×
Mobilā versija
+8°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
16. februāris, 2012
Drukāt

VK: Jūrmalā nelietderīgi izlietoti līdzekļi 1,2 miljonu latu apmērā

jurmalas_dome2

Valsts kontrole (VK) revīzijā konstatējusi, ka Jūrmalas pilsētas pašvaldības un kapitālsabiedrību līdzekļi vismaz 1,2 miljonu latu apmērā ir izlietoti nelietderīgi.

VK aģentūrai BNS pavēstīja, ka uzņēmuma “Jūrmalas attīstības projekti” pamatkapitālā ir ieguldīti pašvaldības budžeta līdzekļi 768 tūkstošu latu apmērā, lai gan tā astoņu gadu laikā nav īstenojusi nevienu būvniecības projektu, bet ir izlietojusi 75% no pašvaldības līdzekļu ieguldījumiem. Jūrmalas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrības, neievērojot likumā noteiktos aizliegumus, darbiniekiem nepamatoti aprēķinājušas un izmaksājušas darba samaksu vismaz 218 tūkstošu latu apmērā.

Revīzijā secināts, ka neefektīva kapitālsabiedrību pārvaldība, tostarp nenosakot tām sasniedzamos mērķus, uzdevumus un pārvaldības principus, kā arī neveicot kapitālsabiedrību finanšu un saimnieciskās darbības analīzi, ir veicinājusi nepamatotu un nesaimniecisku rīcību ar pašvaldības un tās kapitālsabiedrību līdzekļiem.

VK informēja, ka kapitālsabiedrību neekonomiskas un likuma prasībām neatbilstošas darbības dēļ pakalpojumu saņēmēji – jūrmalnieki – par dažādiem pakalpojumiem ir pārmaksājuši vismaz 402 tūkstošus latu. Rēķinos par kapitālsabiedrību pakalpojumiem ir iekļautas ekonomiski nepamatotas cenas, kuras veido kapitālsabiedrību darbinieku nepamatoti lielais atalgojums, izdevumi, kas radušies, neievērojot publisko iepirkumu procedūras, kā arī izmaksas par dienesta auto izmantošanu privātām vajadzībām un citi izdevumi.

Revīzijā arī secināts, ka pašvaldība nelietderīgi rīkojusies ar kapitālsabiedrību peļņu 1,81 miljonu latu apmērā, jo lēmumi par tās izlietojumu ir pieņemti bez iepriekšēja izvērtējuma un atbilstoša pamatojuma. Jūrmalas pilsētas pašvaldība pieņēmusi lēmumus peļņu novirzīt iepriekšējo gadu zaudējumu segšanai, lai gan sabiedrības saimnieciskā gada rezultāti zaudējumus neuzrāda, kā arī kapitālsabiedrību attīstībai vai pamatkapitāla palielināšanai, nenosakot līdzekļu izlietošanas mērķi.

Revīzijas laikā arī konstatēti nepamatoti izdevumi vairāk nekā 120 tūkstošu latu apmērā atalgojumiem 11 pašvaldības kapitālsabiedrībās, nosakot valdes locekļiem un kapitāldaļu turētāja pārstāvjiem normatīvajiem aktiem neatbilstošu atalgojumu un izmaksājot prēmijas, kā arī bez pamatota iemesla vairākkārt mainot valdes locekļus. Divu gadu laikā 67 amatpersonas ir atceltas pirms pilnvarojuma termiņa beigām, kā atcelšanas iemeslu 39 gadījumos norādot uzticības zaudēšanu vai 28 gadījumos nenorādot vispār, un tām ir izmaksātas līgumos paredzētās kompensācijas.

Par revīzijā konstatētajiem pārkāpumiem VK informējusi prokuratūru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+