×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
2. februāris, 2015
Drukāt

VK pārvaldnieks Āboliņš atstāj “Revertas” padomes priekšsēdētāja vietnieka amatu

Valsts kases pārvaldnieks

Valsts kases pārvaldnieks Kaspars Āboliņš.

Problemātisko aktīvu pārvaldītāja “Reverta” (iepriekš “Parex banka”) padomes priekšsēdētāja vietnieks Kaspars Āboliņš, kurš ir arī Valsts kases pārvaldnieks, no 1.februāra atstājis amatu kompānijā, liecina “Reverta” paziņojums biržai “Nasdaq Riga”.

Tādējādi līdz lēmuma pieņemšanai par jauna padomes locekļa ievēlēšanu sabiedrības padome darbu turpinās trīs cilvēku sastāvā.

“Reverta” padomē darbu turpinās padomes priekšsēdētājs Maikls Borks (Michael Joseph Bourke), kā arī padomes locekļi Meri Elena Kolinsa (Mary Ellen Collins) un Andris Ozoliņš.

Saskaņā ar “Reverta” statūtiem padome tiek ievēlēta uz trīs gadiem.

Valsts kases preses sekretāre Eva Dzelme aģentūrai BNS janvāra vidū apstiprināja, ka Āboliņš plāno atstāt amatu “Reverta” padomē personīgu iemeslu dēļ.

Jau vēstīts, ka “Parex banka”, kas tobrīd bija otra lielākā Latvijas banka, 2008.gada rudenī vērsās pēc valdības palīdzības, lai izvairītos no finanšu problēmām, kuras bankai draudēja rasties pasaules finanšu krīzes dēļ. Lai atbalstītu banku, valdība 2008.gada 8.novembrī pieņēma lēmumu kļūt par “Parex bankas” kontrolpaketes īpašnieci, iegūstot 51% bankas akciju. Savukārt 3.decembrī valdība ārkārtas sēdē jau nolēma pārņemt 84,83% “Parex bankas” akciju, papildus jau iepriekš pārņemtajam 51% bankas akciju iegūstot arī bankas līdzšinējiem lielākajiem akcionāriem Valērijam Karginam un Viktoram Krasovickim atlikušos 34% akciju.

2010.gada 1.augustā beidzās “Parex bankas” operacionālās sadalīšanas process. Valdība 2010.gada martā pieņēma lēmumu par “Parex bankas” restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā. Atbilstoši restrukturizācijas modelim no “Parex bankas” tika izdalīta daļa aktīvu un izveidota jauna banka ‒ “Citadele”.

“Parex banka” kopš 2010.gada augusta vairs nesniedz komercbankām raksturīgos pakalpojumus, tādēļ arī tika nolemts mainīt statusu, kā arī nosaukumu, turpinot darbu kā profesionālam problemātisko aktīvu pārvaldīšanas uzņēmumam, lai atgūtu valsts ieguldītos līdzekļus. Tagad tā strādā ar nosaukumu “Reverta”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+