×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. decembris, 2012
Drukāt

Vjetnamā izklīdināti pret Ķīnu vērsti protesti

vjetnama

Vjetnamas drošības spēki svētdien, 9.decembrī, divās valsts lielākajās pilsētās izklīdinājuši pret Ķīnu vērstus protestus un arestējuši aptuveni 20 cilvēkus, aģentūrai AFP paziņojuši aktīvisti.

Protesti pret Ķīnas agresiju Dienvidķīnas jūrā notika Vjetnamas galvaspilsētā Hanojā un Hošiminā. Hanojā šie bija jau piektie šāda veida protesti šogad.

Aktīvisti ziņo, ka protestos galvaspilsētā piedalījušies ap 200 cilvēku, un vairāki simti protestējuši arī Hošiminā.

Gan Pekina, gan Hanoja pretendē uz pamatā neapdzīvotajām Spratlija salām Dienvidķīnas jūras centrālajā daļā, kuru tuvumā, iespējams, ir ievērojamas zemūdens naftas un gāzes atradnes.

Vjetnama ir uzsākusi naftas ieguves iespēju izpēti teritorijās, kuras uzskata par savām, un pagājušajā nedēļā izteica asu kritiku Pekinai par Ķīniešu zvejas kuģu mēģinājumus traucēt Vjetnamas valsts naftas kompānijas “Petrovietnam” kuģim.

Ķīna savukārt to visu noliedza un pieprasīja, lai Vjetnamas flote pārtrauc vajāt Ķīnas kuģus.

Ķīnas uzstājīgās teritoriālās pretenzijas Dienvidķīnas jūrā ir saniknojušas Vjetnamas sabiedrību, paverot ceļu protestiem, kas šajā autoritārajā valstī nav ierasta parādība.

Demonstrācijas sākās 2011.gadā un sākotnēji varasiestādes pret tām izturējās iecietīgi, tomēr vēlāk pēc Hanojas sarunām ar Pekinu tika ieņemta stingrāka nostāja un desmitiem cilvēku tika uz laiku aizturēti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+