×
Mobilā versija
Brīdinājums +8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
8. jūnijs, 2016
Drukāt

Vizmas Belševicas jubilejas vasarā – īpašs “Tās dullās Paulīnes dēļ” seanss (3)

Foto: Vijas Beinertes arhīvs.Foto: Vijas Beinertes arhīvs.

Ceturtdien, 9. jūnijā, plkst. 19 grāmatu un kultūrpreču mājā “NicePlace Mansards” notiks literāro kino vakaru sērijas “Vizmas Belševicas zīmē” piektais pasākums. Šoreiz varēs noskatīties īsfilmu “Tās dullās Paulīnes dēļ” (1979), kam par literāro pamatu kļuvis Vizmas Belševicas stāsts ar tādu pašu nosaukumu.

Atmiņās par filmas tapšanu dalīsies tās režisore Vija Beinerte, kam šī smeldzīgā komēdija bija Maskavas kinoinstitūta diplomdarbs.

Filma vēstī par divām māsām – Paulīni un Līzbeti –, kas līdz sirmam vecumam palikušas neprecētas. Paulīne nospriež, ka vismaz bērēm jābūt skaistām. Māsas sāk pelnīt naudu, lasot sēnes un ogas, sapērk audumus kleitām, cimdus  un pat smalku parūku, līdz Paulīnei kļūst žēl, ka pati to visu neredzēs. Viņa nolemj sarīkot bēru ģenerālmēģinājumu, kas tiktu iemūžināts fotogrāfijās. Zārkā Paulīne iesnaužas un pamostas brīdī, kad fotogrāfs apjūsmo skaisto nelaiķi…

Režisore Vija Beinerte, scenārija autors Alvis Lapiņš, operators Miks Zvirbulis, mākslinieks Uldis Pauzers, komponists Ivars Vīgners. Lomās Lilita Bērziņa, Lidija Freimane, Ēvalds Valters, Svetlana Bless, Ārijs Geikins, Rūdolfs Plēpis u.c.

Režisore Vija Beinerte (1954) pēc VVKI absolvēšanas uzņēmusi vēl divas spēlfilmas – “Aizmirstās lietas” (1982) un “Apstākļu sakritība” (1987), kā arī dokumnetālu portretfilmu par Raimondu Paulu “Zib mūža rats” (2011.). 20. gadsimta 90. gados strādājusi par menedžeri un tulci ārzemju kino projektos Latvijā – “Motherland” (Austrālija) un “Hundarna i Riga” (Zviedrija). Vēlāk bijusi producente vairākām starptautiskām kinoprofesiju meistarklasēm, docējusi kinorežiju Latvijas Kultūras akadēmijā, bet nu jau vairākus gadus ir žurnāla “Mājas Viesis” galvenā redaktora vietniece un viena no autoriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Autor!!! Pārlasīji?

  2. nekas. veinkarši nekas. Atbildēt

    pavirši. Ēvalds Valters laikam spokojās….

Draugiem Facebook Twitter Google+