×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
2. oktobris, 2014
Drukāt

VK piecās no sešām pašvaldībām atklāj “melnās kases”, Līgatnē tādas ir sešas (3)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Veicot revīzijas sešās pašvaldībās, Valsts kontrole piecās no tām ir atklājusi “melnās kases”, kur netiek dokumentēta naudas plūsma. Valsts kontroles padomes loceklis Aivars Ērglis šodien žurnālistiem paziņoja, ka “melnās kases” konstatētas Baldones, Līgatnes, Mālpils, Ogres un Rundāles pašvaldībās. Turklāt Līgatnes pašvaldībā bijušas pat sešas “melnās kases”.

Līgatnes pašvaldību patlaban vada “Vienotības” pārstāvis Ainārs Šteins.

Aptuvens naudas apjoms, kāds apgrozīts šajās kasēs, Valsts kontrolei nav zināms, jo darījumi nav dokumentēti, vai arī ir izsniegti valsts ieņēmumu dienestā nereģistrēti darījumu apliecinoši dokumenti. Grūtības noskaidrot “melnās kases” apmērus ir arī tāpēc, ka pašvaldībās grāmatvedība veidota tā, lai trešajām personām nav iespējas iepazīties ar līdzekļu plūsmu.

Pēc valsts kontrolieres Elitas Krūmiņas domām, šī situācija ir kliedzoša, jo ir pārbaudītas tikai sešas no kopumā 119 pašvaldībām un tikai vienā no sešām “melnā kase” nav konstatēta. “Ja no sešām piecās ir “melnās kases”, tas ir draudoši,” atzina Krūmiņa. Viņa pieļauj, ka neuzskaitīto līdzekļu apjoms ir krietni vien lielāks, nekā revidentiem izdevies atklāt.

Kā spilgts piemērs “melnās kases” pastāvēšanai tiek minēta Līgatnes pašvaldība, kurā periodiski anulēti čeki par it kā notikušiem pakalpojumiem, tādējādi no kases aparāta izņemot 5816 eiro. Uz viena no anulētajiem čekiem revidenti pamanījušu uzrakstu “…lai varam norēķināties ar Spodru”.

Ērglis atzina, ka pašvaldībās grāmatvedība ir ļoti zemā līmenī. Visai dīvaini esot zvērināto revidentu atzinumos lasīt, ka pašvaldībā grāmatveži tiek raksturoti kā ļoti kompetenti, kas ir iepazinušies ar visiem jaunumiem un normatīvo regulējumu grāmatvedības jomā, taču, Valsts kontrolei veicot revīziju, atklājas pretēja situācija. Tāpēc Valsts kontrole plāno tikties ar Latvijas Zvērinātu revidentu asociāciju, lai pārrunātu revīziju veikšanu pašvaldībās.

Valsts kontrole arī piekritusi rīkot seminārus pašvaldību grāmatvežiem, lai paaugstinātu viņu kompetenci.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. … Reiz par simts gadiem PIENAL LAIKS … PEDEJAIS BRIDIS … un tamdel, atmozaties letini … !!!

    … Ka 1914 ta 2014 ir JANOTIEK lielam izmainam cilvece …

    … Mums japanak ar PAREIZU BALSOJUMU IZMAINA VALDIBAS SASTAVA UN TAS LOJALITATES VIRZIENA NO AMORALAS/LIBERALI MATERIALISTISKAS UZ MUSU SENCU MORALAS KULTURAS VERTIBAM, LAI LATVIJA UN TAS AUTOHTONA PAMATTAUTA PASTAETU UZ MUZIEM – PEC SATVERSME IELIKTAS PREAMBULAS VELMEM !!!

    …UN SOREIZ IR JASAPROT LATVIETIM … MES NEDRIKSTAM BUT SASKELTI … UN TAMDEL IR TIKAI PALIKUSAS DIVAS PARTIJAS PAR KURAM DRIKSTAM VELET — NACIONALA APVIENIBA UN VARBUTEJI VIENOTIBA … !

    … PAT MUSU ENIGMATISKA MARA ZALITE UN MUSU INTELIGENCE – KA VALDAS JAUTAJUMA TA SODIEN PASTAVIBAS — BEIDZOT IR NAKUSI PIE PAREIZIEM SLEDZIENIEM UN PUBLISKI PAZINO APZINOTIES SI BRIZA KRITISKO ROBEZAS TUVUMU: 1.- STARP BUT VAI NEBUT LATVIETIM SAVA ZEME SAVA KULTURA — 2. – STARP KREMLA PALIGPARTIJAM UN MUSU PASU NACIONALI ATBILDIGAJAM ( 1 + 1/2 ) … SODIEN AR LEMBERGA IZVELI KA TAS MP KANDIDATU … VARAM NORAKSTIT ZZS KA MUSU VALSTS UZMETEJU VADITU PARTIJU !!!!

  2. virsrakstā raksta ka 9 melnās kases, rakstā ka sešas, beigās vel vispār bija. un kā var atklāt kases esamību? nauda tur taču netiek uzskaitita , grāmatvediba netiek veikta, tad kā valsts kontrole pārbaudot dokumentus atklāj viņas?kasu turetāji brīvprātigi savus pierakstu blociņus iesniedza? tas jau pāc apmelošanas izklausās.

Draugiem Facebook Twitter Google+