Mobilā versija
+4.9°C
Guna, Judīte
Piektdiena, 9. decembris, 2016
25. maijs, 2015
Drukāt

VK bažījas par materiālo vērtību saglabāšanu LNB jaunajā ēkā

Foto: LETAFoto: LETA

Veicot revīziju par Kultūras ministrijas 2014. gada pārskata pareizību, Valsts kontrole secinājusi, ka pastāv pamatotas bažas par materiālo vērtību saglabāšanu Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jaunajā ēkā.

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa šodien medijus informēja, ka, pēc revidentu domām, LNB netiek veikta pienācīga pamatlīdzekļu uzskaite un inventarizācija. Gatavojoties bibliotēkas ēkas atklāšanai, iegādātas materiālās vērtības aptuveni 10 miljonu eiro apmērā, bet Valsts kontrolei ir nopietnas bažas par šo materiālo vērtību saglabāšanu.

Piemēram, revīzijā ir konstatēts, ka iegādātie pamatlīdzekļi vairs nav atrodami bibliotēkā. Šāds liktenis piemeklējis četrus portatīvos datorus, katru aptuveni 1000 eiro vērtībā.

Kļūdas uzskaitē pieļautas, jo inventārs reģistrēts kā viens kopums, nevis katrs objekts atsevišķi. Taču tādā celtnē kā LNB uzskaites jautājumiem ir liela nozīme un visam jābūt labā kārtībā, uzsvēra Krūmiņa.

Pievienot komentāru

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+