×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
4. marts, 2013
Drukāt

VKKF atbalsta trīs Latgales vēstniecības GORS projektus

foto - stock.xchngfoto - stock.xchng

Valsts Kultūrkapitāla fonda 2013. gada pirmajā projektu konkursā atbalstīti trīs Latgales vēstniecības GORS (SIA „Austrumlatvijas koncertzāle”) projekti – finansējums piešķirts Latgales filmu nedēļas rīkošanai, Latgales vēstniecības GORS atklāšanas koncertam, kā arī uzveduma „Ķēniņmeita. Latgales pasaka” diska izdošanai.

Filmu mākslas nozarē finansējums 1000 latu apmērā piešķirts projektam „Latgales filmu nedēļa”, mērķprogrammā „Valstiski nozīmīgi kultūras pasākumi” 5000 latu apmērā atbalstīts projekts „Austrumlatvijas koncertzāles Atklāšanas koncerts 2013. gada 30. maijā”, savukārt AS „Latvijas Valsts meži” finansētā Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammā „Atbalsts koru un tautas deju tradīcijas attīstībai” finansējums 1000 latu apjomā piešķirts projektam „Rēzeknes kori un folkloras kapelas – CD „Ķēniņmeita. Latgales pasaka””.

Latgales filmu nedēļa Latgales vēstniecībā GORS norisināsies no 2013. gada 20. līdz 26. maijam ar mērķi popularizēt dokumentālās filmas un spēlfilmas par Latgali un tās cilvēkiem plašākai auditorijai, īpaši uzrunājot skolu jaunatni. Nedēļas laikā tiks demonstrētas profesionālās spēlfilmas, dokumentālās filmas, amatierfilmas, kā arī pašas jaunākās filmas. Latgales filmu nedēļas laikā plānotas arī dažādas kultūrizglītojošas programmas, kā arī ekskursija uz filmu uzņemšanas vietām.

Latgales vēstniecības GORS Atklāšanas koncerts norisināsies 2013. gada 29. un 30. maijā. Koncerta pirmajā daļā pirmizrādi piedzīvos oriģinālmūzikas un dejas uzvedums „Ķēniņmeita. Latgales pasaka” – vitāls, prieka, joku un alūziju pilns iestudējums, kas atklāj Latgales ļaužu sapņus un cerības, atspoguļo savdabīgo, dažādu nāciju ietekmēto Latgales folkloras bagātību, kā arī šīs puses mūziķu, dejotāju un spēlētāju prasmes. Koncerta otrajai daļai būs jāatklāj akustiskās koncertzāles iespējas dažādos žanriskos un stilistiskos spektros: koncertflīģeļu „Steinway&Sons”, kora, ērģeļu un simfoniskā orķestra skanējums. Koncerta otrajā daļā piedalīsies Liepājas Simfoniskais orķestris (diriģents Atvars Lakstīgala), ērģelniece Iveta Apkalna, pianists Vestards Šimkus, solisti Guntra Kuzmina (soprāns), Krišjānis Norvelis (bass), kā arī citi mākslinieki. Īpaši atklāšanas koncertam kopkorī savas skanīgās balsis savienos dziedātāji no Rēzeknes, Daugavpils un Cēsu koriem.

Jaunuzveduma „Ķēniņmeita. Latgales pasaka” ieraksts būs vienreizēja iespēja iemūžināt vairāku Rēzeknes un Rēzeknes novada kolektīvu skanējumu – ierakstā piedalīsies jauktais koris „Ezerzeme”, vīru koris „Graidi”, Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolas jauktais koris un bērnu koris, kapela „Dziga” un citi mūziķi (kopā apmēram simts dalībnieki). Dziesmu spēles radošajā komandā strādā uzveduma koncepcijas autors un režisors Uģis Brikmanis, konsultants un scenārija autors Orests Silabriedis, projekta vadītāja un mūzikas autore Ilona Rupaine, deju iestudētājs un horeogrāfs Ilmārs Dreļs, koru vadītāja un kordiriģente Anda Lipska, mūzikas aranžējumu autors un diska ieraksta autors Einārs Lipskis, tērpu māksliniece Ināra Apele, scenogrāfs Aigars Ozoliņš un tekstu autors Raibīs Suņs (Oskars Orlovs).

Latgales vēstniecība GORS arī turpmāk aktīvi piedalīsies Valsts Kultūrkapitāla un citos projektu konkursos, tādējādi piesaistot finansējumu nozīmīgu kultūras pasākumu rīkošanai un kvalitatīva satura nodrošināšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+