×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. oktobris, 2015
Drukāt

VKKF aicina pieteikt pretendentus mūža stipendiju piešķiršanai (1)

VKKF logo

Līdz 20. novembra plkst. 12 iespējams iesniegt pieteikumus Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mūža stipendiju piešķiršanai, kā arī konkursiem mērķprogrammās “Valstiski nozīmīgi kultūras pasākumi 2016” un “Profesionālu nevaldības kultūras organizāciju atbalsts 2016”, LA.lv pastāstīja VKKF pārstāve Jana Vērdiņa.

Konkursu rezultātus VKKF paziņos pēc 17. decembra.

Ikmēneša stipendijas 150 eiro apmērā VKKF piešķir kopš 1999. gada, tās tiek maksātas papildus pensijai un citiem ienākumiem, un saskaņā ar likumu “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” netiek aplikta ar nodokļiem.

Stipendiju – šobrīd tai ir 240 saņēmēju – VKKF maksā no savā budžetā paredzētajiem finanšu līdzekļiem. Vecuma ierobežojuma mūža stipendijas piešķiršanai nav.

Mērķprogrammas “Valstiski nozīmīgi kultūras pasākumi 2016” mērķis ir atbalstīt Latvijas kultūrai nozīmīgu pasākumu norisi. VKKF konkursus šajā programmā organizē kopš 2004. gada, piešķirot finansējumu ikgadējiem finanšu ziņā apjomīgiem, tradicionāliem kultūras pasākumiem.

“2016. gadā VKKF nefinansēs nozaru Gada balvu projektus, tos atbalstīs Kultūras ministrija (KM), tādējādi mazinot finansējuma dublēšanos projektiem starp VKKF un KM,” norādīja Vērdiņa.

Mērķprogrammas “Profesionālu nevaldības kultūras organizāciju atbalsts 2016” mērķis ir atbalstīt profesionālas kultūras organizācijas, kuras sistemātiskā nekomerciālā darbībā veicina inovatīvas, starptautiski aktuālas kultūras attīstību Latvijā, nodrošinot augstvērtīgus mākslas notikumus, to popularizēšanu publiskajā telpā, kā arī reģionālās kultūrvides aktivizēšanos. VKKF šajā programmā projektus finansē kopš 2010. gada.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. V.Lapčenoks par saviem 130 Eur un M.Vilcāne par 230 Eur pateica Kiviča intervijās, tad jādomā, ka piekultūras šie cilvēki nekādi nav pieskaitāmi:).
    Kāda ir loģika piešķiršanai.

    Kā tas notiek? Tie, par kuriem ietekmīgas personas parūpējas, tos atcerās?

Draugiem Facebook Twitter Google+