×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2013
Drukāt

Vjačeslavs Dombrovskis: Mūsu valsts ir vāja

Foto - LETAFoto - LETA

Pašreizējā valdība ir visgodīgākā kāda ir bijusi, taču valsts ir vāja, šādu viedokli intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” paudis Saeimas Reformu partijas (RP) frakcijas priekšsēdētājs, izglītības un zinātnes ministra amata kandidāts Vjačeslavs Dombrovskis.

“Pēdējos gadus 10, 15 mums bija vāja valsts, kas tomēr uzklausīja uzņēmējus, kā rezultātā ir bijusi valsts izzagšana. Tagad ir vāja valsts, kas neuzklausa uzņēmējus ar dažiem izņēmumiem. Ar to domāju to pašu būvniecības nozari un dažas citas RP iniciatīvas. Jā, valsts izzagšanas nav. Manuprāt, šī ir visgodīgākā valdība, kāda ir bijusi, bet tā ir valdība, kurā vairāki ministri īsti nepelna vai neredz iespēju, kā var turpināt strādāt par ministriem ar šādu atalgojumu,” norāda Dombrovskis.

Pēc viņa teiktā, ministru algas ir viens no vājuma rādītājiem – ja valsts savas augstākās amatpersonas nevērtē pietiekami augsti un ar to nepiesaista labākos cilvēkus, tas par ļoti daudz ko liecina. “Ir ļoti svarīgi, lai valsts būtu spēcīga. Ja valsts ir vāja, kāda tā ir mūsu valsts, kas saviem ministriem maksā 1200 latu pēc nodokļu nomaksas, tas nav nopietni,” sacīja politiķis.

Pēc viņa teiktā, daudzi Saeimas deputāti uzskata, ka nozare nav jāuzklausa, ka tikai tad, ja viņi būs tiesiski un godīgi, ekonomiskā attīstība notiks automātiski. “Šādi domāt ir naivi. Nozares ir jāuzklausa, tās tomēr rada darba vietas, maksā cilvēkiem algas,” uzsver deputāts, kurš patlaban ir Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs.

Kā norāda Dombrovskis, ja valsts ir vāja, tas, kas notiks, uzklausot nozari, būs valsts izzagšana – “agrāk vai vēlāk parādīsies vēlme prasīt valstij tādu nozares regulējumu, kas novestu, piemēram, pie konkurences ierobežošanas, valsts izzagšanas vai kā tamlīdzīga”.

“Mums ir nepieciešama spēcīga valsts, kas, uzklausot savus uzņēmējus, veido savu industriālo politiku. Piemēram, daudz laika esmu investējis, lai panāktu būvniecības nozarei labvēlīgāku režīmu attiecībā uz būvatļauju apturēšanu, ko iepriekš varēja izdarīt, vienkārši iesniedzot prasību tiesā. Tagad tiesai tomēr jāpieņem lēmums. Ko tikai par sevi neesmu dzirdējis – ka lobēju nozares intereses tā, kā to neatļāvās pat Ainārs Šlesers un Andris Šķēle!” sacīja Dombrovskis.

Viņš arī uzsver, ka spēcīgas valsts pazīme ir arī spēcīgas politiskās partijas, nevis kā mums, kur uz katrām vēlēšanām ir jauna partija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+