×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. maijs, 2016
Drukāt

Vjačeslavs Dombrovskis asi kritizē centienus piesaistīt ārzemēs studējušos (3)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Vjačeslavs Dombrovskis

Kamēr atalgojums Latvijā nebūs 80% līdz 90% līmenī no Eiropas vidējiem rādītājiem, masveida darbaspēka atgriešanos panākt nav reāli, šādu viedokli Latvijas Radio pauda domnīcas “Certus” ekonomists, bijušais ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Dombrovskis kā fikciju novērtēja programmu “Darbs valsts pārvaldē”, ar kuru darbam valsts pārvaldē tiek vilināti jaunieši, kas strādā ārvalstīs. Viņš skaidroja, ka programmas ietvaros tiek piedāvātas tādas algas, kādas nav pārējā valsts pārvaldē, savukārt, ja tādas ieviesīs visā valsts pārvaldē, tad tās būtiski pārsniegs nodokļu maksātāju ieņēmumus.

Kā ziņots, marta sākumā darbu vairākās valsts pārvaldes iestādēs sāka programmas “Darbs valsts pārvaldē” otrās kārtas dalībnieki – jaunieši, kuri izglītību ieguvuši ārvalstu augstskolās, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Pagājušajā nedēļā darbu sāka pieci jaunieši – Ekonomikas ministrijā stažēsies Māris Doniks, kurš Mančestras Universitātē ieguvis augstāko izglītību vadībzinībās ar specializāciju uzņēmējdarbībā, inovācijās un ilgtermiņa attīstībā. Konkurences padomē strādās Gentes Universitātes absolvente Vita Maļecka, kura ieguvusi maģistra grādu starptautiskajās biznesa tiesībās. Savukārt Patentu valdē stažēsies Līva Caune, kura augstāko izglītību ieguvusi Londonas Universitātes koledžā.

Lilles Universitātē izglītību starpkultūru attiecības un kultūras projektu menedžmentā un attīstībā ieguvusi Jekaterīna Romaņenko, kura šogad stažēsies Valsts administrācijas skolā, bet Sabiedrības integrācijas fondam pievienojusies Agnese Lāce, kura Amsterdamas Universitātē Nīderlandē un Koc Universitātē Turcijā doktorantūras līmenī turpina specializēties migrācijas un integrācijas jautājumos. Pirmdien darbu Latvijas Institūtā sāka arī Lionas Limjēras 2.Universitātes absolvente Ieva Ozoliņa.

Programma paredz iespēju iegūt apmaksātu vietu kādā no valsts pārvaldes iestādēm, ik mēnesi saņemot 1000 eiro algu pēc nodokļu nomaksas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Sakisti kā NOMENKALATŪRA cenšas nodrošanināt PĒCTECĪBU.

  2. Jauniešus, kas izlēmuši pēc studiju pabeigšanas ārzemēs atgriezties Latvijā, manuprāt, vada nevis vēlēšanās labi nopelnīt, bet, patriotisma vadīti, viņi grib savas, ārzemju augstskolās iegūtās, zināšanas ieguldīt savas valsts uzplaukumam. Prieks par viņiem, jo ir tik daudz, kas paliek ārzemēs pelnīt lielo piķi!! Paldies viņiem un konkursa organizatoriem par palīdzīgas rokas pasniegšanu īstajā brīdī!

  3. Kas interesanti – šeit, Latvijā darbu nevar dabūt normāli apmaksātu ar visiem grādiem un tiruļiem. pasniedzēji, savas jomas speciālisti, saņem arvien mazāk, jo nauda seko studentam, nauda seko skolniekam, bet ar koledžas izglītību ārvalstī – uzreiz 1000 uz rokas, plus garantijas. pati valsts degradē savu izgīitības sistēmu. Un kas ir nosauktie darbinieki – soc, ties, ekon, vadīb, attiec, jomu pārstāvji. NEVIENS no ražojošās jomas. NEVIENS, kas spētu darīt. Tik pļukstētāji, papīru smērētāji, pārbīdītāji.
    Izskanēja doma, ka šie “speciālisti”būs ārzemēs specdienestu apmācīti, kas valsti pārvērtīs par marionešu pārvaldi. Viņi nekalpos Latvijas tautai un valstij, bet svešām varām. Tāpat kā vienotība, sorosīti.

Draugiem Facebook Twitter Google+