki, balagāns, karuseļi…
  Jāceļas kaujai, kas nebūs pēdējā… Latvija un tās BRĪVĪBA ir tā vērta.
  Nepieļausim Sātaniskās formulas realizāciju-
  Latvijas krievi+ Rīgas iedzīvotāji(viņ i grib lai vēl arī 200 000 pieRīgas ļaudis reģistrējas Rīgā) = + 50% Latvijas Seimā = maskavas valdība Latvijā.
  Nepieļausim to! Visi uz BARIKĀDĒM! Aizstāvēsim Brīvo Latviju

 9. Apsveicu. Rīga gatavojas iegūt brīvpilsētas statusu un izstāties ne tikai no pašvaldību savienības, bet arī Latvijas. BrīvLatviešiem uz ceļiem jāierīko kontrolpunkti, lai neielaistu Rīgā zemniekus un visas BrīvLatvijas ražoto pārtiku. Steidzami Jāpārtrauc Rīgas Radio un televīzijas pārraidi BrīvLatvijas provinču teritorijā. Rīga jāizslēdz no Eiropas Savienības un NATO. Ūdens, gāzes un elektrības padeve caur BrīvLatvijas provinces zemēm uz Rīgu jāpārtrauc. No Rīgas – Mārupes lidostas aizliegt lidot Rīgas iedzīvotājiem, Pārtraukt Rīgas iedzīvotāju un kravu dzelzceļa pārvadājumus pa Brīvās Latvijas teritoriju. Aizliegt Rīgas kuģiem iebraukt BrīvLatvijas ostās. Pārtraukt starppilsētu autobusu satiksmi no un caur Rīgu. Par Latvijas poliGalvaspilsētu izvēlēt Jelgavu, Liepāju, Kuldīgu, Daugavpili, Ventspili Valmieru, Rugājus un pārējos novadu centrus.. Nekavējoties. Prezidenta rezidenci pārcelt uz Rundāli, MK uz Jelgavas pili. Saeima var turpināt rezidēt Rīgas Bruņinieku Namā un tiek nodota Rīgas Brīvostas pakļautībā. Vai nepietiks?
  Bērziņkungs ANO sveiks Rīgas neatkarību, Dombrovskis solās, ja atdalīšanās pēc Krievijas likumdošanas būs leģitīma, sirsnīgi apsveikt to. Paldies. Tik neēdušie bērni, blakus istabā, brēc…
  Pirms gada, kad vēlējām mums teica, ka sabiedriskais transports būs par velti. Kas noticis? UŠrīga cerēja, ka viņu neievēlēs? Ievēlēja. Naudiņa nozagta. Un tagad?
  Ir jāprotestē, ir jāiziet ielās, ir jābloķē ar zemnieku “smago tehniku” RD krievFašistu kliķi. Ir “jāiet uz barikādēm”, ja sēdēsim Latvija atkal nebūs brīva. Šis ir jautājums, kas svarīgāks par “valodas referendumu”, tas ir jautājums- referendums par Latvijas eksistenci. Attopieties Latvijas Vīri un Sievas.
  VISI UZ BARIKĀDĒM!!!!!! !!!!

 10. Esmu pret diferenceeshanu!!!

 11. Nedrīkst pieļaut, ka padomju okupācijas režīma pamestie mēsli mūsu valsti realizē savus projektus.

 12. Ne par velti ,Ušaks, bieži brauc pie saviem saimniekiem uz krieviju, pēc padoma.

 13. Nils Ušakovs spilgti demonstrē sovjeta mentalitāti un sociālekonomisko procesu izpratni. Lai arī ārzemju skolās gājis.

  Mjā, lāci jau var iemācīt cirkū braukt ar velosipēdu, bet par cilvēku viņš no tā nekļūst… Vilks spalvu met, bet tikumu – nē…

Draugiem Facebook Twitter Google+